Мнения за неелитни училища след седми клас в София

  • 75 558
  • 797
# 165
Ще се върна към конкретиката. Вероятно никой няма личен опит, но от дочуто: може ли да се съпоставят италианските аралелки на 23 СУ "Жолио Кюри" и 105 СУ "А. Далчев"? Като локация 23-то СУ за нас е по-удобно, но като ниво на децата и преподавателите дали някой има мнение? С търсачка се откриват отзиви предимно за начален курс на 23-то, а леко открехване на завесата към 105-то има в настоящата тема.
Виж целия пост
# 166
Както казах, имам близко дете в 105 СОУ, с доста добри впечатления съм. Не знам, може и до дете да е, но тя си учи доста сериозно, харесва си учителите, чувства се мотивирана. По италиански гледам, че добре се справя, вече се отпуска и горе-долу свободно говори. Ще вземе сертификат сега в края на 12. клас и ще учат в Италия с моята дъщеря, живот и здраве.
Виж целия пост
# 167
Благодаря, за информацията! На нас  105 ни е почти квартално (в Изток сме) и много ме привлича за дребната. 119 също ни е близо, но то стана огромно и някак си неуправляемо. Тя се е запалила покрай Мастер Шеф за ТОХа, но разбрах, че е много моден напоследък покрай добрата реализация на кадрите ....
Виж целия пост
# 168
Оххх, как ми харесва италианският език. 23-то не е много предпочитано, но и там си учат децата. Обаче нямам познати точно с италиански, всъщност защо реших, че искате италиански. Може би заради 105-то, че и там имат италианска паралелка.
Гледайте локацията, което ще е по- удобно на детето, че май си почват в 7.30сутрин
Виж целия пост
# 169
Да, италианският ни интересува. 23-то ни е по-удобно, но никакви отзиви не намирам. Доволни са от началния курс. Някъде бях чела силно негативен тийн-пост, но заради автора, оценката не е много меродавна. Дано се включи някой с конкретна информация.
Виж целия пост
# 170
Благодаря, за информацията! На нас  105 ни е почти квартално (в Изток сме) и много ме привлича за дребната. 119 също ни е близо, но то стана огромно и някак си неуправляемо. Тя се е запалила покрай Мастер Шеф за ТОХа, но разбрах, че е много моден напоследък покрай добрата реализация на кадрите ....
Интересно ми е за ТОХ-а как се кандидатства?
Виж целия пост
# 171
Пише си на сайта на училището.
Виж целия пост
# 172
Да, италианският ни интересува. 23-то ни е по-удобно, но никакви отзиви не намирам. Доволни са от началния курс. Някъде бях чела силно негативен тийн-пост, но заради автора, оценката не е много меродавна. Дано се включи някой с конкретна информация.
Шарлот, аз чета лоши мнения за всички училища. По тази логика трябва да не ги записваме никъде. 23-то си е на много хубаво място. Спокойно е. Мисля , че не е лошо училището. Пробвай да намериш деца от 23-то чрез ФБ и да ги разпиташ.
Виж целия пост
# 173
От 23-то имам познати, които преместиха детето в нашето училище, защото не бяха никак доволни, но става дума за начален курс, нагоре не знам как е.
Виж целия пост
# 174
Благодаря, за информацията! На нас  105 ни е почти квартално (в Изток сме) и много ме привлича за дребната. 119 също ни е близо, но то стана огромно и някак си неуправляемо. Тя се е запалила покрай Мастер Шеф за ТОХа, но разбрах, че е много моден напоследък покрай добрата реализация на кадрите ...
Както казах за ИтЕ след 8клас (има едно мило "момиче" - Нина С., което води на големите ИтЕ, мисля че я харесват, но не знам как е като учител, по-скоро я "познавам" с благотворителните й дейности/инициативи) , не знам...но преди това... мъка.
Ако 119 е неуправляемо, 105 има на какво да ги "научат" - размерът не е от значение, когато си "способен".
Аз от хубаво си причиних кандидатстване на 4класничката едновременно с 7класника миналата година.
Виж целия пост
# 175
....
Аз от хубаво си причиних кандидатстване на 4класничката едновременно с 7класника миналата година.

И при нас беше същата комбинация миналата година .... преди това беше 1 и 4 клас .... добре, че 7ми ще се размине с 12ти май Laughing.
Виж целия пост
# 176
Какви са мненията Ви за 2ро СУ "Акад. Ем. Станев", което според тази публикация (вж по-долу) е на 26-то място? Елитно или неелитно? Simple Smile

https://offnews.bg/obshtestvo/koi-sa-naj-zhelanite-gimnazii-v-so … razni-683714.html
Виж целия пост
# 177
Още номер 8 е извън елита.
19 номер балът му не е класацията, там НВО не стига за част от паралелките (2/5ти от бал) е извън НВО, т.е с 2*100 от НВО + 100 от оценки си аут дори при мин. 312,42 т.
Това са най-желаните т.е. най-посочваните, някои от тях не са желани а застраховка. Не е списък на "елитните" ТУЕС, а от тези след 7номер в списъка не виждам и Джон Атанасов и СГСАГ.
Виж целия пост
# 178
За ТУЕС  миналата година имаше грешка, т.к. там балът се изчислява по малко по-различен начин. Същото важи и за няколко други гимназии. ТУЕС в крайна сметка е на 4 то място в крайната класация.
Виж целия пост
# 179
Справка бал по паралелки
Ето таблицата с баловете по паралелки, защото в едно и също училище за различните паралелки са различни баловете. За тези с квоти също са различни, има гимназии и без квоти.
Като търсите информация, нека не е от новинарски сайтове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия