АВГУСТинки 2019 - тема 5

  • 29 841
  • 737
# 255
Кики да, единия ще ми е платен. Аз съм след инвитро и си ходя на частно при моя доктор в София. Тук в Дупница ще съм по здравна каса.
Виж целия пост
# 256
Здравейте, можете ли да ми обясните за въпросната ЖК, ходя на лекар в Щерев при др Ганева. За ЖК трябва ли да се запиша при друг лекар или може и тя да ми я води, не съм запозната изобщо. В 11 г.с съм.
Виж целия пост
# 257
Здравейте!
Мисля, че сме го обсъждали, но не го намирам, та да си питам 😊 до вчера пих витамини Прегнакеър макс, но започнах да получавам много силен задух (не знам дали е от тях, но пише, че от витамин К се получава така), та днес новият ми лекар каза да ги спра (пия и Аспирин заради риск от преекпламспия, а двете се оказаха несъвместими). Питах го дали да си пия само фолиева киселина, но той каза, че не е нужно (13+5 г.с.) та се чудя - на някоя да са и спряли всичко? И знаете ли до кога фолиевата е задължителна, дали ми е време да я спра? Извинявам се за дългия пост и благодаря ❤️
Виж целия пост
# 258
Аз пия Огестан и фолиева също.. 14+5 съм.. днес на прегледа питах, каза ми лекарката да не спирам нито едно от двете.. но може би при всеки е различно.. Blush
Виж целия пост
# 259
Аз от преди процедурата пия прегнакеар макс и аспирин протект. Вече четвърти месец. И с предишните опити пак така съм пила. За фолиевата киселина- пия инофолик комби. Доктора ми намали другите лекарства,но тези си ги пия без промяна. Аз съм в 12 г.с.
Виж целия пост
# 260
Аз от преди процедурата пия прегнакеар макс и аспирин протект. Вече четвърти месец. И с предишните опити пак така съм пила. За фолиевата киселина- пия инофолик комби. Доктора ми намали другите лекарства,но тези си ги пия без промяна. Аз съм в 12 г.с.
Много благодаря за информацията 🤗
На Прегнакеъра пише на английски (но в превода го няма Thinking ) , че не трябвало да се пие ако се пият антикулагуанти, а Аспирин Протект 150 мг. май си е това, та аз ги спрях за да не спират действието на Аспирина
Виж целия пост
# 261
Deizy , защо пиеш допълнително фолиева, във витаните има нужната дневна доза.
Виж целия пост
# 262
Deizy , защо пиеш допълнително фолиева, във витаните има нужната дневна доза.
Инофолик комби го пия още от преди стартирането на процедурата. После след трансфера доктора ми назначи и витамините. Но защо ги пия- не знам. Така ми ги е предписал доктора и така си ги пия.
 Гери,аз витамините ги пия след обяд,а аспирина вечер. Ако има някакво значение.
Виж целия пост
# 263
Момичета, помагайте. Умирам от главоболие , кво ли не пробвах стягах главата със шал, вода пих, мачках я не минава и не минава. 😔
Виж целия пост
# 264
Deizy , защо пиеш допълнително фолиева, във витаните има нужната дневна доза.
Инофолик комби го пия още от преди стартирането на процедурата. После след трансфера доктора ми назначи и витамините. Но защо ги пия- не знам. Така ми ги е предписал доктора и така си ги пия.
 Гери,аз витамините ги пия след обяд,а аспирина вечер. Ако има някакво значение.
Ами не знам дали има значение, аз просто случайно го прочетох и понеже риска от прееклампсия ми е  1:8 и много се изплаших, да не спрат Аспирина и за това ги спрях, а доктора просто каза да не ги пия 😁 та сега малко се чудя за тази фолиева
Виж целия пост
# 265
Момичета, помагайте. Умирам от главоболие , кво ли не пробвах стягах главата със шал, вода пих, мачках я не минава и не минава. 😔

Аз пия парацетамол🙁нямам други симптоми на бременност, но това главоболие...по-лошото е, че ме държи с дни и накрая не издържам и пия само парацетамол, доколкото знам не вреди на бебето.
Момичета днес бях на преглед, 11г.с., докторката, която ми прави инсеминацията ми изписа дуфастон и неофолик мета 2*1, но като отидох при лекаря, който ще ме следи ми каза да пия по 10 хапчета на ден фолиева... не е ли много? Два пъти ми го повтори, а аз не смея, защото и в упътването пише най-много две на ден🙄
Виж целия пост
# 266
На мен ми изписа онзи ден по 6 от неофолик мета, заради бета таласемия минор. Явно не е опасно.
Виж целия пост
# 267
Пробвай да наплискаш цялото лице с много студена вода няколко пъти и после не бършеш, оставяш да изсъхне само. На мен ми минава
Момичета, помагайте. Умирам от главоболие , кво ли не пробвах стягах главата със шал, вода пих, мачках я не минава и не минава. 😔
Виж целия пост
# 268
Поли, може да видиш и кръвното как е. Вода пий ако не си пила достатъчно днес. И сън, на мен сън ми помага най-много!
Виж целия пост
# 269
Поли има ли как да е от умора? Момичетата са дали много добри съвети, бих добавила и почивка на тъмно и тихо, без телефони, тв и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия