Професия учител - 5

  • 45 198
  • 803
# 180
Има смисъл, ако е по предмет,за който има дефицит на кадри. Иначе - не.
Виж целия пост
# 181
Колеги, имате ли малко инфо за проекта "Подкрепа за успех". Търсих в сайта на МОН, но нищо не виждам. Интересува ме дали темите, по които ще занимаваме учениците, може да обхващат минал материал. Имаме да разпределим 10 часа, а аз реално имам 4 оставащи теми.
Виж целия пост
# 182
Morphea, естествено, че се включват старите теми. Включват се теми, по които учениците имат пропуски и трябва да ги преодоляват. Ако имаш 10 часа през учебната година, трябва в края на програмата да заложиш още 2 часа (20%) като резерв за тези, които са отсъствали някой час. Пише си го в указанията. Нали, за да се получат парите и удостоверенията, трябва всички ученици да имат задължително взети 10 часа. Може и повече, но 10 са задължително.
А ние залагаме и часове за лятната ваканция. Сложила съм теми от цялата учебна година. Колежката по математика на трети клас каза, че ще им сложи и таблицата за умножение от втори клас, защото не я знаят.

***  

lesli. Имам 21 години стаж като учител в друга община и познавам много такива колеги. Това не може да бъде критерий за назначаване на работа. Обаче кой ще ти плаща пътя? В повечето случаи пътните разходи се поемат от общината на работодателя /обикновено по селата/ и по-рядко учителят сам си плаща пътните /например учители от Добрич, работещи във Варна/.

Виж целия пост
# 183
Вела, много ти благодаря. Simple Smile Аз съм до днес в болнични, но срока за разпределенията е днес и ще го пиша от нас. Звънях на заместник-директорката, но не се свързах. А къде мога да прочета въпросните указания?
Виж целия пост
# 184
Вела, много ти благодаря. Simple Smile Аз съм до днес в болнични, но срока за разпределенията е днес и ще го пиша от нас. Звънях на заместник-директорката, но не се свързах. А къде мога да прочета въпросните указания?

Изтегли от тук файловете.
https://dox.abv.bg/download?id=2f15778724

Качих всичко. Указанията са pdf, това е първият файл, но съм си ги направила docx, за да мога да си подчертавам важните моменти.
Виж целия пост
# 185
Здравейте. Искам да попитам при подадена жалба от родител и проверка от директора, вярно ли е,че са длъжни да ме проверят и втори път? Питах колеги, не бяха сигурни.
Виж целия пост
# 186
Ако е имало някакви забележки и предписания при проверката, то трябва да има и друга за да се провери, дали са отстранени нередностите и изпълнени предписанията.
Много зависи за какво е жалбата и какво е проверявано.
Виж целия пост
# 187
Здравейте,
С въпрос- дали е възможно да се започне работа като учител,ако в момента на кандидаствяне тече магистратура,която кандидата е стартирал./Пример-лицето Х е с българска филология и записана магистартура-чужд език с опция за преподаване в училеще,подава документи за учител по английски език/-т.е имали минимален шанс да започне работо в училище.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 188
Що, пък, да няма? Стига за длъжността да се изисква завършен бакалавър. Но, пък, магистратурата може да се наложи да я прекъснеш, в зависимост от работното време.
Виж целия пост
# 189
Здравейте,
С въпрос- дали е възможно да се започне работа като учител,ако в момента на кандидаствяне тече магистратура,която кандидата е стартирал./Пример-лицето Х е с българска филология и записана магистартура-чужд език с опция за преподаване в училеще,подава документи за учител по английски език/-т.е имали минимален шанс да започне работо в училище.
Благодаря предварително.

Според примера записаната магистратура и дипломата от преди това не са за една и съща специалност. Следователно кандидатът няма квалификация за специалността на магистратурата. Могат да го назначат, в случай, че няма квалифициран кандидат.
Виж целия пост
# 190
Ще има ли допълнителни пари за 24 май? При нас се говори, че бюджета на училището почти не е увеличен, а вдигнаха заплатите и парите няма да стигнат до края на годината.
Виж целия пост
# 191
Ще има ли допълнителни пари за 24 май? При нас се говори, че бюджета на училището почти не е увеличен, а вдигнаха заплатите и парите няма да стигнат до края на годината.
При нас е същото.
Допълнителното трудово възнаграждение за празниците не е вдигнато. Няма пари в бюджета. Очакваме сума, която е същата, както в миналите години, мисля че беше 120лв. И ще ни я изплатят, по всяка вероятност, на 1-ви юни със заплатите за май. А не на 24-ти май!
Виж целия пост
# 192
При нас вече има пари за 24 май.
Виж целия пост
# 193
При нас вече има пари за 24 май.
И при нас.
Виж целия пост
# 194
Ние не получаваме за 24, взимаме веднъж годишно- за Коледа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия