Кападокия 2019

  • 51 286
  • 657
# 255
Извинявайте за тъпия въпрос, но при балон с 20+ човека има ли вариант да си в средата на балона и нищо да не видиш или е достатъчно голям?
Аз бях в балон за 28 души. Кошът на балона е разделен на сектори, явно за да не се разхождат пътниците и да не го разбалансират. В сектор са по двама или трима души и всички имат достъп до края на коша. Екипажът подрежда, кой къде да бъде - вероятно на око преценява теглото за да балансира товара. Аз се бях притеснила за качването и слизането от коша, но персоналът помага. Има и малка подвижна стълба.
Виж целия пост
# 256
Здравейте, имате ли представа как ще се движат цените на балоните по Великден?
Виж целия пост
# 257
Цените са между 150-180 евро на човек.
Виж целия пост
# 258
Аз пак да попитам за местен гид и тн, някой да препоръча
Виж целия пост
# 259
Angel_wing, ние наехме местен гид само за нас и още една двойка семейство, наши приятели.
Момчето беше страхотно, изкарахме цял ден с него и ни направи супер програма. Поисках му координати, но каза, че всичко трябвало да  минава през хотела, иначе било опасно за него, можело да му вземат лиценза.
Та искам да го препоръчам, но му нямам координатите. Момчето се казва Касим. Хотелът е този: https://www.booking.com/hotel/tr/aydinli-cave.bg.html?auth_success=1#tab-main
Не знам ако им пишеш за координати на Касим, дали не биха свършили работа.
Виж целия пост
# 260
В края на май ми предстои пътешествие до Кападокия. От хотела ми предлагат червения и зеления тур за по 40 евро на човек. Проверих в интернет, общо взето цените са по-високи. Има някои оферти на по-ниска цена на единия тур, която се компенсира пък с по-висока за втория. Та, въпросът ми е, дали е разумно да резервирам на тази цена или да търся по-евтина на място? Дали има разлика в самите турове според цената? Какво мислите по тези въпроси?
Виж целия пост
# 261
По-евтина едва ли ще намериш. На нас миналата година ни продадоха двата тура от хотела за по 45 евро. Беше с местен гид, на какъвто език си  избереш обслужване /руски, английски, немски/, луксозно микробусче, малка група, включен обяд и такси вход, където трябва .
Виж целия пост
# 262
Имате ли представа дали по време на Рамазан Байрам (01-04.05) ще бъде отворено всичко и ще има възможност за полет с балони?
Виж целия пост
# 263
Червения тур го направихме за 60 долара с такси.
Жабанка, всички работят
Виж целия пост
# 264
А може ли да ме насочите към актуални оферти за полет с балони - за другата седмица се интересувам. Свързах се Royal baloon, но нямат места, а бих искала да си резервирам от тук.
Виж целия пост
# 265
На място можеш, в Гьореме са на всеки ъгъл, за по 100 евро ако се спазариш
Виж целия пост
# 266
На място можеш, в Гьореме са на всеки ъгъл, за по 100 евро ако се спазариш

Кажи, моля те, за кои дати са били тези цени? Каква компания ползвахте и доволни ли сте?


Питам, защото моят хотел ми беше оферирал полет за 100 евро, когато направих резервацията за хотела - някъде през февруари, например. Миналата седмица като им писах по този въпрос, полчих отговор, че цената е скочила на 160 евро. Та, идеята ми е, дали тези 100 евро ще важат и в края на май, когато сезонът се води висок. Много се колебая какво да направя. От една страна, уж сериозните компании държат високи цени по принцип - в интернет няма цени от порядъка на 100 евро. От друга страна, цените със сигурност скачат през високия сезон. Дали да резервирам чрез хотела, които гарантират, че компанията за полети е от най-сигурните или да рискувам на място.
Виж целия пост
# 267
Преди 5 дни бяхме.
Ние не се качихме на балон, на мен ми прилошава. Но приятелите, с които бяхме отидоха. И се спазариха предната вечер в една агенция по пътя. Не помня име, по калдъръмите беше
Виж целия пост
# 268
На късмет е. Родителите ми се върнаха на 22ри април. Беше валяло +вятър 3дни подред и нямаше полети. Познайте дали и за 180евро се намираха полети при такъв наплив. Ние пътуваме след седмица и запазих от тук. Цената/компанията пряко оказва влияние и върху пилота, колко опитен е, на колко високо ви качва, бройка хора в кошница, продължителност на полета. Ако сте готови да направите компромис с тези неща и имате късмет предишните дни да не са канселирани полетите вероятно ще намерите и за 100евро на място.
Виж целия пост
# 269
На късмет е. Родителите ми се върнаха на 22ри април. Беше валяло +вятър 3дни подред и нямаше полети. Познайте дали и за 180евро се намираха полети при такъв наплив. Ние пътуваме след седмица и запазих от тук. Цената/компанията пряко оказва влияние и върху пилота, колко опитен е, на колко високо ви качва, бройка хора в кошница, продължителност на полета. Ако сте готови да направите компромис с тези неща и имате късмет предишните дни да не са канселирани полетите вероятно ще намерите и за 100евро на място.

А с коя компания запазихте?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия