Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки - 2

  • 33 957
  • 771
# 705
Аз мога да се абстрахирам за миг, а после се появява това дяволче дето ми нашепва как може тоя път да е нещо сериозно и как ако го игнорирам ще си навредя. А от толкова стоене нащрек е нормално сигурно да получавам бъгове...
Намери нещо, което да правиш, което обичаш, харесваш, за да те разсейва и да не го мислиш. Довечера си сипи чаша вино, пусни си хубава музика, прави секс..... отиди на почивка, релаксиращи неща.
Виж целия пост
# 706
Здравейте! А моята хипохондрия претърпя някаква промяна и спрях да ходя по лекари, мислите си ги има за болести, но се появи и страх от лекари , не искам да ги посещавам за да не се потвърди това което мисля.
Виж целия пост
# 707
Здравейте! А моята хипохондрия претърпя някаква промяна и спрях да ходя по лекари, мислите си ги има за болести, но се появи и страх от лекари , не искам да ги посещавам за да не се потвърди това което мисля.

Това е вредно,колкото досаждането на лекарите ,обаче е реално по-опасно за здравето.В момента какви оплаквания имате ?
Виж целия пост
# 708
Не съм съгласна. Посещението при лекари трябва да е "здравословно".
В началото на годината си правиш профилактичните изследвания и после си ходиш когато наистина не те и добре, а не да искаш скенер или ядреномагнитен резонанс за всяко главоболие понеже било рак.
Нали се сещаш, че и на личният ти лекар най-накрая ще му писне и ще ти връчи направление за психолог.
Виж целия пост
# 709
.
Виж целия пост
# 710
Не съм съгласна. Посещението при лекари трябва да е "здравословно".
В началото на годината си правиш профилактичните изследвания и после си ходиш когато наистина не те и добре, а не да искаш скенер или ядреномагнитен резонанс за всяко главоболие понеже било рак.
Нали се сещаш, че и на личният ти лекар най-накрая ще му писне и ще ти връчи направление за психолог.
Съгласна,това имам предвид и аз въпреки онкофобията ...
Виж целия пост
# 711
Важното е да се отиде, ако наистина симптома го изисква. Аз не успявам да различа сериозен от незначителен и не съм любимка на докторите с моите въпроси и неврози :/  браво, ако някой успява да се удържа само с притеснения и годишни прегледи!
Виж целия пост
# 712
Хипохондрията ни сполита ,защото лекарите не ни обясняват на чист достъпен език.
И мен ме пращат на ПС
И питам АЗ ...
Добре като отида на ПС той ще промени ли отклонението в лаболаторните резултати???
Не !
Ами като не аз търся причината.

Обачееее покрай отклонението на един лаболаторен резултат се стигна до ЯМР а там се откриха други неща които трябва да следя слава на Бог доброкачествени и т.н завъртях се във филм.
Виж целия пост
# 713
Важното е да се отиде, ако наистина симптома го изисква. Аз не успявам да различа сериозен от незначителен и не съм любимка на докторите с моите въпроси и неврози :/  браво, ако някой успява да се удържа само с притеснения и годишни прегледи!

Баба ми беше така (Бог да я прости). Все щеше да умира, все болна беше. Въобразяваше си, че лекарите я лъжат като й кажат, че здрава. Търсеше второ мнение, за да й затвърдят че в болната й психика е тежко болна.
И нас ни беше побъркала.
Виж целия пост
# 714
Важното е да се отиде, ако наистина симптома го изисква. Аз не успявам да различа сериозен от незначителен и не съм любимка на докторите с моите въпроси и неврози :/  браво, ако някой успява да се удържа само с притеснения и годишни прегледи!

Баба ми беше така (Бог да я прости). Все щеше да умира, все болна беше. Въобразяваше си, че лекарите я лъжат като й кажат, че здрава. Търсеше второ мнение, за да й затвърдят че в болната й психика е тежко болна.
И нас ни беше побъркала.
  Баба Ви, светла й памет , на колко години и от какво си отиде от Този Свят ?
Виж целия пост
# 715
На 85 от старост, не от някакви заболявания.
Но от както се помня обикаляше по доктори, последните години стана страшно.
Най-страшната поне според мен форма на хипохондрия е да не вярваш на лекарите като ти казват, че си здрав и да продължаваш да обикаляш и да търсиш второ мнение, че си болен.
Всеки ден си измисляше по нещо вместо да се радва на старините си. Ама май доста възрастни са така (не говорим за наистина болните).
Виж целия пост
# 716
Някоя от вас правила ли си е  изследване на ЛДХ и бета 2-микроглобулин без да има конкретни оплаквания ?
Виж целия пост
# 717
На 85 от старост, не от някакви заболявания.
Но от както се помня обикаляше по доктори, последните години стана страшно.
Най-страшната поне според мен форма на хипохондрия е да не вярваш на лекарите като ти казват, че си здрав и да продължаваш да обикаляш и да търсиш второ мнение, че си болен.
Всеки ден си измисляше по нещо вместо да се радва на старините си. Ама май доста възрастни са така (не говорим за наистина болните).
Още по страшно е да ходиш на лекари с посредствена квалификация, нисък морал и крайна небрежност.
Повече ще ти навредят, отколкото да помогнат. Има практикуващи лекари, които са завършили преди 40 години и знанията им са остарели.
На кое място в света и Европа са Българските медицинските институти и университети ?
Проверете сами. Сега е лесно.
Как да им имам доверие ?
Виж целия пост
# 718
На 85 от старост, не от някакви заболявания.
Но от както се помня обикаляше по доктори, последните години стана страшно.
Най-страшната поне според мен форма на хипохондрия е да не вярваш на лекарите като ти казват, че си здрав и да продължаваш да обикаляш и да търсиш второ мнение, че си болен.
Всеки ден си измисляше по нещо вместо да се радва на старините си. Ама май доста възрастни са така (не говорим за наистина болните).
Още по страшно е да ходиш на лекари с посредствена квалификация, нисък морал и крайна небрежност.
Повече ще ти навредят, отколкото да помогнат. Има практикуващи лекари, които са завършили преди 40 години и знанията им са остарели.
На кое място в света и Европа са Българските медицинските институти и университети ?
Проверете сами. Сега е лесно.
Как да им имам доверие ?

Това е така ,НО при хипохондриците реалността не отговаря на страховете им . Мнозинството българи са по-скоро с ниска здравна култура и дисциплина , профилактичните прегледи се неглижират, но хипохондрията е просто другата вредна крайност - и за тревожния страдалец  , и за близките му,и за лекарите също така.
Виж целия пост
# 719
На 85 от старост, не от някакви заболявания.
Но от както се помня обикаляше по доктори, последните години стана страшно.
Най-страшната поне според мен форма на хипохондрия е да не вярваш на лекарите като ти казват, че си здрав и да продължаваш да обикаляш и да търсиш второ мнение, че си болен.
Всеки ден си измисляше по нещо вместо да се радва на старините си. Ама май доста възрастни са така (не говорим за наистина болните).
Още по страшно е да ходиш на лекари с посредствена квалификация, нисък морал и крайна небрежност.
Повече ще ти навредят, отколкото да помогнат. Има практикуващи лекари, които са завършили преди 40 години и знанията им са остарели.
На кое място в света и Европа са Българските медицинските институти и университети ?
Проверете сами. Сега е лесно.
Как да им имам доверие ?

Това е така ,НО при хипохондриците реалността не отговаря на страховете им . Мнозинството българи са по-скоро с ниска здравна култура и дисциплина , профилактичните прегледи се неглижират, но хипохондрията е просто другата вредна крайност - и за тревожния страдалец  , и за близките му,и за лекарите също така.
Хипохондрията е разстройство, което не е толкова трудно да се лекува. Ако лекарят може и знае как. Той е нещо като бояджия, който който твърде често ви взима парите без дори да е боядисал и един см. Дава ви една рецепта и се отървава но не забравя да ви кажа да отидете след 10 дена. За да провери дали е дал правилен отговор ?
Има право човека на два платени опита независимо от резултата.
Запознат съм лично с хипохондрията и зная колко е тежко и на близките. Тя е просто резултат от неадекватно възпитание. Повечето родители възпитават децата си използвайки методите на техните родители.
Има начин, но не е с антидепресанти и обикаляне от специалист на специалист. Симптоматичното лечение не е отговор. Разбирането на същността от страна на страдащия и неговото не участие в предсказания на бъдещето са доста полезни.
Лекарите никога не се отегчават от това да ви "прегледат" без да са ви помогнали.
Отивате в сервиз, защото сте убедени че тостерът ви препича филийките. Техника го преглежда. казва ви че нищо му няма, вие си плащата и отивате при другия техник.
Не намирам никаква разлика а камо ли ТОРМОЗ и в двата случая.
*** Заглавието на темата е неадекватно и арогантно по отношение хипохондриците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия