Избор на качествен Extra Virgin зехтин

  • 107 254
  • 814
# 480
Зехтин си купувам от Ирина Тенчева. Около 35лв беше литъра. По-добър никъде не съм пробвала -вкусен,гъст,ароматен. Нищо общо с масовите зехтини по магазините. Да,скъп е,но е топ качество,безкомпромисен.
Който желае,може да й следи профила в Инстаграм -там обявява кога зехтинът е готов за продажба.
Линк може ли?
Виж целия пост
# 481
Това е личният й профил
https://www.instagram.com/irina_tencheva?igsh=MXF6M2t2c2VhM3RnYQ==

Има още един,в който обявява кога е готов зехтинът -около ноември.
https://www.instagram.com/irituali?igsh=MTMzc3NvaTJxcWgxeA==
Виж целия пост
# 482
Зехтина е хубав, за  този който препродава Стрина Ирина, тя го купува на 6 евро за литър, а каква надценка прави, вие си направете извода!

п.с. тя го купува от Неа Перамос- за едно докарване до София, 23 лева профит на литър не е никак  зле.😂
Виж целия пост
# 483
По колко да го купува? Това е все едно домашно вино от някое село. Да, няма измама, вино е, но е далеч от хубаво. Няма сортове, няма нищо.
Забелязвам, че много хора си купуват зехтини от разни хора в Гърция и са супер доволни, но това са някакви зехтини, точно както вината в произволно село у нас, далеч от някакво високо качество, всичко е на честна дума.
Ако беше по-евтин бих взел и аз, но на тази цена е абсурдно.

Да разбираме ли, че в момента няма зехтин, много чудно кога има, след като се прави през зимата, дори ранните реколти се правят в края на годината-ноември месец.

Иначе за сравнение ето зехтин на 2-ро място в света по WBOO-THE WORLD'S BEST OLIVE OILS, предни години е в топ 20 винаги.
Тенекия 2,5л от моделите 8, което значи, че от 8кг се прави 1 л, понеже има и 10 (10кг-1л), струва доставена до България с някой куриер, който взима 5лв/кг под 40лв/кг. А това са както казах състезателни зехтини, 0,2%, био, определен сорт  и т.н., които нямат нищо общо с разни селски зехтини, а цената накрая е същата...

https://artajo.es/tienda-online-artajo/

https://artajo.es/2023/07/13/la-2o-mejor-almazara-ecologica-del-mundo/
Виж целия пост
# 484
Не съм сравнявала цени на други зехтини от производители. Не обикалям в Гърция често и нямам възможност да купя за 6евро местен.
Откъде Ирина го взима,не ме интересува. Важното е,че е топ качество за моя вкус -и на цвят,и на аромат,и на гъстота. Освен това има изписани на опаковката всички параметри,необходими за пълната информация от какво е направен и другите му там показатели,а не като Кауфландските да не пише нищо и в повечето случаи са някакви сбирщайни.
Надценките в Кауфланд по-малки ли са?

Може би в момента няма наличен зехтин,защото производството е малко и са го продали. Не им следя дейността.

Alexslav,поръчвали ли сте от този сайт,доставят ли до БГ,има ли някакви особености?

Интересно ми е хората в тази група откъде купуват качествен зехтин. Ама наистина качествен. Не говоря за масовите по хипермаркетите. Ще ми бъде полезно,ако споделите.
Виж целия пост
# 485
Редовно поръчвам от всякакви производители в Испания, като минават през родните куриери ggbg, gabieli и други. Рядко има опция за изпращане до България директно,
От този също имам в момента от 8 и 10 видовете, както и от разни други марки с идентично качество.

Тези по спомен изпращаха до България, а топ моделът им Venta de baron  е бил 4 пъти в топ 3 на света и лично за мен е един от най-добрите зехтини, които съм пробвал някога, с мек и едновременно силен вкус.
https://www.mueloliva.es/venta-del-baron-25l-dop-priego-de-cordoba/

Който харесва зехтин, препоръчвам поне веднъж да си купи нещо подобно за проба. Просто първите срещи с такива зехтини е като удар и се чудиш какво е това и какво е това другото което се продава.
Виж целия пост
# 486
Интересно ми е хората в тази група откъде купуват качествен зехтин. Ама наистина качествен. Не говоря за масовите по хипермаркетите. Ще ми бъде полезно,ако споделите.
Ако не ви мързи да прочетете няколко страници назад - споделяни са доста варианти, както от търговската мрежа в България, така и извън нея.
Виж целия пост
# 487
Търговската мрежа в България ми е далеч от понятието качествен зехтин Simple Smile Не се заяждам, просто търся нещо различно от масовите - Кауфланд, Метро, Лидл, Фантастико, ДМ.
Има и мнения за продажби в ОЛХ, което също не си струва да коментирам.
Полезен ми беше линка на Alexslav - ще разгледам какво се предлага и ще пробвам.
Също някои назад препоръчваше https://kyklopas.com/ - мисля, че и там има опция с доставка с куриер.

Миналото лято взех туба 5л. от Тасос (от Керамоти, де, но тасоски зехтин) за 36 евро.  Ами.....бих казала, че е мноооого компромисен вариант. Не че не го ядем, ама не ми доставя такава наслада по вкус, както въпросния на Тенчева. Просто си правя съпоставки и си избирам най-доброто за мен.
Виж целия пост
# 488
Ами аз лично съм писала поне за три места в Гърция, от които купувам, като едното има собствена фабрика и марка с награди + много повече насоки за региони и сортове, от които според мен е добре да се избира, когато човек е на място. Писала съм и за хърватския зехтин, който води личната ми класация в Европа.
Неслучайно в поста си казвам "...и търговската мрежа...", а не само тя. Впрочем, в някои специализирани магазини в България за италианска и гръцка стока могат да се намерят някои от най-качествените индустриално произведени зехтини, които се продават в търговската мрежа на съответните страни. Някои марки от Истрия също. На съответната цена.

Ама чукча не читатель...

Ирина я познавам от 15+ години, знам откъде си кара зехтина и кой го прави. Ще взема да й пиша да си организирам пробване, щом толкова горещо го препоръчвате Simple Smile
Виж целия пост
# 489
В Пловдив нямаме чак такава специализирана мрежа на някои страни-производителки и досега не бях намерила своя зехтин.
Отбелязвам си хърватския, в случай че пътувам натам.

Ще ми е интересно да прочета, дали и вие го намирате за добър, въпросния зехтин Simple Smile Може пък само на мен да ми харесва вкусово. Но поне си струва за проба, според мен.
Виж целия пост
# 490
Редовно поръчвам от всякакви производители в Испания, като минават през родните куриери ggbg, gabieli и други. Рядко има опция за изпращане до България директно,
От този също имам в момента от 8 и 10 видовете, както и от разни други марки с идентично качество.

Тези по спомен изпращаха до България, а топ моделът им Venta de baron  е бил 4 пъти в топ 3 на света и лично за мен е един от най-добрите зехтини, които съм пробвал някога, с мек и едновременно силен вкус.
https://www.mueloliva.es/venta-del-baron-25l-dop-priego-de-cordoba/

Който харесва зехтин, препоръчвам поне веднъж да си купи нещо подобно за проба. Просто първите срещи с такива зехтини е като удар и се чудиш какво е това и какво е това другото което се продава.

Зехтините на Муеолива се предлагат и в България: https://tiendagourmet.bg/produkt-kategoriya/gurme-zehtini/ispanski-zehtin/ Е, не са като испанските цени, но може би с доставката да идват на подобна цена.
Виж целия пост
# 491
В Пловдив нямаме чак такава специализирана мрежа на някои страни-производителки и досега не бях намерила своя зехтин.
Отбелязвам си хърватския, в случай че пътувам натам.
И по интернет продават Simple Smile

Хърватският е най-известен на етикетирания пазар (и най-скъп), когато е от област Истрия, но аз съм купувала и от различни места в Далмация, от всякакви криминални производители, и нямам нито една греда - за разлика от Гърция. Остров Брач е известен със зехтина си също, но в много тесни и местни кръгове - като цяло страната няма големи насаждения, съответно експорт и индустриално производство, а употребата е основно локална.

Ако пробвам на Ирина, ще пиша непременно отзив Simple Smile
Виж целия пост
# 492
Редовно поръчвам от всякакви производители в Испания, като минават през родните куриери ggbg, gabieli и други. Рядко има опция за изпращане до България директно,
От този също имам в момента от 8 и 10 видовете, както и от разни други марки с идентично качество.

Тези по спомен изпращаха до България, а топ моделът им Venta de baron  е бил 4 пъти в топ 3 на света и лично за мен е един от най-добрите зехтини, които съм пробвал някога, с мек и едновременно силен вкус.
https://www.mueloliva.es/venta-del-baron-25l-dop-priego-de-cordoba/

Който харесва зехтин, препоръчвам поне веднъж да си купи нещо подобно за проба. Просто първите срещи с такива зехтини е като удар и се чудиш какво е това и какво е това другото което се продава.

Зехтините на Муеолива се предлагат и в България: https://tiendagourmet.bg/produkt-kategoriya/gurme-zehtini/ispanski-zehtin/ Е, не са като испанските цени, но може би с доставката да идват на подобна цена.
Не знаех, че се предлагат вече.
Дори с доставка до България, тези от сайта са с поне 30% отгоре.
Обаче по-важното е, кога са прозведени, да не се окаже, че са на над 1 година или реколта 22-23. А това ще се разбере след като  се получи.
Виж целия пост
# 493
В Гърция като ходех си пазарувах зехтин от хората на улицата. Не е бил топ, но ми доставя някакво удоволствие да купувам от такъв тип продавачи. А и за цените които го продаваха (тогава 5-6 евро) си беше класи над масово предлаганият в България.
В България добър съм взимал от хитмаркет. Последно гледах 1л AENEON за около 35 лева което ми се стори скъпо, ама сега като ви чета май ще мина да си взема
Виж целия пост
# 494
Зехтина е хубав, за  този който препродава Стрина Ирина, тя го купува на 6 евро за литър, а каква надценка прави, вие си направете извода!

п.с. тя го купува от Неа Перамос- за едно докарване до София, 23 лева профит на литър не е никак  зле.😂
И аз се зачудих дали за нея става въпрос.Мъжа и малко лапа,че и тя аз пък няма да си купя от такъв човек като нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия