Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 61 501
  • 742
# 390
Възможно ли е да те заболи яйчникът от продължителен стрес и недохранване?
Аз съм само с един, другият ми беше отстранен лапароскопски преди време.
Ами, от няколко дни изпитвам много голямо схващане и леки болки от дясно - не съм сигурна дали е яйчникът или бъбрекът, обаче.
Не мисля, че е възможно да имам киста, но скоро ще посетя гинеколог, за да проверя как са нещата.

Апендицит?
Виж целия пост
# 391
За това не бях се замисляла, честно казано... Възможно е, не знам.
Виж целия пост
# 392
Възможно ли е да те заболи яйчникът от продължителен стрес и недохранване?
Аз съм само с един, другият ми беше отстранен лапароскопски преди време.
Ами, от няколко дни изпитвам много голямо схващане и леки болки от дясно - не съм сигурна дали е яйчникът или бъбрекът, обаче.
Не мисля, че е възможно да имам киста, но скоро ще посетя гинеколог, за да проверя как са нещата.

Апендицит?
Лятото имах болка в левия яйчник, оказа се камък слязал от бъбрека в уретера. Леко се оттървах, кризата не беше тежка.
Виж целия пост
# 393
Х.Т и при мен беше цялата, даже като че ли още не е в ред, по-студена е и все едно съм извършвала тежка физ. дейност с нея. При теб разбра ли се причината? Моята беше отвита и гола. Четох за сензорната невропатия, а в първия момент като се събудих, реших че е инсулт.
Ами моята просто беше изтръпнала ,поне така мисля,дори не помня как точно се случи всичко .И при мен беше цялата ръка,все едно не е моята .Била съм легнала върху нея сигурно,незнам.Но се стреснах и паникьосах доста.
Виж целия пост
# 394
Възможно ли е от притеснение и тревожност да получа прескачане на сърцето?
Като влязох в кабинета се притесних много и ми се ускори пулса, след това ми каза, че чува шум на сърцето и аз още повече се паникьосах. На ЕКГ то излезе едно прескачане.
До сега никога не са ми казвали да имам шум.
По принцип съм зле с нервите, но все се надявам да се оправя без антидепресанти. Сега започнах ппне мента и глог да пия.
Личната каза, че не е нещо опасно. Но било добре да намеря време да мина през кардиолог.
Виж целия пост
# 395
За това не бях се замисляла, честно казано... Възможно е, не знам.

В коя част точно вдясно изпитваш болките? Над пъпа, под пъпа, как е състоянието на крака, имаш ли болки или някакви тръпки. Една от проверките, които можеш да си направиш еда скочиш на пети или внезапно от пръсти да смениш на пети, ако усетиш неразположение значи е червото
Виж целия пост
# 396
Точно там, където се намира яйчникът, ме боли, т.е. - доста под пъпа. Но изпитвам дискомфорт и отпред, и отзад.
Всъщност, знам ли, може и дебелото черво да е наистина. В момента съм под много голям стрес...

Не, в крака нищо не изпитвам. Нито пък имам болки, като правя физическо усилие.
Виж целия пост
# 397
Точно там, където се намира яйчникът, ме боли, т.е. - доста под пъпа. Но изпитвам дискомфорт и отпред, и отзад.
Всъщност, знам ли, може и дебелото черво да е наистина. В момента съм под много голям стрес...

Не, в крака нищо не изпитвам. Нито пък имам болки, като правя физическо усилие.

Една седмица преди да ме оперират изпитвах болки в целия корем. След това само и единствено вдясно , там където е яйчника, под пъпа. Имаше и къркорене, но след като пиех пробиотик ми минаваше. Един ден преди операцията започна една тяжест и едни бодежи, освен болките. И в деня на операцията като ходих изпитвах бодежи. Все едно някой ме боцка с игла при всяка стъпка. Изобщо не подозирах, че е апендицит а, а мислих, че е от стрес или дебелото черво. Посетих личната тогава и тя беше ме пратила на хирург, който като ми направи пулпация и установи, че е апендицита, защото наистина боли когато се направи това натискане и внезапно пускане и на изследванията имах завишени левкоцити и ме оперираха
Виж целия пост
# 398
Каква може да е причината за обрив по шията? Имам единични петна, леко червени, сърбеж и сякаш една идея по-отекла си усещам кожата. Забелязах го по гънките, които сега са доста по-изразителни. Леко настинала съм, заподозряла съм рибата от снощи и нурофенът, който изпих заради болките в ставите. Друго нищо необичайно не съм приемала. Фенистил мога ли да мажа на такъв голям участък?
Виж целия пост
# 399
Здравейте някой пил ли и есктрофем? При липса на менструален цикъл.
Напълняла ли се от него ?
Виж целия пост
# 400
Момичета как се преглежда в Пирогов?  С направление.
 С уговорен час по телефона или отиваш и чакаш ред ...?
Виж целия пост
# 401
За спешните е едно, за оперирани и т.н.- друго
Виж целия пост
# 402
Започнах да пия Дуфастон и след първия прием нещо започна да ме ръчка в сърдечната област , но  в дясно някак го усещам. Дали е от него или вече съвсем се бъгвам нещо Sad.
Виж целия пост
# 403
Започнах да пия Дуфастон и след първия прием нещо започна да ме ръчка в сърдечната област , но  в дясно някак го усещам. Дали е от него или вече съвсем се бъгвам нещо Sad.
Не е от него да не си въобразяваш 😀
Виж целия пост
# 404
Минах алерголог, нямам алергии. Предположи вазомоторна хрема. Изписа алергодил. Носът тече назад, напред, кашлям чат пат. Няма оправия. На УНГ съм ходила, на пулмолог, сега алерголог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия