Избор на качествен Extra Virgin зехтин

  • 107 229
  • 814
# 510
Аз почнах да чета темата отначало и си записах Terra Creta с добри отзиви и днес си взех от Кауфланд. Половинка - 22 лв...

Цените са с 60-70% отгоре на фона на по-миналата година. Едно, че има инфлация; второ, че има недостиг на маслини. В резултат, GAEA Fresh, което за мен си остава най-любимият зехтин, от 18лв през 2022 вече е 31лв през 2024, за половинка. Доста се изненадах, като го видях във Фантастико. Другите три вида GAEA, които също са много хубави, са ~23лв (от 14лв през 2019).

Terra Creta имат много добри зехтини. Но поне на мен са ми по-меки/по-малко пиперливи/пикантни от GAEA. Minerva Kalamata (моно) е някъде по средата и също е приятен.
Виж целия пост
# 511
Да, цените наистина скочиха твърде много... Ние досега купувахме Costa D'oro на промоция, но тук в темата сякаше имаше лоши отзиви за него.

До нас има Фантастико, но рядко ходя там, защото магазинът е малък. За сметка на това, винаги има ужасно много хора и се напрягам Smile Но ще мина тези дни да купя GAEA. Цената наистина е висока, но ще се прежаля за пробата.
Виж целия пост
# 512
Попадна ми един сайт с испански зехтини - https://evoo.bg/collections/zehtin. Гледам, че има от сорта Arbequina, който се коментираше в темата. Някой пробвал ли ги е зехтините от сайта?
Виж целия пост
# 513
Цената на зехтина се увеличи още миналото лято-през юни купихме на 12лв/л,през септември вече беше 15-17лв/л(същият зехтин),във фирмени магазини на производители в Турция и Италия.
Виж целия пост
# 514
Еспаньолата преди 3 години беше на 10лв/л в Кауфланд на промо. Сега е 30лв и няма никакво промо. 
Виж целия пост
# 515
Този зехтин Еспаньола, който коментирате беше на промоция около 20 март тази година в Кауфланд на 17,99 за литър, със срок на годност 11.04.2024
По назад прочетох, че потребител от там го е купувал.
Аз не разбирам от определяне качеството на зехтина, само мога да предполагам че описаните по назад тестове за качество, може и да не са издържали основно заради срока на годност, нали ако е от този промоционалния с лош срок...
А някой по назад каза  че срока на годност е много важен.
Виж целия пост
# 516
Този зехтин Еспаньола, който коментирате беше на промоция около 20 март тази година в Кауфланд на 17,99 за литър, със срок на годност 11.04.2024
По назад прочетох, че потребител от там го е купувал.
Аз не разбирам от определяне качеството на зехтина, само мога да предполагам че описаните по назад тестове за качество, може и да не са издържали основно заради срока на годност, нали ако е от този промоционалния с лош срок...
А някой по назад каза  че срока на годност е много важен.
Да - беше на промоция с карта, сега е с десетина лева отгоре мисля. Но както и написах по горе, херметично затворен, лютив, кара те да кашляш и дъхащ на току що окосена трева. Пак ще си взема от него въпреки цената, щото ми допада много, сега съм с домашен италиански, но Испанския по ме удоблетворява някакси. До 25-27 лева мога да си позволя, но неща от порядъка на 50 и нагоре, каквито гледам назад в линковете за мен лично е немислимо. пп. С него си и готвя даже, запичам на по ниска температура до около 160-170 градуса, и никога не дими, никога не запържвам нищо, а когато готвя например леща или боб да кажем, сварявам всичко в едно с морковите, лука и там каквото има, и като отдъвна тенджерата слагам от зехтина на око, разбърквам и готово. Но покрай зелената салата (маруля) отива страшно много, просто обичам да я къпя буквално в зехтин, чудя се как някои само по три лъжички слагат, то те не се усещат направо !
Виж целия пост
# 517
Тази седмица в Кауфланд:
Виж целия пост
# 518
Здравейте, можете ли да препоръчате зехтин подходящ за вътрешен прием? Сутрин на гладно смятам да приемам по една лъжица от него.
Виж целия пост
# 519
Всеки вирхен екстра става, какво значи подходящ?
Търси с лек вкус, сорт арбекина или  нещо гръцко леко.
Виж целия пост
# 520
Благодаря, ще потърся арбекина.
Хубав ден от мен 💐
Виж целия пост
# 521
Лале, по назад зехтинът на Terra Creta е посочен като такъв с по-мек вкус. Хубавото е, че може да си го купиш от Кауфланд - 22 лв за 500 мл. Малко е скъпичък, но пък ако ти хареса на вкус... Simple Smile

Виж линка на ytonggnoty от 23.04, там има зехтин от такъв сорт маслини, но аз лично не съм го пробвала.

Зехтинът, който ми е бил супер вкусен и супер ароматен и с наситен вкус на маслини, беше един наливен, купен от квартално магазинче, с претенции за био и качествени продукти. Но нито го знаеш какъв е, нито откъде е, нито дали наистина е екстра върджин, нито дали е помаче... Предвид, че яйцата, които пробутват за фермерски са с код 03, толкова и зехтинът им е зехтин сигурно.
Виж целия пост
# 522
Благодаря, Барбалена. Аз даже вече съм почти готова с поръчката. След малко я пускам. Нямам търпение да дойде. По принцип обичам зехтин и маслини много и тази тема ми е супер полезна. Благодаря на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 523
В момента съм с тия трите  два съм ги купила от t market един от kaufland не са скъпи но за качеството лично гарантирам
@ Барбалена, на мен ми носят постоянно от Италия и Гърция, в разни шишета, дамаджанки и т.н..Но да ти кажа май въобще не е extra virgin, уж домашен, истински не знам си какво, незнам си що , но май е като нашата домашна ракия 😁, нищо общо с истинския ev. За мен лично критерия е само един - колкото повече ми люти и кашлям от зехтина , и колкото повече ми мирише на окосена ливада , толкова е по качествен, в смисъл extra virgin. До сега помаче НИКОГА не ми е било люто и ароматно, лично мнение, аз не съм експерт, тук във форума има хора светила в материята. Има и някакъв тест с хладилник , но за мен е неприложим, а и не ми се занимава с проби.
Виж целия пост
# 524
В момента съм с тия трите  два съм ги купила от t market един от kaufland не са скъпи но за качеството лично гарантирам
Ще се радвам да споделите лично мнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия