Избор на качествен Extra Virgin зехтин

  • 107 163
  • 814
# 210
Аз мисля, че не бива да се генерализира много коя марка е хубава, и коя не, защото и при зехтина, както при вината, зависи от реколтата. От години купувам за салата този зехтин, много ми е любим. Купувам го, защото мирише на маслини, има красив зелено-жълт цвят, с мек вкус е, не люти, не горчи, прави салатата наистина вкусна за вкуса на семейството ни. Реколта 2018 обаче беше ужасна. Купувам го от години и всеки път се притеснявам, каква ще е тазгодишната реколта. Но хареса ли ми, задължително се запасявам, за да ми е спокойно, ако попадна на лоша реколта. От Лидл ползвам испанските зехтини на Sol & Mar от 3 литра екстра върджин за готвене. Миналогодишният беше идеален, стягаше се на студено, красив цвят, много фин и деликатен, леко ядков вкус имаше. Ползвах го и за салата, и много ни харесваше. Новата реколта обаче е отново в същите 3 л. бутилки, същия производител, същия етикет, но няма нищо общо с миналогодишната. Определено има и лютивина и битер усещане. Поносим е, но определено не е моят зехтин. От по-масовите на пазара, новата реколта на Монини ми е ужасно лют, горчив и тръпчив, ако харесвате такъв тип зехтин, препоръчвам го за проба. Аз развалям салатата с него и определено няма да повторя, особено при цена от 13-15 евро за литър
Скрит текст:
Виж целия пост
# 211
Леле, в Германия Monini на 13-15евро ли го продават?
Виж целия пост
# 212
De Cecco пак е 9,99 в CBA, някой ако ходи в Бъкстон/Борово ако може да каже с каква дата е.
Виж целия пост
# 213
De Cecco пак е 9,99 в CBA, някой ако ходи в Бъкстон/Борово ако може да каже с каква дата е.
СВА си правят директен внос и е пресен обикновено. От предното зареждане имам с дата до края на 2021.
Виж целия пост
# 214
Ами точно в тези 2 магазина не бяха пресни лятото, даже имаше и с изтекъл срок 2019....аз взех тогава със срок до края на този месец...
Виж целия пост
# 215
Зехтин бутилка, стъкло (само такъв купувам) 0.75, или 1 л. досега никога с изтекъл срок не е имало, дори с промоции.
Пример, преди 10 дена взех Minerva Single Variety за 14 лв. 0.75 от ЦБА.
И във Фантастико беше така, явно си "въртят" "намаленията".
"Редовната" цена е 20. Срокът на годност 01.2022.

kovatcheva, чудесна е Terra Creta-та.
Опитай и другите от асортимента - зеленият етикет Kolymvari PDO и Bio organic. Simple Smile
Имат и някои безумно скъпи, можеш да разгледаш в сайта им.
Но за ежедневно хапване, и поливане на салати и т.н., са едни от най-приятните истински Критски зехтини.
Виж целия пост
# 216
Харесваме вкъщи португалския зехтин от Лидл и турските, но купени от Анадола или анталийските пазари.
Виж целия пост
# 217
Днес във Фантастико "примоция" на Minerva Kalamata PDO от 19.99 на 10.99. Разбира се, взех едно бутилче, с кеф ще си го "изпия" след Коронейките Single Variety. Simple Smile
Имаше още 2 бутилки, май трябваше да се "заредя".
Срокът на годност 08.2021.
Преди няколко месеца пробвах и Bio Organic.
Супер зехтини.
Виж целия пост
# 218
Ето едни наистина много добри испански зехтини, за съжаление такива няма в България независимо от цените, които не са ниски като цяло.
Виж целия пост
# 219
От три години ползвам само зехтина на един човек, с когото имаме служебни отношения.
Семейството му има маслинови насаждения и както някой беше писал по-горе, реколтите са различни, но до момента не сме попадали на неприемлива. Вече имаме стройна организация:) на  три месеца поръчваме за всички колеги, които искат.
Ако ходите на почивка в Гърция питайте местните за домашен, почти винаги има какво да предложат:)
Виж целия пост
# 220
Колко литра екстра върджин зехтин , консумирате за една година?
У нас 40литра.
Виж целия пост
# 221
Колко литра екстра върджин зехтин , консумирате за една година?
У нас 40литра.
Само 40ли,на мен ми се виждат много.Колко голямо семейство сте?Не съм засичал но към 10 12л.
Виж целия пост
# 222
Не съм смятал, но по около 1 литър на 10-на дни.
Олио не използваме с изключение за пържене на картофи или риба, квото е много рядко.
Излиза, че 35-40л заминават на година
Виж целия пост
# 223
Около литър на месец, но аз ползвам и много краве масло. Олио 1, максимум 2 бутилки годишно - само в редки случаи за пържене.
Виж целия пост
# 224
ами, само зехтин ползваме и масло за питки/сладкиши
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия