Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 61 504
  • 742
# 375
Не драматизирам, не бях чувала, че е проблем. Аз съм с алергична задна хрема.
Виж целия пост
# 376
[quote author=**Elina** link=topic=1091005.msg38231421#msg38231421 Обаче, ако е алергия и секретът слиза към дроба е много кофти. Мисля да питам личната нещо за физиотерапия, знам ли...Благодаря за инфото.
Защо е лошо, че секретът от алергия се стича към дроба? Какво означава това и какви биха били последствията?[/quote]
последствията са бронхиектазна болест, от която няма отърване - вечно задъхване, мъчителна и продължителна кашлица с периодични подобрения, но пътеката води към хобб - това е.  разбира се, целият букет може би не се полага на всеки, но за мен това се оказа.
Виж целия пост
# 377
За съжаление март месец идвала нова грипна вълна
Виж целия пост
# 378
Здравейте, тази сутрин се събудих "без" дясната си ръка. Изплаших се много. Беше ледена и безчувствена като на мъртвец. Случвало ми се беше много отдавна, но само до лакътя, по спомени, а сега беше цялата. От известно време ме боли нещо на гърба, все едно е защипано, при плешката ли, не знам как се казва, дали може да е от това!? Имам проблеми и с ЩЖ, четох че може да има връзка.
В понеделник ще отида при личния, а в края на месеца мислех да си правя изследванията за ЩЖ и да отида до ендокриноложката.
Виж целия пост
# 379
Правих скенер, нямам изменения в дроба. Залагат на алергии и понижен имунитет. Не мога да направя тест базов за алергии, защото съм все болна. Мисля да си взема фликсоназе за хремата, сега съм на Авамис, но явно не действа вече. Спирала съм задна хрема с фликсоназе, да видим къде ще ми го продадат без рецепта.
Мен на скенер не са ме гледали, но рентгена беше отличен, нямаше нищо, за което да се хване докторката. Иначе и аз мисля, че е алергия. В носа имам алергия със сигурност, защото въпросната хрема, дето си я мъкна от 3-4 години, се повлиява само от Фликсоназе. Живея в голям, мноого мръсен и прашен град, където, освен всичко друго, има много влага във въздуха. За имунитета си права. А пък нямам температура или други неразположения, за да реша, че е вирус. Обаче, ако е алергия и секретът слиза към дроба е много кофти. Мисля да питам личната нещо за физиотерапия, знам ли...Благодаря за инфото.
Ако кажеш, че си и от Варна, ще е ясно, че има нещо във въздуха.
Виж целия пост
# 380
Здравейте, тази сутрин се събудих "без" дясната си ръка. Изплаших се много. Беше ледена и безчувствена като на мъртвец. Случвало ми се беше много отдавна, но само до лакътя, по спомени, а сега беше цялата. От известно време ме боли нещо на гърба, все едно е защипано, при плешката ли, не знам как се казва, дали може да е от това!? Имам проблеми и с ЩЖ, четох че може да има връзка.
В понеделник ще отида при личния, а в края на месеца мислех да си правя изследванията за ЩЖ и да отида до ендокриноложката.
При мен  се случи,но беше изтръпнала цялата ,много се бях изплашила,но я     масажирах с другата ръка и пощипах и се оправи.Незнам как бях спала върху нея,но за пръв път ми се случи,дори си мислех че сънувам 😃
Виж целия пост
# 381
Х.Т и при мен беше цялата, даже като че ли още не е в ред, по-студена е и все едно съм извършвала тежка физ. дейност с нея. При теб разбра ли се причината? Моята беше отвита и гола. Четох за сензорната невропатия, а в първия момент като се събудих, реших че е инсулт.
Виж целия пост
# 382
Да, за Варна става въпрос.
Виж целия пост
# 383
Възможно ли е да те заболи яйчникът от продължителен стрес и недохранване?
Аз съм само с един, другият ми беше отстранен лапароскопски преди време.
Ами, от няколко дни изпитвам много голямо схващане и леки болки от дясно - не съм сигурна дали е яйчникът или бъбрекът, обаче.
Не мисля, че е възможно да имам киста, но скоро ще посетя гинеколог, за да проверя как са нещата.
Виж целия пост
# 384
Не драматизирам, не бях чувала, че е проблем. Аз съм с алергична задна хрема.
Всяка течност в дроба е проблем- вода, кръв, слуз, гной, секрет... белият дроб трябва да е чист. Другото
ema22 го е обяснила. Друг е въпросът, че може да е нещо незначително и да се превърне в проблем, а може да е нещо сериозно и да мине без последствия. Всичко е въпрос на правилно лечение, имунитет, начин на живот и профилактика. Въпреки, че с тоя мръсен въздух, не виждам каква профилактика... но това е друг въпрос. Все пак в световен мащаб има хора, които живеят в доста по- мръсни градове- Токио, Истанбул или градове, разположени до заводи на тежка металургия или химически заводи и т.н. Факт е, обаче, че миналия месец пътувахме по обяд по магистралата за Шумен и около Девня имаше такъв смог ли беше, пушек ли... направо като мъгла и миришеше ужасно, въпреки филтрите на колата. И с тези безкрайни ремонти тук, целият град е разкопан, вдига се прах... нямам думи.
Виж целия пост
# 385
Да, за Варна става въпрос.
Ако направиш тест за алергии, пиши за резултата, моля. Аз ще се опитам следвашата седмица, майар че не съм здрава. Просто трябва да се стопира процеса на нон стоо разболяване.
Виж целия пост
# 386
Ще отида първо на пулмолог, ако трябва и скенер да направя, за да изключим други причини. Все ми се струва, че децата ми носят нещо от яслата и градината. Никога през живота си не съм боледувала така, както сега, като имам деца на ясла и градина. Друг е въпроса, че преди месец и малката изкара нещо с кашлица, и понеже имаше задържан секрет, правихме физиотерапия. Или си прехвърляме нещо взаимно вкъщи или имам алергия или и двете. Вече гледам да купя някакъв пречиствател за въздух вкъщи и маска с активен въглен (срам, не срам) за навън. Много е неприятно това хриптене, и при мисълта, че съм изпила 3 АБ и не се е оправило, почвам за се притеснявам. Не е силно, не е постоянно, няма болка или температура, но го има. При положение, че рентгенът е чист, възможно ли е да се види нещо на скенер? Иначе ще пиша какво казва докторката. 
Виж целия пост
# 387
Ще отида първо на пулмолог, ако трябва и скенер да направя, за да изключим други причини. Все ми се струва, че децата ми носят нещо от яслата и градината. Никога през живота си не съм боледувала така, както сега, като имам деца на ясла и градина. Друг е въпроса, че преди месец и малката изкара нещо с кашлица, и понеже имаше задържан секрет, правихме физиотерапия. Или си прехвърляме нещо взаимно вкъщи или имам алергия или и двете. Вече гледам да купя някакъв пречиствател за въздух вкъщи и маска с активен въглен (срам, не срам) за навън. Много е неприятно това хриптене, и при мисълта, че съм изпила 3 АБ и не се е оправило, почвам за се притеснявам. Не е силно, не е постоянно, няма болка или температура, но го има. При положение, че рентгенът е чист, възможно ли е да се види нещо на скенер? Иначе ще пиша какво казва докторката. 
Бях на скенер, заради лоша ренгенова снимка. Показваше бронхиекстазии, но скенер отхвърли. Моето дете е детска градина и носи нон стоп зарази, карам всипко с него.
Виж целия пост
# 388
Ясно, разбрах. Благодаря отново за инфото. А иначе въпросният хрип преди сякаш се усещаше по- ниско, сега май е по- високо, което ме кара да мисля, че се изчиства. Може и излишно да се сдухвам, ама съм сама с децата и не мога да си позволя да съм болна. А ноември месец, когато всъщност заведох малката на преглед, педиатърката поиска да ме преслуша, защото "лошо кашляш" и ме изплаши, че съм била за болница, за пункция и т.н. Свят ми се зави тогава- кой ще гледа децата...После при пулмолога се оказа бронхит само, а и педиатърката се извини жената, тя си каза, че не е пулмолог, но не й се сърдя, трябваше явно да се изплаша, че да се погрижа за себе си.   
Виж целия пост
# 389
За ръката може да е нерв, но може и тромб. Защо не идеш на лекар, ако не минава? Аз бих отишла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия