Кападокия 2019

  • 51 288
  • 657
# 285
Пиша да благодаря на всички за съветите - както се казва отидох, видях и полетях:smiles:. Извадихме жесток късмет с балона - през цялото време, пътувайки държах връзка с Royal Balloon, като изгледите за подходящо време бяха доста скептични. За огромно щастие, в понеделник  - 02.05.2022 г., прогнозата беше с нас и излетяха 150 балона - уникално беше! Не съжалявам за момент за дадената сума (180 евро на човек) - наистина има разлика в цените, в качеството, във времето, в комфорта. След балона продължихме с програмата, както си я бяхме запланували, но това преживяване ще ми остане за цял живот!
Виж целия пост
# 286
И аз се завърнах от екскурзията си - преживяването с балоните е невероятно, да. Аз платих преди заминаването - 150 евро беше цената, доволна съм.
От хотела ни се виждаха балоните - сутрин ставах, за да се насладя на гледката.



ПП: Снимката не е много сполучлива.
Виж целия пост
# 287
И ние се върнахме днес. Успяхме да летим  с GoremeBallons, като запазихме от София, излезе 160 евро. Определено е едно от нещата, които си заслужават за мен. Искам само да предупредя, че Гьореме в момента е ужасно разкопано, много прахоляк по улиците около автогарата. Доста неприятно за дишане и разходки.
Виж целия пост
# 288
Бяхме за една седмица на обиколка из Турция с "Премио Травел". Анталия, Конья, Невшехир, Аксарай, Гьореме Юргюп и тн. Утрепия по 7-8 часа път на ден. Тръгвахме в 9 и се пребирахме в 17-18 ч. Толкова много информация, емоции и впечатления на ден, че чак им губиш връзката. Имахме резервация за балони, но поради лошо време просрочихме с два дни реда. Наложи се  да си търсим сами балони в последния момент защото посредника на "Травел" отказа да ни съдейства поради "вътрешно фирменна политика". В Юргюп ни изтупаха по 200 евро за 20 човека когато разбраха, че сме на зор и последен ден в града. Изкарахме още два дни между Манавгад и Алания. В местна тур агенция ни казаха, че сме обрани и че това е схема. Те предлагаха пакет за два дена с нощувка и панорама, близо до района на излитането , храна, транспорт и балони за скромните 140 евро. 17-24. 05. 2022
Виж целия пост
# 289
И аз се завърнах от екскурзията си - преживяването с балоните е невероятно, да. Аз платих преди заминаването - 150 евро беше цената, доволна съм.
От хотела ни се виждаха балоните - сутрин ставах, за да се насладя на гледката.



ПП: Снимката не е много сполучлива.


Това прилича на "Mustafa Cappadocia Resort"- Юргюп.
Виж целия пост
# 290
За пътуващите към Кападокия,мога само да посъветвам да не пътуват с  Premio Travel.Много лоша организация,няма екскурзовод,а само придружител.За балоните искаха 140 евро в България,а там като отидохме се оказа ,че са 170.
Ние бяхме следващата група на Премио Травел от 17.05.22. За нас цената на балоните събирана от екскурзовода вече беше 190 евро.
Виж целия пост
# 291
Ние бяхме с Онекс и организацията им беше добра. Е имаше разни неща, които ни дразнеха, като да те за карат в магазин за кожени якета с цени около 1500 - 6000 евро или златарски магазин. Туристическите заведения за храна също не ставаха. Но предполагам агенцията им прави програмата и къде да те водят. Бяхме  с удобен автобус и екскурзовод, който говореше много добре Български.

Ние направихме ранна резервация и ни излезе 130 евро полета с балон. В последствие стана 160 евро, но за нас си запазих цената.

Малко и писмената комуникация с агенцията не беше идеална, но.. в крайна сметка и по телефон се чухме.
Виж целия пост
# 292
Аз също бях с Онекс, отидохме на същите места -  магазин за кожени якета и златарски магазин, не ми допаднаха. В Кападокия има автентичен магазин за якета, който не посетихме.

Заведенията също не ми допаднаха, добре че успяхме да обядваме на хубави местенца (отделяйки се от групата). За балоните цената я промениха в последствие, но аз си държах на цената, казана ми от агенцията, та успях да се преборя с това (след няколко разговора с турската агенция).
Виж целия пост
# 293
Дали някой е ползвал офертата на Планет? Според вас добра идея ли е хотелът да е в Учисар? Обмисляме септември да летим с техен чартър и респ. с някой от хотелите, които предлагат, но по-изгодните са в Учисар.
Виж целия пост
# 294
Дали някой е ползвал офертата на Планет? Според вас добра идея ли е хотелът да е в Учисар? Обмисляме септември да летим с техен чартър и респ. с някой от хотелите, които предлагат, но по-изгодните са в Учисар.
Учхисар е едно обикновено градче с крепост, която е предвидена за разглеждане (нищо особено не е). Автентичността и атмосферата са в Гьореме.
Виж целия пост
# 295
според мен си изберете хотела като атмосфера, старинен стил, пещера и т.н. неща, които извън Кападокия ги няма. Ако имате транспорт е все едно къде сте, така или иначе ще ви разкарват в група и ще се чакате, те са на 10тима км едно от друго всичките.
Виж целия пост
# 296
според мен си изберете хотела като атмосфера, старинен стил, пещера и т.н. неща, които извън Кападокия ги няма. Ако имате транспорт е все едно къде сте, така или иначе ще ви разкарват в група и ще се чакате, те са на 10тима км едно от друго всичките.

Абсолютно . Ние бяхме в страхотен хотел в Учхисар. Много не сме стояли там.
Виж целия пост
# 297
Здравейте. Някой пътувал ли е с балон последният месец? Изведнъж от 180 евро ми заявяват цена 220?
Виж целия пост
# 298
Цените на балоните непрекъснато се увеличават,особено в разгара на сезона.Ако имате в групата някой говорещ турски,може да се пазари по по-малките агенции,особено ако се съберете повече хора.
Виж целия пост
# 299
Щом има клиенти, цените се вдигат, това е било винаги и навсякъде.
Когато беше разгара на Ковид, бяха свалили на 60 до 80 евро масово..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия