Какъв крем за лице използвате? – Тема 14

  • 62 546
  • 737
# 210
Странно е, и аз не мога да си го обясня.Аз на плажа със най-високия фактор за лице,който подновявам на всеки два часа(без да мокря лицето) получих страхотни пигментационни петна..
Виж целия пост
# 211
Ако нанесеш фдт без фактор върху слънцезащита с 50ти фактор, си все едно без слънцезащита така ли?  Grinning
Според два броя дерматолози, които съм питала преди време, тъй като и на мен не ми беше ясно: да.
Виж целия пост
# 212
и аз съм чувала, че пази само последно нанесеният фактор - за това слагам един спф 50 (или само, или най-отгоре) и се спасявам от излишни терзания
Виж целия пост
# 213
Странно е, и аз не мога да си го обясня.Аз на плажа със най-високия фактор за лице,който подновявам на всеки два часа(без да мокря лицето) получих страхотни пигментационни петна..

Същото е и при мен, с фактор на лицето, шапка, под чадъра и почти невлизане във водата, цялата ставам на петна. Няма спасение.
Виж целия пост
# 214
Лошото при мен е,че са от двете страни на скулите по дължина.. много ме дразнят,не съм използвала никаква грижа конкретно за тях,но аз изпуснах и сезона.Трябваше да мажа нещо за изсветляване цялата зима.
Виж целия пост
# 215
Лошото при мен е,че са от двете страни на скулите по дължина.. много ме дразнят,не съм използвала никаква грижа конкретно за тях,но аз изпуснах и сезона.Трябваше да мажа нещо за изсветляване цялата зима.

О, освен на скулите при мен стават по цялата челюст, после поизбледняват. Имам едно по-голямо петно на скулата, много добре се повлия от една процедура hydrafacial.
Виж целия пост
# 216
Аз от две лета ходя на плаж с  фдт с фактор 30  (без да подновявам) и шапка с периферия. Лицето ми не изгаря, не почернява, не получавам петна и лунички .
Виж целия пост
# 217
Въпрос на кожа - аз съм луничава от малка.
Виж целия пост
# 218
Аз съм с фактор 50+ на море, пробвала съм с 30 и изгарям много бързо. Тъй като ни се събират по 30 дни море, от които 15 юлско-августовско слънце, слънцезащитата ми е от първостепенна грижа, за детето също. След плаж задължително кремове, вечер и масла.
Виж целия пост
# 219
Хиперпигментацията за наше съжаление не се причинява само и единствено от излагане на слънце - има и други фактори в играта (аз се бях превърнала в хиена след бременностите)
https://www.merckmanuals.com/professional/dermatologic-disorders … hyperpigmentation
Виж целия пост
# 220
Аз понякога изобщо не се мажа на плажа. Стоя под чадър с дрехи и не изгарям/не почернявам. Мажа само лицето и раменете един път.
Разчетох се за слънцезащитата. Физичните филтри отразяват светлината и затова, както казвате, не е добре след тях да има други кремове, но това не важало за грима, което не ми стана ясно защо е така. Химичните филтри пък попивали в кожата и затова можели да се ползват с други продукти. Затова при тях се чака 15-20 мин. преди да се излезе навън.
Виж целия пост
# 221
Честно казано съм скептична към СПФ и ги поставям под въпрос доколко са ефикасни.
Факт е,че ползвам възможно най-силните слънцезащитни кремове,които намирам на американския пазар и ..нищо.Всяко лято ми избиват слънчеви петна,винаги на едно и също място.
Есен,зима поизчезват и на пролет пак старата песен.Няма оправия и това е.
Нещо ново е,до преди 3-4г лицето ми и лунички не е имало. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 222
Колко висок СПФ? И аз бях така, но със 100 нямам нищо. Този уикенд с липса на акъл излязох с гликолов тоник без слънцезащита и се сдобих със слънчев мустак за 3 часа навън в мръчкавия пролетен ден. Много съм смотана.
Виж целия пост
# 223
За спф 100 ли говорите? За пръв път чувам.Къде го намирате?
Виж целия пост
# 224
Този уикенд с липса на акъл излязох с гликолов тоник без слънцезащита и се сдобих със слънчев мустак.

 Joy Joy
За смях станахме вече с тези петна..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия