Избор на качествен Extra Virgin зехтин

  • 107 245
  • 814
# 255
Не е вярно, това са български легенди.

Виж целия пост
# 256
Не е вярно, това са български легенди.


В Гърция пържат само със зехтин,който е с по-лошо качество. Не знам защо.
Виж целия пост
# 257
Нормално за родните търгаши, искат да печелят 200%.. за това абсолютно нищо не купувам от тук вече.

Наскоро си поръчах много по-добър зехтин бил 4 пъти в топ 3 в света  и с всички пратки ми излезе по-евтин от техния..
Най-в дясно в този за които пиша.
Средните два също са много добри и с всички пратки пак са почти на половина от цените на тези другари.

Откъде поръчвате зехтина и директно до БГ ли?
Виж целия пост
# 258
Не е вярно, това са български легенди.


В Гърция пържат само със зехтин,който е с по-лошо качество. Не знам защо.

Така се прави във всички страни, в които зехтина се ползва много или Гърция, Италия, Испания, Португалия.

Тези зехтини си имат различни имена в различните страни, pomace orujo, bagaço или не са virgen или  virgen extra.
Същите се правят от кюспето/отпадъка след като е извлечена virgen extra-та.
Та тези зехтини се продават масово и у нас, те са с ниски вкусови качества, но за пържене са идеални, дори по-добри от virgen extra.
Издържат до 230-240 градуса без да прегорят и може да се ползват многократно.

Нормално за родните търгаши, искат да печелят 200%.. за това абсолютно нищо не купувам от тук вече.

Наскоро си поръчах много по-добър зехтин бил 4 пъти в топ 3 в света  и с всички пратки ми излезе по-евтин от техния..
Най-в дясно в този за които пиша.
Средните два също са много добри и с всички пратки пак са почти на половина от цените на тези другари.

Откъде поръчвате зехтина и директно до БГ ли?

Има десетки, да не казвам стотици производители  в Испания и в други страни, поръчвам директно от тях и след това с някои куриер тип ggbg, leron и други до България.
Виж целия пост
# 259
За зехтин идея нямам, гледам само да не горчи. Купувам от Кауфланд един, който от време на време го пускат на 50%, вземам по 1 стек. Ами, не ми горчи и ми е вкусен. Обаче е бутилиран в Бг и нищо не знам за качеството.
Маслини купувам от турските магазини - по 1 кг. буркани, всичките им видове ми харесват.
Виж целия пост
# 260
Масово предлагания зехтин в България се прави от сбироток. Качествения зехтин се прави от пресни маслини веднага след като са набрани.

В ХИТ маркет има хубав гръцки зехтин.
Виж целия пост
# 261
Хит май само в София има обаче.
Виж целия пост
# 262
Момичета, включвам се набързо в темичката, за да ви кажа новото ми откритие. От няколко месеца купувам супер зехтин от едно малко магазинче в Овча Купел на Народно хоро 33. Собствениците си го докарват директно те от Гърция. 12,90 лв. е литъра и за цената си е страхотен. Силно препоръчвам да го опитате!!!
Виж целия пост
# 263
Здравейте! А пробвали ли сте наливния зехтин "Regina"? Гледах, че в магазините със същото име, предлагат наливен зехтин от едни метални гюмчета. Претенциите са, че е домашен, нерафиниран. Не попитах за цената, обаче...Някой с опит?
Виж целия пост
# 264
Не бих купила наливен. Гаранзия че е истински..няма.
Виж целия пост
# 265
Какво значи истински?

Има много зехтини, които не са особено хубави, просто защото са такива, не че са фалшиви.
Разбира се има и фалшиви.

Това е все едно да се сравнява хубаво вино от 50лв или повече с друго домашно.
И двете може да са правени само от грозде, ама има голяма разлика от вино до вино.
Виж целия пост
# 266
Такъв невероятен истински зехтин ми носеха наливен от едно село в Андалусия, че още ми се пълни устата със слюнка като си спомня! Но връзката ни със селото вече не живее при нас и няма как да се снабдяваме.
Виж целия пост
# 267
Веднъж взимах и ми беше малко странен този зехтин. В Гърция когато и да съм взимал домашен зехтин винаги е бил бистър, докато този сега като се замисля беше мътен.
Виж целия пост
# 268
Ами значи че няма как да вярвам на Пешо, който ми го продава, че го е донесъл автентичен от селото, а не е прелял тубите Wink

Носил ми е близък човек, зехтин в туби от Крит, но е видял какво му е налято, и по пътя тубата не е пипана от Генчо, Кирчо и още посредници.

Изненада ме въпроса. Просто е за схващане.

Който иска да рискува. Аз вече рискове не поемам.
Виж целия пост
# 269
Общо взето се завърта същият мит, като домашното вино е най-хубавото..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия