Времето изтече, месец МАРТ е вече - всеки чака с трепет своето човече.

  • 27 260
  • 547
# 480
И моето има пъпчици, някои са с бели връхчета. Докторката каза, че се чисти организма. Появяват се и изчезват
Виж целия пост
# 481
И аз вчера питах за пъпчиците по лицето, хем знам, че е нормално. Каза че ще се махнат, да не го клепам и чистя с нищо ( за термална вода специално питах) и да не го целуваме по лицето. Кожата му е много чувствителна 🤷🏻♀
Виж целия пост
# 482
А аз не спирам да я целувам.....ще видим и мойта лекарка какво ще каже. Аз уж не се притеснявам и гледам да реагирам спокойно, ама като я гледам и жал ми става. То не стигат коликите, повръщането, ама и пъпчици. Направо...
Виж целия пост
# 483
Забравила съм да пиша тук, родих на 30ти март, спешно секцио - момченце 3650 гр. Влюбена съм:)
Проблемът ми е, че каналите на гърдите ми се запушват непрекъснато. Това е някакъв кошмар. Първо направих мастит с 40 градуса температура, бях на антибиотици, после се повтори със същата гърда, а от вчера се запуши и здрвата ми гърда. На ръба съм. Толкова много исках да кърмя, но физически не издържам вече. Аз не спя, само кърмя (опитвам)и се цедя, правя компреси, мириша на зелка... мисля ,че ако продължа достатъчно дълго ще си изгубя разсъдъка. Заспивам и виждам капки кърма... Има ли някоя с проблем с каналите? Достинекс ли е единственото решение? Говорих с консултанти, купувам протектори, помпи, витамини, масажори и ... същата работа. Последно заспах за час на тази гърда и се събудих с болки, без капка кърма. Бебето май се отказа тотално да цока от мен. Бях се примирила да се цедя и да го храня с шише, но и това не става:)
Виж целия пост
# 484
И ние имаме пъпчици по лицето , чистя само с термалната вода на ла рош и съм доволна . Знам ,че не трябва да го целувам по лицето амааа не става , само като му погледна сладката муцунка... 😁😍🤷🏼♀
Утре ставаме на месец ... не знам при вас как е, но  този месец мина неусетно...
Виж целия пост
# 485
Аз имам чувството, че съм я родила много много отдавна, а и при нас е само месец. И толкова бързо мина това време. И все още не можа и да си помисля да я оставя за по-дълго време.
Виж целия пост
# 486
Забравила съм да пиша тук, родих на 30ти март, спешно секцио - момченце 3650 гр. Влюбена съм:)
Проблемът ми е, че каналите на гърдите ми се запушват непрекъснато. Това е някакъв кошмар. Първо направих мастит с 40 градуса температура, бях на антибиотици, после се повтори със същата гърда, а от вчера се запуши и здрвата ми гърда. На ръба съм. Толкова много исках да кърмя, но физически не издържам вече. Аз не спя, само кърмя (опитвам)и се цедя, правя компреси, мириша на зелка... мисля ,че ако продължа достатъчно дълго ще си изгубя разсъдъка. Заспивам и виждам капки кърма... Има ли някоя с проблем с каналите? Достинекс ли е единственото решение? Говорих с консултанти, купувам протектори, помпи, витамини, масажори и ... същата работа. Последно заспах за час на тази гърда и се събудих с болки, без капка кърма. Бебето май се отказа тотално да цока от мен. Бях се примирила да се цедя и да го храня с шише, но и това не става:)

В началото е трудно и фрустриращо, докато бебчето започне да суче достатъчно. Може да не иска да суче ако гърдата е твърда и му е трудно да захапе. Изцеждай по малко, за да омекне преди да му дадеш. Давай му и от двете гърди. Не знам дали консултантите са ти казали да носиш само меки сутиени, без банели. Не се отказвай, търпение му е майката!
Виж целия пост
# 487
Jacqui, аз имах проблем с каналите. Гърдите ми станаха камък и бебето отказа изведнъж да суче. При мен помогна окситоцин- капех по 3 капки във всяка ноздра 15 мин преди кърмене. Аз в началото изцеждах и давах на бебето, а когато гърдите поомекнаха започнах да кърмя и бебето си захвана пак. Не знам дали си пробвала с окситоцин, но при мен много помогна и препоръчвам.
Виж целия пост
# 488
Jacqui, аз имах проблем с каналите. Гърдите ми станаха камък и бебето отказа изведнъж да суче. При мен помогна окситоцин- капех по 3 капки във всяка ноздра 15 мин преди кърмене. Аз в началото изцеждах и давах на бебето, а когато гърдите поомекнаха започнах да кърмя и бебето си захвана пак. Не знам дали си пробвала с окситоцин, но при мен много помогна и препоръчвам.

За кое точно помага окситоцинът в случая?
Виж целия пост
# 489
На мен не ми помага. Може би помага в самото начало, докато сте в болницата. След това се съмнявам да действа. Поне пробвах няколко ампули вече, нищо не става.
Виж целия пост
# 490
Jacqui, аз имах проблем с каналите. Гърдите ми станаха камък и бебето отказа изведнъж да суче. При мен помогна окситоцин- капех по 3 капки във всяка ноздра 15 мин преди кърмене. Аз в началото изцеждах и давах на бебето, а когато гърдите поомекнаха започнах да кърмя и бебето си захвана пак. Не знам дали си пробвала с окситоцин, но при мен много помогна и препоръчвам.

За кое точно помага окситоцинът в случая?

За отпушване на каналите.
Виж целия пост
# 491
Здравейте мамчвта, и аз имах много обилен цикъл на 40 ден ми дойде. Беше страшно... Свърши преди 10 дни, но сега чак ми зацапва, не мога да разбера какво е това чудо, сякаш някакви лохии са пак. Другата седмица ще ходя при АГ, предният път не помня да е имало подобно нещо.
Иначе бебчо расте и хапва доволно. Вече е към 5.5 кг, голям бузан е. Изцяло на АМ Лактана Био, няма кой знае какви колики, давам само Линекс бейби капки. Ака по 2 пъти на ден, главно през нощта и рано сутрин. Прави 6 часова пауза от 21 ч до 3 ч сутринта. Доволна съм
Виж целия пост
# 492
Относно моята диета (за да може бебето да се изхожда) точно това ям: овесени ядки, салати с краставици и супи - няма резултат. За сега тази вода с накиснати овесени ядки й помага да ходи, но пак на два дни веднъж. Ако съм си мислила, че до сега сме имали колики, последните два дни са ад. Предната вечер от 19:30 заспа чак в 01:00. Накрая бях на ръба на нервна криза. Едно, че не мога да й помогна, друго, че вече рева и това, че не заспиваше ме побъркваше. Добре, че баща й пое последните два часа. Пробвахме всички масажи, гимнастики, пози на лежане. Като я отпуснеше малко тя се укокорваше с най-големите очи на света. С това са свързани и двете ми питанки.
Вашите бебчета бодърстват ли и по колко? Без да я боли коремчето е седяла будна (само с отворени очи си стои и мълчи) почти по 3 часа без прекъсване.
Този Линекс бебе, който повечето давате - той нали е по време на антибиотично лечение, как Ви помага за коликите?
Виж целия пост
# 493
Аз давам био гая от няколко дни , и не знам от нея ли , но взе да се изхожда редовно.
Ние пък сме големи послаланковци , постоянно спи😁 Най-много е будувал около 2 часа , а общо за целия ден не знам дали има 4-5 часа в които не спи. Свекито се ядосваше чак , че откакто се бил родил не му е виждала очите , все като дойде да го види той си спинка 😁🤷🏼♀
Виж целия пост
# 494
Нека се отчета , с нашето повръщане по 4 пъти на всяко хранене се стигна до там че пием вече 2 дни прахчета. Ако разредим повръщането , значи е рефлукс и ще го израстне. Ако ли не- минаваме на по лошия вариант. Молим се при всяко хранене да не върне. Коликите също ни мъчат- давам еспумизан при всяко хранене, но сякаш не му действат и от прикриването още повече повръща. Слагам и топла кърпичка - помага за кратко. Ако имате личен опит в по голям ефект на някой капки ще ви помоля да споделите. Зная че има много видове, но кои да избера
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия