СЕДМИ КЛАС. С розмарин и бЕло - за просветно дело

  • 49 875
  • 749
# 315
Да, да, видях. Затова се редактирах. Joy
Виж целия пост
# 316
Геометрията при нас е много интересна, за сметка на сплави и зърнени закуски с ГМО.
Виж целия пост
# 317
Лееко ще ви отклоня: Регалия качиха резултат ПИ БЕЛ.

Боооже, ма то и ключ с верните отговори имало! Ама кой да гледа в сайта Grin
Виж целия пост
# 318
Статистиката на Регалия всички участници от четирите града ли обхваща или е конкретно направена за града, в който детето е държало пробен?
Виж целия пост
# 319
И за мен е интересно- поне да би имало бройка участвали деца. Предлагам някоя от нас да им се обади по телефона с този въпрос. След малко аз ще съм извън подобна възможност поради служебен ангажимент. Към обяд ще мога да се включа, ако още няма отговор.
Виж целия пост
# 320
Вдигнаха телефона в Регалия - класацията е само за софийските деца, които са били между 400 и 500. Нямаха готовност да посочат точна бройка, но и това е добър ориентир.
Виж целия пост
# 321
Вдигнаха телефона в Регалия - класацията е само за софийските деца, които са били между 400 и 500. Нямаха готовност да посочат точна бройка, но и това е добър ориентир.
Няма как да е вярно, тъй като сме от Стара Загора и по входящ номер ми излизат точките и процента на деца с по-висок резултат.
Виж целия пост
# 322
Ако на някого ще е от полза, става въпрос за БУРГАС, пробни изпити по МАТ, организирани от СМБ – секция Бургас.
Обявените дати са:
10.03.2019, 14.04.2019 г., 12.05.2019 г. 02.06.2019 г. от 9.00 часа.
Изпитите ще се проведат в ППМГ „Академик Никола Обрешков“ и ОУ „Елин Пелин” – гр. Бургас.
Таксата за всеки изпит е 15лв., а за явяване на 4 изпита – обща такса – 55 лв.
Виж целия пост
# 323
Вдигнаха телефона в Регалия - класацията е само за софийските деца, които са били между 400 и 500. Нямаха готовност да посочат точна бройка, но и това е добър ориентир.
Няма как да е вярно, тъй като сме от Стара Загора и по входящ номер ми излизат точките и процента на деца с по-висок резултат.

Хмммм... Има някаква генерална грешка значи. Дъщеря ми (от София сме) е с по-висок резултат, а процентите също са повече - съответно 6 и 8. Объркващо е.
Виж целия пост
# 324
Възможно е, Мартеа,  да няма грешка, ако има струпване на високи резултати с близки стойности - т.е. да има деца с по 1-2 точки вповече, но те да са по-многобройни. Моята е с 92 т. и като процент с по-висок бал са посочени 2% и от двата пола. Ако приемем, че са били 500 деца, 10 деца са с по-висок резултат.

Резултатите на СМГ от І ПИ са публични и приблизителните изводи са същите. Дидева беше качила резултатите от СМГ ПИ БЕЛ. Споменът ми е, че максималният успух беше (май) 96 т.1-2 деца, 4-5 деца с 94 т., 2-3 с 93, повече с 92 и т.н. Сборът на деца с точки 92-96 (условно) може да даде съответните проценти 6/8 %.
Виж целия пост
# 325
Възможно е, Мартеа,  да няма грешка, ако има струпване на високи резултати с близки стойности - т.е. да има деца с по 1-2 точки вповече, но те да са по-многобройни. Моята е с 92 т. и като процент с по-висок бал са посочени 2% и от двата пола. Ако приемем, че са били 500 деца, 10 деца са с по-висок резултат.

не знам, математиката не ми е приятелка, но не виждам как (ако резултатите не са само за София, което има предвид petenka1983), дете с 87 точки да е по-високо в рейтинга от дете с повече точки. Просто тези проценти, доколкото разбирам, означават колко от децата имат резултат по-висок от твоя. Това имам предвид. Което значи, че може би резултатите са разделени по градове, на какъв принцип, нямам идея.
Това, като цяло, няма никакво значение, просто ми стана любопитно.

Скрит текст:
колко не съм на ти с математиката, ето тук:
https://www.beznervi.com/%d0%bd%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d1%81%d0%bb%d0 … 1%81%d0%bb%d0%be/
така че, проявете разбиране, ако нещо греша
Виж целия пост
# 326
Доколкото разбирам аз, резултатът на детето на petenka1983 се изчислява за Стара Загора, а вашият е за София.
Виж целия пост
# 327
Доколкото разбирам аз, резултатът на детето на petenka1983 се изчислява за Стара Загора, а вашият е за София.

именно, затова цитирах това:

Вдигнаха телефона в Регалия - класацията е само за софийските деца, които са били между 400 и 500. Нямаха готовност да посочат точна бройка, но и това е добър ориентир.
Няма как да е вярно, тъй като сме от Стара Загора и по входящ номер ми излизат точките и процента на деца с по-висок резултат.

Виж целия пост
# 328
Мисля, че под "статистика само за София", имат предвид тази по-подробна информация:

Цитат
Резултати на учениците, явили се на пробен изпит в София
Среден брой точки от част 1 - 45,77
Среден брой точки от част 2 - 25,39
Среден брой точки от изпита - 71,16

За всеки случай, обадете им се по телефона и питайте. Но смятам, че статистиката, която получавате по входящ номер, заедно с личния резултат, е за съответния град, където се  е провел изпита. Иначе няма смисъл от тази статистика, ако е за 4 града общо.
Виж целия пост
# 329
Да, в сайта са изнесени различни данни за средностатистически резултат по градове. Сливен е почти еквивалентен на София, а другите два града са с малко по-нисък среден резултат. Категорично казаха, че статистиката е по градове. Но не виждам алогия - възможно е да има процент деца  с по-висок резултат дори спрямо добре оценени деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия