Erkan Petekkaya&Ayça Varlıer&Özcan Deniz&Hatice Şendil~Истанбулска Невеста~197

  • 35 284
  • 735
# 480
Сладури, започвам да пиша 6-ти епизод от началото.


Момента е,  когато  Кемал отиде в дома на   тъста си -  Феяз/ който дом Кемал му го е  купил  преди  да  изпадне в  кома/. Отиде, за да разбере от  него  от какво е  болен  Керем.  Но, Рейхан  го  изпревари, след  като  Едже й каза  и когато  Кемал отиде  при  Феяз,  Рейхан  беше  вече  там.  Тя  беше отишла при  баща си с  молба да не казва  нищо  на  Кемал  за  болестта на  Керем.
Така Феяз  каза, че нищо не знае,  но  Кемал видя една  чанта  на  Рейхан, която е   забравила  в   бързотията и   разбра, че  Рейхан  е  тук.  Стана, отиде да я  търси  из  стаите и  я   намери - скрила се е до стената.
                 Диалога между  Кемал и  Рейхан.


Кемал - Рейхан, край на  игрите  и  лъжите.
            Ето - това е  краят  на  пътя.
            Какво е  станало с  моя  син????    Говори.
Рейхан  -  Керем  умираше.
                За това аз се омъжих  за  Ведат.
                Аз нямам  истински  брак с  Ведат.
                Кемал,  аз никога не  съм се  отказвала  от  теб!!
                През  цялото  време не  съм  се  отказвала....
                Но аз  също  не  мога  да  се  откажа  и  от   сина  си....

                Рейхан  и   Кемал  на  брега  на  Босфора,  седнали на една  пейка.

Кемал - Аз  заради  вас....заради  вас  си  отворих  очите,  Рейхан!....
             Аз не умрях  заради  теб,   заради  моя  син !!...
             Аз  толкова години  лежах  в   кома....
             Но...когато  аз   влязох  в   тоя  дом  и  като  видях  на  снимките теб  с този  човек  Ведат
             Като  видях  как  моят  син  казва  на  този  човек  "татко"......
             Ето...  в  тази  минута  аз  умрях !!??....

Рейхан - Друг изход  нямаше,  Кемал...
              Аз  също  съм  човек..
              Аз  се  опитвах   да правя  това,  което ще бъде  по-добре  за  Керем.

Кемал - Ти спомняш  ли  си  оня  ден,  когато ние  с  теб  за  пръв  път  заведохме  Керем в болницата??
             Аз  тогава не успях  да  се  овладея, да се контролирам и  се  разплаках...
             А ти ме  измъкна от  болничната  стая, за да не  плача.
             Когато  поставяха  в   ръката на детето  инжекция, на мен ми се стори  като че ли  нож  забодоха  в  него.    Даже  това  беше  прекалено  много.
            А ти сега  ми  казваш,  че  Керем  и  щял  да  умре.....
            Но  всичко  е  било  вече  добре....
            Тези лекарства,  болници,  доктори,  операции.....
Рейхан - Сега  Керем  е добре.
              И  ще  бъде  още  по-добре..
              Моля те,  Кемал,  не се упреквай....
              Ти какво можеше  да  направиш ???

Кемал - Ти  беше  длъжна  всичко  да  ми  разкажеш.
            Длъжна  беше  още  от  мига,  в  който  аз  си  отворих  очите - трябваше  тогава  всичко  да  ми  разкажеш.
           Ти трябваше да ми разкажеш,  че  ти си се омъжила  за  Ведат  заради  Керем....
           Омъжила си се,  заради  здравето  на  Керем....

Рейхан  -  Опитай се  да се  вгледаш  за  това  в   очите  на  Керем.
                Какво  би  се  изменило за  тези  очи???
                В   очите  на  Керем  има  и  майка,  има  и татко...
                Аз не исках  така да стане,  ама Керем  умираше....

Кемал  - Рейхан,  моля те  разведи се с  този  Ведат!!!
             Махни се  от  този  дом!!!
             Нека  нашият  син  да не  расте  повече  с  тези  лъжи!!!
             Махни се от  този  дом !!
             Не трябва  повече да се  оскърбяваш  и  да  се  огорчаваш.
             Нали  вече  аз  съм  до  теб.....
             Каквото и да се  случи,  аз  съм  до  теб....

                    Кемал  гледа  влюбено  Рейхан.
                    Гали  я  по косата,  по  главата, после по рамото

                    Ведат  търси  Рейхан....  Няма  я!!.... Беснее.....
                    Телефона  й  е   изключен....

Ведат - Няма я!!   Няма  я!!!  Никъде  я  няма!!....

           На двора е.  Идват  трима от  псетата му...

Едно от  псетата - Г-н  Ведат,  никъде  я  няма  г-жа  Рейхан...
               И  г-н  Кемал  го  няма....
               И  г-жа  Рейхан  я  няма.....никъде  я  няма....
Ведат - Как,....така  я  няма???
            Как,....така  я  няма???
            Кемал излиза  от  дома  си,  а  след  него  и  Рейхан  изведнъж  пропада!!!
            И  ги няма  вече  часове!!...
            Как  така  никъде  ги  няма??
            Вие  ги  намерете!!!.....
            Намерете  ги!!!....

                 Рейхан  и   Кемал

Рейхан - Мене ме  няма вече  толкова  часове...
              Аз  ще  тръгвам  докато  децата не са започнали да се притесняват  още  повече.

Кемал - Ти ще  поговориш  ли  с  този  човек ??
Рейхан  -  Аз ще разкажа  всичко  на  Ведат.
Кемал - Кога???
Рейхан - Веднага!!....Днес....
Кемал - Аз  също  ще  дойда  с  теб...
Рейхан - Не!!.....Кемал,  не  идвай....
Кемал - Рейхан,  аз  искам  да  бъда до  теб  когато ти ще  говориш  за  това  и  за нас...

Рейхан - Кемал, моля те, послушай  ме...
              Аз не мога да  реша  този  проблем,  ако  Ведат  започне  да ме ненавижда.
             Заради  благото  на  децата  си,  аз  съм  длъжна да действам  заедно с  Ведат.

Кемал  - Не трябва ли с  мене,  Рейхан ??....   Моля те???...

Рейхан - Ведат не е  лош  човек.
Кемал - Моля те??....  Извини  ме??.....

Рейхан  -  Тоест,  Ведат  е   вече  в  такова  състояние  заради страха си.....
                Вече го е  страх  да не загуби  своето  семейство.....

Кемал  -  Своето семейство, ли???
              Рейхан,  това  е  моето  семейство!!....
              Този  човек  Ведат  открадна  от  мен  семейството  ми,....моето  семейство!!!.
              Той  открадна нашият  живот!!...

Рейхан - А,... какво  ще  стане  с Дуру???.....
Кемал - Не  знам!...
Рейхан -  Послушай  ме,....ти  си  много  ядосан  и  си  прав!!!
               Но  единствено  само  аз  знам  какво  съм  преживяла...
               Тоест,...любовта  на  Ведат   така  добре подейства  на  Керем,  че....

Кемал - Моля те,... не ми разказвай за  това,  кое  е  добре!!...
            Любовта  на  Ведат??.....Виждате  ли??....

Рейхан  -  Ти си принуден  да  ми  повярваш!!....

Кемал - Ти повярвай  на  мен!!....
            Този  човек  Ведат  е  истински  ГАД!!!...

Рейхан - Там  има  дом....  И  в   този  дом  живее  Керем!!...
              Аз не мога да  сгромолясам,...да  съборя  този  дом върху главата на Керем!!...
              Аз не мога да му   кажа,  че  твоят  баща   не  е  тоя  човек, а е другият човек.
              На мен ми е  нужно  време - всеки  ден  по  малко.
              Много  те  моля....

Кемал - Добре...  И  ти  сега  какво  ще  направиш???

Рейхан - Аз ще се постарая  всичко  да реша  приятелски...
              Аз  ще  поговоря  с  Ведат....
              Той  е   длъжен  да се  съгласи  с  мен и  да ми  помогне....
              Заради  доброто  на  Керем,  заради  неговото  здраве...
              На мен  ми  е  нужна помощта  на  Ведат....

Кемал - Той  тебе  няма да те  разбере  и няма да ти  помогне.
             Този  въпрос  никога  няма да се  реши  приятелски....

Рейхан - И ти  какво  искаш  от  мен ??...

Кемал  -  Разведи  се!!!....
              Незабавно се разведи  с  него !!...
              Ако е  нужно  време  на  Керем да узнае  истината,  че  аз  съм  му  баща,  то  моля те,
              нека  това  време   вече  да   започне  от  днес.

Рейхан - Аз трябва да се  върна  при  децата....


             До този момент  Рейхан  и   Кемал  още седят  на  същата  пейка  на крайбрежната  на  Босфора.
             Рейхан  стана  и  бавно  си  тръгна.
             Една  минута  след  нея  и   Кемал  си  тръгна.

                           к  р   а   й

             Сладури, сега  ще  изгледам по БТВ Лейди  Твоят мой  живот  за  ен-ти  път   и  после след
             23  часа  ще  продължа.

 
Виж целия пост
# 481
Сиси Hug,благодаря за превода! bouquetПо-късно ще те изчета,че сега съм на рекламата на сериала,който гледам! Peace

нова снимка на Еркан

Виж целия пост
# 482
Сиси благодаря за превода  Hug
Според мен, не случайно спряха сериала....Опитаха се да ни убедят, че са минали 10 години от пожара и изпадането на Кемал в кома, но май сценарист и режисьор забравиха...Случая с вещта на Рейхан, която видя Кемал и тръгна да я търси...Сега разбирам, че е било чанта....Нали никой не си мисли, че Рейхан ходи с чанта от преди 10 години...Едва ли Кемал е забелязал с каква чанта сега ходи Рейхан...
Не знам дали успях да кажа, това, което си мисля, но....сценария издиша от всякъде....Като знам вече какъв е Ведат, направо повярвах, че Рейхан ще разреши с него приятелски въпроса и той ще й помогне Керем да разбере кой е истинския му баща.......



Злати  Hug
Виж целия пост
# 483
Добро утро в  неделя.



Приятен ден на всички момичета.

Ще напиша разговора между Ведат  и  Ася.
Моля, което момиче влезе в  темата да пусне един пост.
Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 484
Добро утро! Hug



76 еп. на ИН с превод на руски ез.! Peace

https://www.vbox7.com/play:ea9cfac306

https://vk.com/kyg_club?z=video-78538620_456240187%2F488fb2ab715 … pl_wall_-78538620

нови....от Йозджан...

Вот вам, а не развод....

Йозджан: "Yeterince açıkmı?!"-''Ясно ли е?''или ''Ясен ли съм?'' (така мисля,че се превежда)





Желая ви приятна неделя! bouquet

ПП Сиси Hug,писали сме едновременно!Ще има повече кафенце за по-късно станалите като мен! Wink Тъкмо ще има и пост за да пуснеш превода! Peace
Виж целия пост
# 485
Разговора между  Ведат  и  Ася.
Ведат  отиде в дома на  Кемал  и  там  намери  Ася.  Ведат  крещи.

Ведат - Къде е  Кемал??
Ася - Не знам.
Ведат - Защо не знаеш? Къде е  Кемал?
            Къде пропадна ?
            Къде заминаха  Кемал  и  Рейхан ?

Ася - Кълна се, не знам. Защо Вие влизате в  този дом по такъв  начин?
         Моля Ви се, вървете си.
Ведат - Казвай, къде са?
            А ти коя си? Ти защо дойде тук?
            В този свят ти си последния  човек,  който може да ме изгони.
            Я се огледай  наоколо.
            Всичко, което  ти виждаш  тук  принадлежи  на мен!!
            Принадлежи на мен!   На мен !
            Ти да не би да  си  търсиш бъдеще  за  себе си  тук,...в   този  дом?
            Тук  всичко е  мое!!!
Ася - Не разбирам за какво говорите??
Ведат - Ще разбереш,....  ще  разбереш!
            Аз на теб  винаги  съм  ти правил  само  добро!
            Но....аз  на  никого  не  правя  добро безкористно, безплатно,  безвъзмездно!!
            Някога, когато   ми  трябва   аз  ще  искам  отговор  на  това.
Ася-  Какво е   "за това  добро"??
Ведат - Ти тук  живееш в   топъл  дом,  нали??
            И камината  гори,  нали?
            А когато аз  дойдох във  вашия дом, той  беше  много  студен.
            Детето ти в  него   там  може да се разболее.
            А тук е  нае  топло, краката  му  няма  да измръзнат.
            Разбираш ли  ме?
           Благодарение на мен  и  само  на мен  всичко ще  бъде  още  по-добре.
Ася - И  какво тук е  благодарение на Вас?
Ведат - Ти ще разбереш...Бъди готова  Ася.
            Бъди готова да направиш  това,което аз  ще ти  кажа.
Ася - И какво ще  искате  от  мен?
         Кълна се, аз  на никого  нищо не съм  говорила  за  Вас.
         Даже  и  когато  г-н  Кемал  ми  задаваше  въпроси за болестта на  Керем, своя син...
Ведат - Какви са тия  въпроси? Кога те питаше?
            Кемал  какво те питаше?
Ася - Той  ме  питаше  за  болестта на  сина му  и  аз  нищо  не  му казах.
Ведат - Сега вече ми е  ясно  защо  Кемал  и Рейхан  никъде  ги  няма?
            Ако Кемал  разбере  цялата  истина,....то  те  за нищо  няма да  ни простят.
            Моли се, Кемал да не разбере нищо за Керем.
            А аз  си  мислех,  че ти си  умно момиче,  но виж  се само какво правиш?
            Със  своите  ръце  си помисли какъв  коз  ми даваш  на мен.
Ася - Аз никому нищо не съм  говорила  за  Вашите тайни..
         Престанете  да  ме  шантажирате.
Ведат - Ако Кемал  дойде  тук преди да го намеря, кажи му, че аз  съм  идвал  тук.
            Кажи му,  че  аз  съм  готов  да го  убия.
            А ти се възползвай  от  ума си.
            Мисли за себе си.
            Иначе 100  пъти ще  си  биеш  главата в  тази стена.
            Ползвай  ума  си.
            Помисли  за  дъщеря си,  за  себе  си  помисли.

                
                            Рейхан  и   Кемал  се  прибират  в  имението  Вардар.
Рейхан - Кемал, ти имаш ли ми доверие?
              Повярвай  ми, много те моля,  аз всичко ще реша.
Кемал - Керем  колко  често  ходи на  изследване?
Рейхан - Сега  вече  един  път  на  3  месеца.
Кемал - А, тези лекарства,  които той  взема - има ли от  тях  някакви  странични,  допълнителни  ефекти?   Те по някакъв  начин  не  вредят  ли на  детето?
Рейхан - Кемал, нали видя детето.
              Той  вече  е   добре.
              Просто Керем  не  трябва да  бъде  огорчаван  и да не се вълнува.
Кемал - Имаше един  доктор - приятел  на моя  чичо.
             Той беше  много добър  доктор.
             Казва се  д-р Махир.
             Хайде да заведем  Керем  при  него.
Рейхан - Чичо  Махир  умря.
             Два пъти ние  водихме  Керем  при  него.
Кемал - Ти нали  не криеш  нищо  друго  от  мен??
Рейхан - НЕ!!!....Кемал, аз искам да знаеш, че всичко с детето  е  много добре.
              Всичко, което  трябваше да направим  за  Керем,  сме го направили.
              До този момент  всичко  сме  изпробвали.
Кемал - Аз няма да се  успокоя докато  Керем не ме прегърне  и  ми  каже "татко".
            Няма да се  успокоя.
            по  какъв  начин  аз  мога  да  запазя,  да  овардя  моето  дете??
Рейхан - Малко ще потърпиш.
Кемал - Търпение??
             Но аз  вече  бях 10  години  в  кома  и  всичко  пропуснах.
             За какво  търпение  още ще говорим, Рейхан??

                   Ведат  ги  вижда  двамата да  вървят  по  асфалта.
Ведат - Рейхан!!
Рейхан - Кемал,  чакай. Спри се, моля ти се.
              След  един  час  аз  ще дойда  в   долната градина.
              Ти ме почакай  там.
              Кемал,......моля те,  довери ми се.
              След  един  час  ще се  видим.
Кемал - Добре.

                   Рейхан  и  Кемал  се  разделят.
                   Рейхан и  Видат  се срещат  на  същото  място.
Ведат - Рейхан, ти ме предаде,  нали??
            И,   предавайки  ме,  ти си  длъжна  да  приемеш  и  този  ад, в  който сега  вече  ще  живееш
            да,  ще  живееш през  целия  си  живот.
Рейхан - Аз ще ти разкажа, Ведат.
Ведат - Какво ще ми разкажеш,  Рейхан??
            Всичко е  ясно.  Сега аз  на  теб  ще ти разкажа  всичко.


                    Туран  се  записва  на диск.  Прави  признания.
            Ще си  слага  край  на  живота  си.

                  Записа  е  монолог  на  Туран.   Пиша  го.
Туран . Аз  имам  много  дългове.  Ведат  ме  притисна  в  ъгъла,  брат. Той непрекъснато  ме  потиска  и  притеснява.  Но аз  не съм  те  преда.  И  Рейхан  за  нищо не  е  виновна.  За  всичко   съм  виновен  само  аз.   Рейхан  не  е   лоша.  И  винаги  те  е  обичала  до  сега,  но  Ведат  не  ви  позволява  да  бъдете  щастливи.    За нищо  на  света  няма да  ви  позволи.  Ведат  никога  няма  да ви остави на спокойствие.  Когато  вие  видите  това  видео,  аз  ще  съм  мъртъв.  За  мен  е  много  късно вече.

            Туран държи в  дясната си ръка пистолет и го  е  допрял  до  слепоочието си.
            Туран  продължава.
Туран - Аз съм  страхливец.  Аз  съм  страхлив  тип.  Всичко  се  случи по  моя  вина.  Аз  не  мога  да си  простя  на  себе  си.  Не мога  и  да се  поправя.  Не мога да се справя  със  себе си.  Така,  че  вие  по  този  начин  ще се избавите  от  мен.
 
            Туран  налапа  шепа  хапчета,  за да се отрови.  


              Ведат  и  Рейхан  в   техния  дом.  Ведат  крещи като  обезумял.
              Като  в  предсмъртна  агония  е,  защото  вижда как  семейството  му  се  разпада  и  лъжливия  балон  ще  се  спука.  Ведат  крещи  на  Рейхан.

Ведат - Това е  просто  невъзмутимо.
            Ти.....ти да  ме предадеш  на  Кемал.  Кой  е  Кемал??....
Рейхан - Ведат, заради  Аллах  спри.  Децата  ще  ни  чуят.
Ведат - Нима тебе  те  интересуват  децата ни??
            Ти  колко  часове  си  на  улицата с   този чужд  мъж???

Рейхан  Ведат, моля те. Хайде като  по-рано да седнем и  до поговорим.
Ведат - Вече  свърши,...свърши се с  това  време.
            Разбираш ли??   Всичко  свърши.
Рейхан - Постарай се  да проявиш  поне малко  разбиране.
              Аз  всичко  ти разказах  за  Кемал.
             Той  и  така  вече  всичко  е  разбрал.
Ведат - Сам  е  разбрал  ли??  Ти какво говориш??
            Я ми обясни на мен,  какво аз  ти казах  в  съответствие  с  твоите  приказки??
Ведат - Ние   трябва да прекъснем  този  брак  с   теб.
            И да го направим  без  да навредим  на  децата   още повече.
Ведат - Как  така??  А да разреша ти да се върнеш  отново  при  Кемал???
Рейхан - Но ние  не  можем  да  продължаваме  повече тази игра!!
Ведат - Тоест,  това  е  краят  ли  на нашия  брак???
Рейхан - Ведат, не трябва така  да  правим.
Ведат - Ти сама са себе си  не можеш  да  разбереш,....ясно ли ти е???
            НЕ!!!....НЕ!!!.....  Вече  дойде  време  аз  да съборя,  да  сгромолясам целия свят в
            твоята  глава!!...

            Следва  разговора  между  Ася  и  Кемал - много  е  интересен.
            Кемал  влиза в  неговия  дом.
            Срещу него  е  Ася.

Ася,  аз  съм   много  развълнувана,  г-н  Кемал.
Кемал - Къде  е  Ейюл??  Вътре  ли  е??
Ася - Вътре е.
Кемал - Ася,  защо  така  ме  лъжеш???
Ася - По кой  въпрос??
Кемал - По въпроса  за болестта на  Керем.
            Аз вече говорих  с  Рейхан. Тя всичко ми разказа.
            А,  ти....всичко си  знаела  и си  била  там  и  винаги  ме  лъжеш,  че  нищо  не  знаеш.
            Ти все се  кълнеш  в  своето  дете,  че не знаеш  нищо.
            Не мога да си представя,  каква майка  си  ти???
            Каква майка си???
            Как  можеш  с  такива  грозни  и  подли  лъжи  да се  кълнеш  в  детето си,...в   своето  дете???
            Ти жестоко  ме  излъга, като  скри  от  мен  една  много голяма  тайна!!....
             Толкова голяма  тайна,  че си позволи  да  ме  лъжеш  грозно  и  да  се  кълнеш  в
             своето дете ??...
            Ася, погледни  ме в  очите,.....погледни  ме - мене!!!...
            Кажи  ми  истината!!!....  Казвай  я  сега  -  в  момента.  Чакам  да  я  кажеш....
            Чакам!!...
             Защото - да знаеш-  аз  всичко ще разбера.
             И....тогава  никога  няма  да  ти  простя,  до края на  живота си.
             Да знаеш -  аз  няма да  ти простя  докато  съм  жив!!!...
             Говори!!!.....    Говори  ти  казвам!!!....
Ася - Нищо.
Кемал -  Добре!...  Нека така  да  бъде.
             Ти 10 години си се грижила  за мен, аз  те  ценя,  Ася.
              Само заради  грижите ти  към  мен  аз  не те  обиждам теб.
              Но аз ти се доверих на теб,  а ти грозно  ме  лъжеш!!!....
Ася - Изслушайте ме, моля Ви...

             Кемал  махна  с   ръка,  горчиво  обиден  от  Ася    и  излезе.
             А Ася  ревна,  седнала на един  стол.

 
               Пак  кавгата  между  Ведат  и  Рейхан.

Ведат - Когато ние построихме този дом, аз  ти казах,  че  ако ти  не  запазиш  почвата по тия  места,
            по които стъпват  моите крака,  този дом  ще се сгромоляса, строполяса  на нашите с  теб  глави.
            Нека сега децата да слушат.
            Ако децата  разберат  някога  нещо,....то те ще го разберат  не  от  теб,....не  от  Кемал,  а  само
            от  мен!!....
            От мен  ще го разберат!!!....  
            Децата само от  мен  ще  разберат  кой  и заради  кого  е  пожертвал  своя  живот.
            А  после...после ти ще отговаряш  на  въпросите им.
            А след това  ти  ще им  се отчиташ, за  живота, който  ще  изживееш след това.
Рейхан - Гневът  ти    закри  очите ти.
Ведат - Аз повече нищо няма да говоря.
            Ние с  теб,  заедно  ще  останем  под  останките  от  рухналия  ни дом,  който ти ще
            разрушиш.
            Аз казах  на  Кемал - ние не можем така по -нататък  да продължаваме  този брак.
            Но....вече няма!  Но...вече  няма!....
Рейхан - Ведат??
В4едат - Ведат  вече го  няма!  Ти не можеш  да избягаш  от  тук!
              Ние  с  теб,  заедно - ти  и  аз  ще  останем  под   остатъците  на този рухнал дом.
Рейхан -  Аз  ще  отида,  Ведат,  ще  отида  при  Кемал. И ти това  го знаеш.
Ведат - Когато ти  чуеш  какво  ще ти  кажа  за  Ася,  ти  като  куче  ще  се  търкаляш  в   краката  ми!!
            Ще ми се  молиш,  само да не те   захвърля  тебе  аз!!!

           В този миг  звъни  Туран и му казва,  че след  няколко  часа ще  е мъртъв.  Каза му: "Ние  с  теб
ще се  видим  в  АДА,  Ведат  Демирхан!!!   Ако имаш  поне  малко  съвест  то  ще  живееш с   това
тежко  бреме!!!....

Рейхан - чух по телефона - това беше гласът   на  Туран ли??
Ведат - Не!!...  Ти сега   готова ли си да се  сблъскаш  с  истината ???
Рейхан - Ти ме плашиш!!!
Ведат - Всичко започва   именно от  този момент!!!.......


            к  р  а   й

            После ще  напиша  горчивата  драма,  която психясалия  Ведат  разигра  на  Рейхан  с
 детето на  Ася,  че  е  дете  на  Кемал.

        


  
              


  
        
Виж целия пост
# 486
Сиси Hug, благодаря ти за превода! bouquet

Виж целия пост
# 487
    Продължавам от  моя  пост # 485.

      Кемал  вижда през  прозореца  че  Ведат  се  кара на  Рейхан.  Отиде до  вратата  и  чука.
      Ведат излезе  отвън.
Кемал - Извикай  Рейхан.
Ведат - Рейхан не  иска да говори  с  теб.
Кемал - Извикай  тук  Рейхат.
Ведат - Мислиш си,  че  това е  преходен  двор ли??
            Или си мислиш,  че това  е  домът  на  ерген,  какъвто си ти???
Кемал - Аз ще приключа с  теб, извикай  Рейхан.
Ведат - Ти вече се опита  един  път.  Опитай  се  още  един  път.
Кемал - Извикай  Рейхан.
Ведат - Рейхан,  кажи му, че не искаш да говориш  с   него.
Кемал - Той  какво ти казва??
Рейхан - Кемал,  по-добре ти си  върви.
Кемал - Рейхан, ти  няма ли да  дойдеш?
             Няма ли да ми разкажеш  на  мен ??
Рейхан - Не!
Ведат - Не разбираш  ли??
Кемал - Този човек с  какво те  заплашва??
Рейхан - Опитай  се  малко да разбереш??
Кемал - Какво да разбера??

             В този миг  при тях  идва  Керем.
Керем - Татко, /отива при  Ведат/.
Ведат - Сине, ти си моят  син.
Кемал -  Здравей, Керем.
Керем - Вие отново  се  карате.
Ведат - Не се караме.  Няма  кавга  с  чичо ти  Кемал.
            Той просто  е  дошъл  така  и  си  отива.
            Хайде, Керем,  влизай  у  нас.....Хайде.

               Тримата влизат  в  къщата.  Кемал  остава  отвън  сам.

              В къщата  на  Рейхан  и  Ведат.  Ведат  подава  дневника  на  Ердоан  Вардар на  Рейхан.
Ведат -  Ето - вземи  и  прочети  този дневник.  Това  е  дневника  на  Ердоган  Вардар.
             Чети!...Те даже  никога не си  си  и  помисляла  защо  тази  медицинска  сестра  Ася  нито за  секунда  не  се  отдели от  Кемал  през  всичките тези  10  години.
            Ти никога не си  си  и  помисляла  за  това.
             Не си питала  и  себе си.
             Дъщерята  на  Ася  е  от  Кемал.
             Нейната  дъщеря  Ейлюл  е  от  Кемал.
             Това,  което  не се  получи  с   нас  се  е   получило  с  Ася.
             Така всичко е  написано  в  дневника  на  Ердоган  Вардар.
             Така е написано - дума по дума, сричка по  сричка.
             Пише,  че нейния  мъж  не  е   можел да има  деца   и тя си направила  бебе с  Кемал.
             А, после навярно  съвестта й е започнала да я  мъчи и тя се  е грижила за  Кемал.
             Ася не се  е  отделяла  от  Кемал  през  всичкото  време  дори  и  за  секунда.
             А, чичо  Ердоган  й  е  помогнал.
             А, сега  тя се пресели   там да живее.  Ти видя ли я??
             Вземи  и  Керем  и   ти  и   отиди  да я  видиш.
Върви  с  Керем  в   този  дом.

Рейхан - Ти от кога  знаеш  това??
Ведат - Каква е  разликата  кога  аз   знам??
Рейхан - Ти говори  ли  с   Ася??
Ведат - Естествено, че не съм  говорил.
            Очевидно тя си  има  своите  планове.
            Тя дойде  тук, за да стане  с  Кемал  и  детето  едно  семейство  след  неговото  събуждане.
            Аз вече  толкова  много  дни  говоря  с  експертите  по наследствата.
            Това  е  изключително  важно.
            Ако  сега - утре  чичо  ти  Ердоган  Вардар  умре,  след  него  ако  и  Кемал  Вардар  и той   да
 умре  аз  как  ще  защитя  правата  на  Керем  за  наследството на тази  фамилия  Вардар??
           Как  да  вземем   наследствата  на  Вардарови.
           Разбра ли ме???  Рейхан  Демирджи??
           Сега  вземи  Керем  и  отиди  при  тях,  защото  и  Ейлюл  е  дъщеря  та  Кемал  и  наследница  на това  имение.
           Върви и  кажи  на  Керем: "Ето - това е  твоята кръвна сестра."
           Това  е  твоята  новоизпечена  сестра!!!
           Ако  здравето  на  Керем  позволи  и  ако  той  ти  прости  то вие  ще  живеете  там всички дълго  и щастливо.
           Може дори  и  Ася  да  те  нарича "майко"....
           Какво  ще  кажеш??
Рейхан - Аз не мога да повярвам  в  това.
Ведат - Да,  естествено  няма да повярваш....
            И по тази  причина няма да  търсиш  приключения  с  Кемал.
            Много  скоро  Кемал  всичко  ще разбере...
            А после....после тази  градина ще се   обърне  с  краката  на  главата ти.
            Ти си затвори  устата   и си стой  у  дома.
            Бъди  майка,......ясно ли ти е??
Рейхан - Ведат, дай   ми  вода...заради  Аллах....
Ведат - Стани  и  си  вземи  сама  вода.


                Рейхан отива  в   къщата  на  Кемал.  Там  е  Ася.
                Рейхан  с  дясната  си  ръка  удря  една  голяма  плесница  на   Ася.

Рейхан  -  Ася,  ти  си  дявол.....  Ти  кого  си  питала,  когато  Кемал  беше  в  кома в болницата??
                От  кого си   поискала  разрешение  да  вземеш   частица  от  неговата  душа??
                Ти кого  си питала, когато  раждаше  дъщерята  на  Кемал??
                 Не ме гледай  така -  отговаряй!!
                 Защо  си   толкова  долна???
                 Ти нямаш  страх  от  от Аллах,....от  човека,  който  там  лежеше  съвсем  беззащитен???
                  Как  можеш да  вършиш  такова  безобразие??
Ася - г-жа  Рейхан,  моля  Ви. Моята  дъщеря  е  вътре.  Тя може да  чуе.....
Рейхан  -  Ти  влюбена ли си  в  Кемал??   Говори!!....
                Влюбена ли си в  Кемал??
Ася - НЕ.....
Рейхан  -  ти си влюбена  в  Кемал.
                От  начало  ти  си се чувствала  виновна  пред  него,  а  после  си се  влюбила  в  него....
                За това  ти си дошла тук,  в   неговата  къща.
Ася - Кълна се.  Това не  е   така.

Рейхан  -  Ти си  дявол,...чудовище......злодей.....
                Ти  даже  и  не  разбираш,  че  ти си  този  злодей....
                Ти  от   моя  съпруг,  който  лежеше  в   кома,....от  него  си  взела  частица, за да
                 забременееш...
                 От  същия  този  човек,  към когото  аз  даже се страхувах да се докосна,  за да не
                 го  обидя!!....
                 А ти  си  взела  частица   от  бащата на  моето  дете.
                 Ти даже  не си  и  помисляла  нито  за  Кемал,  нито за моя и  неговия  син,  нито  пък
                 за своята  дъщеря.
                 Ти  разруши  целият  ни  живот.
Ася - д-р Ердоган  ми  каза,  че  Кемал  умирал.
                Аз,...както  и  вие  направихме  това, за да  родя  неговото и  моето  дете.
Рейхан - Ти даже не сравнявай  своята  ситуация  с  моята.
              Моят  син  едва не  умря.
Ася -  А аз  въобще не можех  да  родя от  мъжа  си.
          Аз  търсех  някакъв  изход.
Рейхан  -  Какво  е това  оправдание??
                Не ми казвай  така, като че ли   съжаляваш  защо  днес  ти  си  тук!!!
                Ти какво правиш  в  дома  на  Кемал??
                Защо си тук??  Кога ще се  махнеш??
                Какво искаш  от  Кемал??
Ася - Нищо.
Рейхан - Очевидно е, че ти се опитваш  нещо  да  направиш.
              Но аз  няма да  позволя  това.
              Аз няма да ти позволя  да  ми  вземеш  Кемал..
Ася - Аз  само  търся  спасение....,ето, това е  всичко....
Рейхан - Аз  толкова  пъти  те питах:
             Благославяш  ли ти  твоят  труд  за  Кемал??
             Ти ми  отговаряше че го  благославяш.
             Да, но ти си получила  по-вече  от  това,  което  е  трябвало.
Ася -  Доктора ми каза,  че  Кемал  умира.
Рейхан -  Ти защо сега си тук???   Какво правиш  в  дома  на  Кемал???
               Кажи,....защото се  благодари на това невинно момиченце вътре,  иначе аз  бих  те  удушила.
               Ще те  удуша  с  моите  ръце.
               Да  знаеш  много  добре . Бих  те удушила тук,...сега  и  със  собствените  си  ръце...

                       Рейхан  си  тръгна.
              Оня  мръсник,  мафиота  Хирам  изпрати  на  Кемал  снимка  как Кайхан  лежи  на  земята полужив  и  тръгна  веднага да го  спасява.   Кемал отиде  при   шивача -  чичо Недим, за да вземе  документите  в  сейфа.
               Каза му,  че  трябва да спаси  Кайхан.  Отварят  сейфа  и  Кемал  взема  плик с  документи.
               Ведат  пък  отива  да  спасява  Туран.

                           Рейхан е  при  д-р  Ердоган  Вардар.

Рейхан -  Всичко  знам,  чичо.  Ти си помогнал  на   онова момиче  Ася.
               Защо го направи??

Ердоган - Аз вече  говорих  с  теб. Ти знаеш - няма  жени....има  майки....
               Двете сте майки.
Рейхан - Ти беше единственият,  който  ми  помагаше...
              Ти ми  беше единственият  помощник.
              Аз си мислех,  че ти  по-добре  от  мен  знаеш  и  по-добре  от  мен  искаш  само  най-
              доброто  за  Кемал  и   Керем.
              Но тук  кое  е правилното,  чичо???
              Кажи  ми  нещо....Защо ти можа да направиш  това  с  Ася  да има  бебе от Кемал???
              Защо го направи ???
Ердоган -  Кемал  умря, а  неговият  син  остана...
Рейхан -  Чичо,  Кемал  се събуди...
Ердоган  -  Виж -  Ердоган  Вардар,  Кемал  Вардар,  Керем  Вардар...
                 Ердоган  си  отива,...Кемал Вардар умря,  нека  Керем  да не  умира - затова......
                 Керем  трябваше  да  остане  жив.
Рейхан  -  Ти направи  това  заради  Керем  ли???
                За да  живее Керем  си го  направил...
Ердоган  -  Направих  го,  за  да  живеят  децата.
Рейхан - Ти ми казваш - ако моята  дъщеря  Дуру  не  може  да  спаси  Керем,  нека   той да  има  още  една  сестра,  която да  го  спаси.  За това  се  е родила  Ейлюл.
Ердоган - Аз винаги  съм  се  молил.  Листата на  дърветата  капеха през  есента.
               Аз  ги  гледах  през  прозореца.  Аз  винаги  се молех  за  Керем,  да го  спася.
               Листата пожълтяваха.....  Тогава  беше  септември.
               Аз  все  се  молих   Керем  да  оздравее.


               Хирам  и  кучетата му изкараха  Кайхан  в  един  двор. Дойде  и  Кемал.
               Хирам  му даде    договор  да подпише,  че  му  дава фабриката  на него.
               Пристига  Ибрахим. Хирам  беше  париран  и  Кемал  и  Кайхан  си тръгнаха.

               Ведат  спаси  Туран.  Видя  видеото  на  Туран и  го  счупи.

              Ася  повика  Михри при нея, за да се оплаче  от Рейхан  за  плесницата.
Ася - Всички  лъжат  Кемал по  всички  въпроси.
         А после казвали истината  и  стават  герои  когато  Кемал  всичко  сам  разбере.
Михри - Такъв е в  същност   човека,  дъще??
             Сложните ситуации нарушават  правилата  на играта.
Ася - Рейхан  ме  ревнува.
         Тя ме  ревнува,  защото аз  се  намирам  и  живея  тук,  защото  съм  до  Кемал  и  се грижа  за  него,  Михри.
Михри - Защото  имаш  дете от  Кемал.
Ася - Тя ме нарича  дявол,  Михри.  Пита ме как аз  мога да се  сравнявам  с  нея??
         Защо  Михри, с  какво аз  се  отличавам  от  Рейхан ??
Михри -   Добре,  за това.  Но  твоят  мъж  е полудял.
               Ти повече не можеш  да се  върнеш  в   оня дом.
               С Расих  не можеш  да  живееш.  Той  ще те  убие.
               Ася,  слушай  гласа  на  сърцето  си.
Ася -  Аз  никъде  повече не мога да  отида.
         Аз ще остана тук  и ще направя  всичко, което е  нужно за моето  дете.
         Аз няма да се  махна от  тук  и  няма да се  разделя  с  Кемал.
         Нито за една  секунда  няма да го  оставя  сам.
Михри - Хубаво, че така  мислиш.
             Но----по-спокойно  Ася.
             Ти не можеш  да таиш злоба в   душата си.
              Не е  това,  за което се  молиш  на някого  и  за  нещо,...даже ти   можеш    и  своето  на
             някого  да  оставиш  та  някому  и  да си  заминеш.
Ася -  Да.... Така е....  Но  от  сега нататък  аз  ще се науча  да  защитавам  това,  което  е  мое и  което  ми  принадлежи.
            От  днес  никой  повече  не може  да ми зашлеви  плесница  пред  вратата.
            Аз  съм  майката  на  Ейюл  и  от  сега нататък  ще  бъда  достойна  за нея....


                            к   р   а    й


        
    


      
 
 
 
            
Виж целия пост
# 488
Сиси Hug,благодаря и за този превод! bouquet

Наминах да пусна пост,че сутринта рано да ни пуснеш кафенцето! Wink

https://www.youtube.com/watch?v=X0RYV_mx9g8
Виж целия пост
# 489
Сиси Hug,благодаря и за този превод! bouquet

Наминах да пусна пост,че сутринта рано да ни пуснеш кафенцето! Wink

https://www.youtube.com/watch?v=X0RYV_mx9g8

Тази песен влезе в списъка с любими  hahaha newsm76
Виж целия пост
# 490




Честита нова седмица.  Нека да  е  богата с духовни радости и много обич.
Като има обич, друго  не ни трябва.
Приятна работа на всички. И аз тръгвам.
Целувки.  Обичам ви.
Виж целия пост
# 491
Добро утро! Hug



Сиси Hug,благодаря за ранното кафенце и пожеланието! Hug

Ани_ Hug Wink

Влиза нов актьор в ИН!Това е Анъл Илтер-в ролята на Мерт...и ще бъде приятел на Дилара! Видях в уикипедия за ролите му !Играл е във Времето лети в ролята на Седат,но не си го спомням! Peace


Цитат
✔ Аныл Ильтер присоединился к касту сериала #СтамбульскаяНевеста.
Актёр сыграет роль персонажа по имени Мерт. Он стал партнёром актрисы Неслихан Арслан, которая играет роль Диляры.

Желая ви приятен ден и лека седмица! bouquet

=======================

Седмичният рейтинг за сериалите,които следим....

20.      İstanbullu Gelin   % 4,15   3,40 Milyon

29.      Vurgun   % 3,33   2,73 Milyon
Виж целия пост
# 492
Здравейте момичета, вечерно.

Позволявам се малко да ви напиша  от  края  на разговора между  Ася  и д-р  Михри  в   дома  на  Кемал.

но, преди това:
            Кемал и  Кайхан пътуват  с  колата  към  къщи.
            Съобщават по телефона на  Кайхан, че  Туран  е  в   болницата  в  много  тежко  състояние.
            Кемал обръща  колата  и  заминават  за  болницата.

                Продължение  на  диалога  между  Ася  и  д-р  Михри  пред  дома  на  Кемал  в  имението
Вардар.   Михри  пита  Ася:
Михри - Как си мислиш,  от  къде  Рейхан е  разбрала,  че  Ейюл  е  дъщеря  на   Кемал??
             Тя  дневника  ли  е  прочела???
Ася - Не  мисля.  Ведат  й  е  казал.
Михри - Ако  Рейхан  беше  прочела дневника, то тя не би могла  толкова  дълго да  издържи.
            Впрочем беше  видно  от   гнева  й,  че  тя  току  що  е  разбрала..
Михри - А Ведат  защо  толкова  дълго  е  чакал??
Ася - Ще ме помоли  за нещо  да  му  свърша.
         Днес дойде тук  при мен и  ми каза,  че  за  нещо  ще  ме  моли,  а  аз  да  му  го  дам.
         Ведат  за  нещо  ще  ме  използва.
Михри -  Явно  против  Кемал.
Ася - Но аз  също  имам  една  тайна.
         Кемал не я   знае  и   Рейхан  не  я  знае,  но аз  я  знам.
Михри - Така ти би казала  това за неговата  жена.
             Ще гледаме тогава какво ще се случи.
Ася - Всичко с  времето си.
         Тази  тайна като  че  ли  ще  бъде  златна  гривна  за  моята  дъщеря  Ейюл.
          Но аз не мога да  разменя  Кемал  за   три  монети!!...
Михри - Ася, не мога да те  позная.
Ася -  Аз до преди  плесницата  съм  една  и  след  плесницата  съм  друга.
          Вече  аз  съм   две  Асии,  Михри.
          Особено  след  всичко  това.

           Кемал и  Кайхан  са  в  болницата  при  Туран.
           Кемал  и  Ведат  пак  започват да се  карат  във   фоайето.
  
          Михри  се  разделя  с  Ася.   В  градината  срещна  д-р  Ердоган  Вардар,  но  той   като  че  ли  не  я  позна  и  й  каза, че ще се  прибира,  защото  Незахат  го  чака.  

          Кемал  като се  кара  с  Ведат  му каза: "Ти ми отне  брат ми,  отне  ми  сина  ми,  отне  ми
          съпругата  ми,  отне  ми  къщата  и  богатството -  всичко  ми отне.
          Но аз  няма да оставя това  без  наказание,  г-н  Ведат.

          Михри  излезе  от  имението  Вардар  и  чака  на  спирката  такисито.
          Расих  се  крие  зад  ъгъла  на  оградата, видя Михри  и   разбра,  че  тя  идва  от  имението
          Вардар  и  че  е  била  при  Ася.

          Расих си говори  сам  на себе си:
          "Естествено, че ти си тук  при  г-жа  Ася.  Явно тя  е тука  при  Кемал  и  детето  ми  е  при  тях.
           Ах,...Михри...ах....
           Като за начало  аз  първо  твоята  глава  ще   откъсна,  изкубна,  а  след  това  и  на  жена  ми.
           Ще  видиш  ти какво ще  стане!!"

                         Рейхан  влиза  в   болницата  при  Туран.

                               к   р   а   й

         Сега - имаше  някъде  пак  монолог  на  Расих, но вероятно не съм  стигнала до там.
         Много интересно - В него Расих  казва,  че  отначало  Ася  като  малка  е работила като  мед. сестра в  болницата  "Ердоган Вардар".  Тогава  д-р  Ердоган  и  д-р  Михри са  били  любовници  и
Ася  им  е  помагала, била  е  връзката им в любовните  срещи.  сега,  когато  Ердоган  е  болен  и  немощен  Михри  си  връща  дълга  към  Ася.  Сега  Михри  помага на  Ася  в  любовната  й  връзка  с  Кемал.  И Расих  ще си  отмъсти и на  Кемал  и  на  Ася  и  на  Михри.
          Когато стигна ще го напиша.

          Всичко хубаво.  Приятна  вечер.


Виж целия пост
# 493
Здравейте момичета  Hug
Скрит текст:
Два дни имах гости и имах много ангажименти, та се позагубих малко....

Току що влизам и още не съм ви изчела. Но до колкото виждам все още няма фрагман за Невестата....

Желая ви хубава вечер и прекрасна нова седмица  Hug



Промяна в прическата...Сякаш не е Хатидже.....
Виж целия пост
# 494






Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия