Кападокия 2019

  • 51 286
  • 657
# 240
Аз летях с KAPADOKYA KAYA BALLOONS. Без забележки. Балонът първо леко се приземи на поляната и свалиха част от по-възрастните пътници, за да им е по-лесно. След това издигнаха балона на около 2 м. височина и плавно го приземиха на платформата. Цената беше 110 евро, закупен още в България. Пътуването беше септември 2021 г. Преживяването е изключително. Препоръчвам го.
Виж целия пост
# 241
Някой ходил ли е тези дни в Кападокия? Какво е времето там? В балона студено ли е?
Къде е най-добре да се седне?
Виж целия пост
# 242
Къде имате в предвид да сядате!?
Виж целия пост
# 243
В балона не се седи, а температурата е каквато е навън. Сутрин рано е студено. (На дъщеря ми и на 28 градуса и е студено). Не духа, защото вятъра те носи.
Виж целия пост
# 244
А аз си мислех, че в балона се сяда.Blush
Виж целия пост
# 245
Обмислям и аз за Великден да се включа.
Преди 2 г си бяхме платили екскурзията до Кападокия и заради Ковид тя не се състоя. Оттогава ни стои ваучера и мисля да го използвам.
Въпросът е къде е по-добре да се отседне?
В Гьореме или Ортахисар?
Предпочитам да сме на BB и през деня ще се храним навън и разхождаме. Къде е по-оживено и с повече заведения и подходящо за разходки?
Виж целия пост
# 246
Обмислям и аз за Великден да се включа.
Преди 2 г си бяхме платили екскурзията до Кападокия и заради Ковид тя не се състоя. Оттогава ни стои ваучера и мисля да го използвам.
Въпросът е къде е по-добре да се отседне?
В Гьореме или Ортахисар?
Предпочитам да сме на BB и през деня ще се храним навън и разхождаме. Къде е по-оживено и с повече заведения и подходящо за разходки?

Гьореме е по-туристическо и оживено, в смисъл всичко там е хотели, ресторанти и тур. агенции, другите в по-малка степен и малко по-автентични
Виж целия пост
# 247
Т.е - къде е по-автентично?
Разхожда ми се  и ми се ходи по местни пазарчете, заведения и тн, не силно туристическите, с организирани посешения места.
Виж целия пост
# 248
Гюреме е  малко селце, главната улица /където са магазините/ се обикаля за 10-15 мин. Но пък атмосферата е невероятна. Може да се разхождате из цялото село и да се нагледате на чудни гледки,  автентични хотели, приказни "комини". Да се качите до " point of view'" от където се вижда цялата околност.  И е пълно с заведения, където да се храните. И аз препоръчвам Гюреме.
Виж целия пост
# 249
Гюреме е изцяло туристическо, няма как да да си в Кападокия и до балоните и да не е туристическо.
Виж целия пост
# 250
Аз бях в Гьореме и пак там бих отишла!
Виж целия пост
# 251
Местни агенции или самостоятелен гид някой да препоръча?
Виж целия пост
# 252
Ако сте с автомобил не мисля, че ви е необходима нито агенция, нито гид. Всичко е на кратки разстояния едно от друго и човек лесно се ориентира.
Виж целия пост
# 253
Не, с чартър сме
Виж целия пост
# 254
Извинявайте за тъпия въпрос, но при балон с 20+ човека има ли вариант да си в средата на балона и нищо да не видиш или е достатъчно голям?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия