В прегръдките на мама ще си най-добре, но почакай още малко МАРТенско дете!

  • 42 085
  • 747
# 375
Ехаа, и тук във форума ще открием официално сезона на бебетата, супер!
Polar bear, успех, стискаме палци и очакваме добрите новини!
Иначе днес и аз, както и Bernadine, съм особено депресирана. Вероятно е от лошото време. Нямам търпение да започне да се стопля вече, че тази зима безкрайна ми се видя...
Виж целия пост
# 376
Polar bear, успех! Сигурна съм, че всичко ще мине гладко! Не останало, скоро ще се гушкате.
Виж целия пост
# 377
Благодаря, ви момичета! Нямам търпение, че много тежко стана вече Grinning
Виж целия пост
# 378
Момичета, благодаря Ви за подкрепата, много ми е важна в този момент! Revolving Hearts
Отидох на преглед и се оказа, че съм с 3 см разкритие, почти изгладена шийка и доста контракции. АГ каза, че може да не тръгне бебето днес или утре, но при положение, че е второ раждане нещата може да се случат и то много бързо. Радвам се, че ми влиза в положението и бе готова на всичко за съдействие, дори повика свой колега да се посъветва и той предложи препарат за задържане, но тя бе против заради несигурното му действие и незнайни странични ефекти. Докато не видя контракциите  при записа на тоновете беше склонна да "ме пусне", но след това категорично каза, че не е редно. Господ ме е дарил с най-прекрасната сестра, тя отиде с моите момчета, а аз останах в нас. Много ми е криво, че няма да съм до детето си в този момент, много, но премерих рисковете и с ММ решихме да си остана вкъщи, иначе всички щяхме да сме още по-притеснени. Момченцето ми го прие добре, макар да се е натъжил след раздялата ни, но сякаш беше подготвен - сутринта ме събуди с разказ на съня си - сестричката му се е родила, докато го оперират и сме му я показали на следващия ден. Той постоянно говори за нея, казва колко я обича и ми гали корема, сутрин ѝ казва "Добро утро!", вечер "Лека нощ!" и все нещо ѝ разказва. Много често казва, че я обича повече, отколкото обича себе си и в някой момент, ако му кажа, че е най-умното или най-красивото, или най-доброто дете, казва "Не! Забравяш сестричката ми! Тя е най-..." Не знам как ще е след раждането, сигурно ще има ревност, но и ние се опитваме да го включваме във всичко свързано с приготовленията, много говорим, обсъждаме различни ситуации с агресия или ревност между братя и сестри, на които сме ставали свидетели, пък ще видим. Определено, също забелязвам едно малко по-странно държание на моменти, не бих го нарекла глезене, но умилкване и игри, подходящи по-скоро за по-малки деца. Какво ли им минава през главичките на батковците и каките ни?!
Да са ни живи и здрави!
По въпроса с ритниците - не знам какво да кажа, аз също съм чела, че нито многото ритници, нито малкото са ок, но гледам да не се вкарвам във филми, защото, ако днес е много активно бебето, утре едва усещам някой лек ритник. Гледам да мисля, че днес спи повече през деня, защото много се движа и съм я приспала, примерно, а вчера е била активна вечерта, защото ядох какаов сладкиш и т.н.
Виж целия пост
# 379
И моят батко,който е на 6 е много внимателен,грижовен и най-вече съобразителен.Казва ми да си почивам,ако съм жадна да му кажа,за да ми донесе вода Simple Smile Мен лично ме притеснява след раждането дали няма да го ощетя по някакъв начин...от към внимание,дали няма да съм изнервена и да се отразява и на него и такива неща.На моменти си задавам въпроса как ще е възможно да обичам две деца еднакво силно и да давам вниманието си по равно...нооо мои близки ми казват,че  е напълно възможно и скоро ще разбера.
На първите майчета,на които предстои да гушнат бебчетата си,пожелавам успех ,а ние ще чакаме хубавите новини Simple Smile
Виж целия пост
# 380
ElеDue, стискаме палци и съм сигурна, че сте взели най-доброто решение за всички и за това да си спокойна. И с баткото всичко ще е наред 🙏🙏🙏🙏 🤗🤗🤗
Виж целия пост
# 381
Eledue дано всичко е наред с баткото🤗🤗
Момичета на мен ми изплатиха днес част от 45 дневния болничен ,частта за януари 😊😊
Виж целия пост
# 382
mermaiddd, и на мен днес. Разликата ми с болничните 80% и тези, които вече са по 90% , ми е по-малко от 1 лев.. Но здраве да е🤗
Виж целия пост
# 383
От толкова много приказки за пране и препарати вчера успях да пусна пералня с нашите дрехи без препарат. Милия ми простя почти всичко преди да се усети, че дрехите не миришат и аз се сетих, че съм изпуснала препарата. Този бебешки мозък...
Отделно чистих малко вчера  - резултата е болка в дясна част на таза и кръста. Не се виждам как ще правя по сериозно почистване. Ужас!
Виж целия пост
# 384
И аз имам превод днес,но моя е още за болничен за периода 01.01-28.01 😁 Как Ви се струва забавянето при мен 17 дни след като ми изтече? В 45 дневен съм от 29.01.При вас колко време отне да Ви го задвижат?
Виж целия пост
# 385

Aninka, моя болничен 16-31.01 още не е изплатен. От два дни ми излезе, че е входиран само. 45 дневен съм от 1.02 още не е входиран... ядосвам се вече
EleDue, поплаках си снощи с твоя пост. Дано всичко е наред с баткото. Бъди спокойна доколкото е възможно 😘🍀
Polar bear, стиснати палчета за утре и те чакаме с добри новини *гуш*
Krisi.blagoeva, айде Айде, нали са се пооплакнали дрехите 🤣 иначе за болежките и при мен е същото. Само докато измета коридора и вече се задъхвам и ме боли зверски кръст, стяга ме корем...
ходих вчера на дерматолог за обривите по корема. Оказаха се лишеи 😕 забрани ми сапуни и много много да ги мокря и изписа една козметика , дано помогне. Но сърбят многооооо 😩
Виж целия пост
# 386
Аз януарския го получих на 31.01
Виж целия пост
# 387
Заяиси кога е подаден болничния от работодателя, обикновено  6-8 дни след подаване, има превод. Сега за 45 дневния, ако почва на 01.02, ми казаха, че чак към края на февруари ще има пари... дано се излъжат и по-рано. Моят е от 25.01 и имам плащане само за частта до 31.01
Виж целия пост
# 388
На мен ми ги изплатиха януарските на 12-ти. Уж пише в сайта, че се изплащат в 10 дневен срок след приключване на месеца и при мен го спазиха точно.
Irina Ivanova_480224, тези болнични вече по 90% ли се водят? Защото и при мен е някакви стотинки разликата, а и освен това самата заплата ми се е вдигнала с някакви 10-тина лв.от % клас пр.време, реших, че заради това е разликата...Дали не започва да тече 90%-тния след тези три болнични, които ще ни дават сега?
Виж целия пост
# 389
Относно болничния моя за 3-13 януари още не е платен и 45 дневния е от 14.01-27.02 също. Това защото счетоводителката може да го подаде до средата на следващия месец за който е. Моите са подадени чак на 9.02 и в момента се обработват. Сигурно ще взема пари чак вторник
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия