"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори за непланиращи бебе - 1 част

  • 38 278
  • 750
# 405
Здравейте! Нова съм тук и знам ,че има много такива теми но просто за първи път вземам хапче ескапел и на 10ия ден след това имах леко зацапване с кръв. Много съм притеснена понеже съм с ранна овулация и беше 12тия ден от месечния цикъл. Кога мога най-рано да си направя тест и каква е възможността да съм заченала?
Виж целия пост
# 406
Ако си взела Ескапел в срок, вероятността за бременност е нищожна.
А за теста, за да си сигурна, изчакай датата на очакваната М или брой 15-16 дена след половия акт.
Виж целия пост
# 407
Благодаря. Взех го на 10тата минута след половия акт
Виж целия пост
# 408
Днес гаджето ми без да иска свърши в мен    След като разбрах че съм в овулация се притесних и той отиде да купи противозачатъчни ЛИНДИНЕТ 20, но доколкото разбрах тези хапчета се пият след цикал но все пак изпих хапчето възможно ли е да съм заченала ?
Виж целия пост
# 409
Идете в най-близката аптека и купете Ескапел.
В интернет има достатъчно информация, фармацевтите също ще ви кажат какво трябва.
Да, има опасност от забременяване. Дори без да свърши във вас, защото сперматозоиди се отделят не само накрая, а и по време на акта.
Купете си и презервативи.
Виж целия пост
# 410
Днес гаджето ми без да иска свърши в мен    След като разбрах че съм в овулация се притесних и той отиде да купи противозачатъчни ЛИНДИНЕТ 20, но доколкото разбрах тези хапчета се пият след цикал но все пак изпих хапчето възможно ли е да съм заченала ?
В този случай Линдинет по никакъв начин няма да те предпази от бременност. Приемът на тези хапчета започва от първия ден на М и трябва да се пият всеки ден, до края на цикъла (20+ дена), за да имат ефект. Те имат за цел да поддържат яйчниците в "режим почивка" и да ги възпрепятстват да отделят яйцеклетки. Щом си била в овулация, значи има вече отделена яйцеклетка. С други думи - с еднократен прием по никое време на цикъла не правите нищо.

В случай на гаф веднага се взима Ескапел, а не обикновено противозачатъчно.
Виж целия пост
# 411
Днес гаджето ми без да иска свърши в мен    След като разбрах че съм в овулация се притесних и той отиде да купи противозачатъчни ЛИНДИНЕТ 20, но доколкото разбрах тези хапчета се пият след цикал но все пак изпих хапчето възможно ли е да съм заченала ?
Секс може да правите ,но не можете да почетете малко и да се пообразовате за някои важни неща.Противозачатъчните се пият по схема (ежемесечно),а с едно хапче нищо не може да стане.Пие се Ескапел.
Виж целия пост
# 412
Е, не е нужно да е ежемесечно. Може да пие противозачатъчни само един месец. Но въпросът е, че като ги започне (в правилния ден) трябва да си изпие цялата опаковка. Противозачатъчни не се пият и спират току така, когато ми скимне.

Сега, може би е все пак добре да се консултира с гинеколог за да й каже дали може да вземе Ескапел. Нали вече е изпила Линдинет, а хормон плюс хормон... не знам.
Виж целия пост
# 413
Днес гаджето ми без да иска свърши в мен    След като разбрах че съм в овулация се притесних и той отиде да купи противозачатъчни ЛИНДИНЕТ 20, но доколкото разбрах тези хапчета се пият след цикал но все пак изпих хапчето възможно ли е да съм заченала ?
Секс може да правите ,но не можете да почетете малко и да се пообразовате за някои важни неща.Противозачатъчните се пият по схема (ежемесечно),а с едно хапче нищо не може да стане.Пие се Ескапел.
Абсолютно! Дори секс с прекъсване като хората не може да правите /не че ако свърши отвън има 100% вероятнотност да те предпази/, но дори и това не умеете, представа си нямаш даже след гаф как да се оправиш, ама си вирнала краката?!?! Издумкай сега и 1 ескапел, понеже другото не е за "след" гафа, а се пие месечно, та да ти се окашкат съвсем хормоните и после не се чуди следващите 2-3-4 месеца, защо не ти "идва" когато трябва. И ползвайте презервативи, че след тея хормони скоро 2-ри ескапел не може да пиеш.
Виж целия пост
# 414
Здравейте, искам да попитам един или два въпроса, тъй като съм много притеснена. Аз съм момиче на 17.5г.
Цикълът ми свърши на 9.06., а правих секс за първи път на 12.06. без презерватив, но не е свършвал в мен.
След това го правихме два пъти на 15.06. пак без презерватив и пак не е свършвал в мен, но много се притеснявам. На 18-тия час след "акта" взех Ескапел и сега нямам представа какво се случва. По принцип цикъла ми е нередовен. Има ли вероятност да съм бременна? И нямам представа какво е овулация и дали е възможно да съм била в такава....
Благодаря!
Виж целия пост
# 415
 1. Използвай презерватив.
 2. Ескапел не се пие за глупости.
 3. Не си бременна, но "цикълът" ти може да стане още по-нередовен.
 4. Google -> овулация, не е сложно.
Виж целия пост
# 416
За да не пиеш Ескапел постоянно, използвайте презервативи. И като не е свършил в теб, защо си пила Ескапел? Както ти е нередовен, с тия хапчета доникъде няма да стигнеш.
И аз имам въпрос - защо позволяваш без презерватив?
Виж целия пост
# 417
За да не пиеш Ескапел постоянно, използвайте презервативи. И като не е свършил в теб, защо си пила Ескапел? Както ти е нередовен, с тия хапчета доникъде няма да стигнеш.
И аз имам въпрос - защо позволяваш без презерватив?

Едното доведе до другото и забравихме за презерватива. Повече няма да се повтори!
Виж целия пост
# 418
Днешната младеж взима ескапел вместо витамин С!
И как се свършва вътре без да иска? Много безотговорни хора.
Прекръстете темата на Тийн секс гафове.
Виж целия пост
# 419
Започвам да се шашкам какви въпроси се задават тук.
Как пиенето на противозачатъчни след акта, ще те предпази от бременност? Ама нали са по-евтини.....

Момичета, Ескапел е изключително тежка хормонална бомба, спрете да я приемате като бонбонки ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия