Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 11

  • 52 639
  • 747
# 285
Сиси, точно заради едната идея по-голяма сигурност се съгласих да правя ПИД. Може съвпадение да е, но последният ембрион спря развитие след като го надупчиха. Предишните пъти не съм се сетила изобщо да питам дали е имало подготовка за ПИД. Сега ще се доверя на интуицията си, пък каквото Господ реши.
Виж целия пост
# 286
Момичета здравейте!

Поставих си въпросите в общата тема "Какво сме направили до момента", но си позволявам и тук да ги публикувам, с надеждата да получа добри насоки и съвети:

"новобранец" съм в групата на борещите се кандидат-мами.
В конкретния случай и мъжкия фактор играе роля. В момента избираме специалиста.
Но предварително обмисляме варианти, сред които е и този за донор на сперма.

Бихте ли споделили, тези от Вас, които имат опит, за какво трябва най-вече да се внимава: изследвания, проведени на донора, начин на съхранение и т.н.? (знам ли..)

Всяка клиника работи само със своята собствена банка или може примерно да те оплождат в клиника 1, а да ползваш донор от клиника 2? (за София)

Възможно ли е донорът да НЕ е анонимен и да се запознаеш с него?

Някой използвал ли е донорска банка, която сам си е избрал? По интернет. Коя бихте препоръчали?

Предварително ВИ благодаря! Всяка информация ще ми е от полза, защото сме доста боси по темата.

Хубава седмица ВИ желая! Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 287
Здравейте Дами

Малко се обърках. Няколко последователни месеца пускам хормони LH, FSH, E2 на 4-ти ден от МЦ.(2-ри и 3-ти се падат все уикенда последните 2 пъти) и резултатите са различни. В смисъл: един път са "в нормата" (референтните стойности), друг път не всички са "в нормата". Тъй като все още не съм се абонирала за никой лекар (чакам преглед), вече и аз се чудя как да ги тълкувам тези вариации. Някой да е имал подобно явление? И да е получавал лекарско тълкувание за това? Ще съм Ви благодарна да споделите!

Миналият цикъл:
LH 4.0   mU/ml   .фол 2.4-12,6; овул
FSH 6.4   mU/ml   фол 3.5-12.5;
E2/ЕСТРАДИОЛ      248.4   рmol/l   фол 45.4-854;овул

Този цикъл:
LH 8.8 mU/ml .фол 2.4-12,6;
FSH 13.4 mU/ml фол 3.5-12.5;
E2/ЕСТРАДИОЛ 180.0 рmol/l

Успешна седмица
Виж целия пост
# 288
Момичета здравейте!

Поставих си въпросите в общата тема "Какво сме направили до момента", но си позволявам и тук да ги публикувам, с надеждата да получа добри насоки и съвети:

"новобранец" съм в групата на борещите се кандидат-мами.
В конкретния случай и мъжкия фактор играе роля. В момента избираме специалиста.
Но предварително обмисляме варианти, сред които е и този за донор на сперма.

Бихте ли споделили, тези от Вас, които имат опит, за какво трябва най-вече да се внимава: изследвания, проведени на донора, начин на съхранение и т.н.? (знам ли..)

Всяка клиника работи само със своята собствена банка или може примерно да те оплождат в клиника 1, а да ползваш донор от клиника 2? (за София)

Възможно ли е донорът да НЕ е анонимен и да се запознаеш с него?

Някой използвал ли е донорска банка, която сам си е избрал? По интернет. Коя бихте препоръчали?

Предварително ВИ благодаря! Всяка информация ще ми е от полза, защото сме доста боси по темата.

Хубава седмица ВИ желая! Flowers Bouquet


Всяка клиника си работи със своя банка, знам, че в Адела работят с български донори, в Щерев ползват https://dk.cryosinternational.com/ . Но в Щерев при избор дават само една папка с основна информация за донора - височина, тегло, цвят на очи и коса и май професия. Съветът ми е да разгледате сайта (има снимки, писма, впечатления на персонала, запис на гласа, подробна информация за донора), да си изберете и запишете имената на донорите, които харесате и тогава да отидете в Щерев, за да видите кой от Вашите избрани е и в техния списък...ако решите за Щерев, разбира се.

Успех! Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 289
Аз знам, че в България донорството е анонимно. Не можеш да се запознаеш с донора.
Optimist, съжалявам за развоя на събитията при теб, но много ми харесва начина, по който разсъждава приятелката ти. Нашите дечица искат да ни поизмъчат първо, че после да ги обичаме безгранично /не че  нормалните майки не си обичат децата, но при нас мисля че ще е малко по-различно и по-осъзнато всичко/.
sunflowerv, миналия месец ти е малко висок естрадиола /обръщам го в pg/ml и излиза почти 68/ затова вероятно и ФСХ е по-нисък. Хормоните всеки месец може да са различни, това да не те учудва.
Виж целия пост
# 290
Аз знам, че в България донорството е анонимно. Не можеш да се запознаеш с донора.
Optimist, съжалявам за развоя на събитията при теб, но много ми харесва начина, по който разсъждава приятелката ти. Нашите дечица искат да ни поизмъчат първо, че после да ги обичаме безгранично /не че  нормалните майки не си обичат децата, но при нас мисля че ще е малко по-различно и по-осъзнато всичко/.
sunflowerv, миналия месец ти е малко висок естрадиола /обръщам го в pg/ml и излиза почти 68/ затова вероятно и ФСХ е по-нисък. Хормоните всеки месец може да са различни, това да не те учудва.

Мислиш ли, Боби? Аз мислех, че такъв естрадиол във фоликулярна фаза е добър. (ама това са си само мои предположения) По-предходен месец естрадиолът пак беше около 250 (същата лаборатория), а ФСХ около 10 (при горна 12) Притеснява ме факта, че ФСХ е над горна граница. Ясно е, че не можеш да си като по учебник и всеки месец за "заковаваш" с едни и същи стойности, но като са извън рамките на реф. стойностите...почва да се чуди човек. Но пък нещата винаги трябва да се гледат във взаимовръзка.
Виж целия пост
# 291
Аз не обърнах внимание, че си ги пускала изследванията на 4ти ден. Може и затова да е по-висок. Естрадиолът на 2-3 ден не трябва да е висок, най-добре да е до 50 pg/ml иначе е на границата на задържан фоликул. Аз по моите изследванея съм установила, че най-нисък ми е ФСХ, когато ми е висок естрадиола и имам задържан фоликул.
Виж целия пост
# 292
то затова е добре изследвания и преглед да са заедно.
да не се чуди човек зф ли има или просто са изникнали тоя цикъл повече фоликули.
Виж целия пост
# 293
Сиси, точно заради едната идея по-голяма сигурност се съгласих да правя ПИД. Може съвпадение да е, но последният ембрион спря развитие след като го надупчиха. Предишните пъти не съм се сетила изобщо да питам дали е имало подготовка за ПИД. Сега ще се доверя на интуицията си, пък каквото Господ реши.
Съжалявам, миличка! Confused
Принципно има процент на риск при вземане на биопсия
от ембриона, но той е много малък,
ако е направен в подходящите условия и от опитен ембриолог.
Ако се повтори случката, значи най-вероятно в тази клиника
не са много кадърни ембриолозите в тази сфера.
Ако няма да събираш още много, връщай каквото имаш,
и това е, щом имаш такива опасения, че и при теб трудно излизаха я.
Знам как всяка ни е ценна в нашето положение.
Дано да имаш късмет! Стискам ти много силно палци! Heart
Виж целия пост
# 294
Те и двете са правени на 4-ти ден Nerd
Ама то при мен е трудно да се каже 3-ти ли е, 4-ти ли е....че нали има едно правило за първия ден: ако ти идва менструацията след еди колко си часа на първия ден, не се броял този ден за първи,. а се броял следващия и т.н.
Та аз общо взето това "правило" си го интерпретират по моя интуиция, като се ръководя и от обилността.
Във връзка с първото изследване, не е имало ЗФ мисля, защото видяха жълто тяло. А преди последните - не знам. Нямам проследяване.

Аз не обърнах внимание, че си ги пускала изследванията на 4ти ден. Може и затова да е по-висок. Естрадиолът на 2-3 ден не трябва да е висок, най-добре да е до 50 pg/ml иначе е на границата на задържан фоликул. Аз по моите изследванея съм установила, че най-нисък ми е ФСХ, когато ми е висок естрадиола и имам задържан фоликул.
Виж целия пост
# 295
Благодаря, Сиси! Нямам още много да събирам. Взе да ми писва все едно и също, та затова реших поне да си спестя стреса от „дали щяха да оцелеят, ако не настоявах за ПИД”. Правим тази пункция, оплождаме, каквото може да се оплоди, замразяваме, ако добутат до бластоцист. Ако стане сега, може да повторим още някоя и друга пункция пак без ПИД, ако не стане, се хващам като удавник за сламка за ПРП, а после донорска, ако и това не помогне.
Много късмет и на тебе желая!
Виж целия пост
# 296
И моята стратегия е подобна на твоята. Но аз мисля още веднъж да пробвам да изчакаме до ПИД. Все си мисля дали предния път оставянето им до 6ти ден не доведе до спирането. То е ясно, че ако ембриона има потенциал ще стигне до 5ти ден, но пък знае ли се дали един такъв по-бавен ембрион не би се развил вътре в матката, където му е мястото. Иначе следват като вариант при мен ПРП, замразяване без ПИД и накрая донорска яйцеклетка.
Виж целия пост
# 297
Аз пробвах седем пъти и все едно и също. Имам само едно замразено ембрионче и то е от първата пункция, когато не сме говорили за ПИД.
Виж целия пост
# 298
И аз се чудя и си правя сметки без кръчмар...досега и на двата трансфера на дъщеря ми връщаха ембрионите на пети ден без успех. Дали ако се върнат на трети ден би имало по-голям шанс?
Виж целия пост
# 299
Ех, ако знаехме... Аз забременях с 3-дневно ембрионче. Нищо, че беше генетично увредено, борче беше. Аз държа на този 5ти ден, защото нямам време заради резерва да правя трансфери обречени на неуспех. Пък нали казват, че често ембриони стигнали до 3-ти ден после спират развитие между 4-ти и 5-ти ден.
А иначе според някои теории колкото по-бързо се върне в неговата си среда, толкова по-голям шанс има за имплантация.
Аз си мисля за ембриоскоп, но трябва да проуча плаща ли се в Надежда за него. Мернах цена 450 лв. в една брошура, но ми е скъпо предвид, че вадя по 1-2 яйцеклетки. Ако вадех по-голям брой бих го пробвала. Малък напредък в развитието на ембрионите ми /но недостатъчен/ имаше с използването на МАКС+ИМСИ. Следващия път може би пак ще ги приложа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия