Какъв крем за лице използвате? – Тема 14

  • 62 567
  • 737
# 255
надути са, за това първоначално пуснах линк към азиатски сайт, от който поръчват момичета в темата за азиатската козметика, но там няма подробно описание на продукта
Виж целия пост
# 256
Много е грешно да почиствате само с мицеларна вода.Така замазвате мизерията,но не я почиствате.Комбинацията може да бъде първо гел/пяна и ако има нужда след това да се допочисти с мицеларна вода.Също така според мен 4 помпи серум за цялото лице са много,аз използвам две помпи и то за лице и шия.
4 изпомпвания са ми достатъчни, за да усетя на всякъде влага от серума, само с 2 някои места остават непокрити.. То зависи от консистенцията на серума.
Не мога да премахна грима си само с измивен продукт за лице. Спирала и грим всичко се размазва, лицето го усещам мръсно, защото не е добре почистено от козметиката. Нося контактни лещи и не мога да си позволя гелове в очите. Мицеларната вода на биотен не ми дразни очите и нямам никакви проблеми.
Става ли след почистването на лицето от грима с мицеларната вода да използвам измивен продукт, после серум и крем?
Виж целия пост
# 257
Абсолютно да,или ограничете мицеларната вода само за очите.Аз за тях не използвам гел/пяна,защото дразни много.Очите ги третирам отделно.Задължително почистващ продукт за под душа и вече дали очите или цялото лице с тампон с мицеларна,можете спокойно да използвате.Има и друго.. според мен не трябва да използвате серум самостоятелно,не знам дали го правите,но по-добре само крем,но не и серум сам по себе си.
Виж целия пост
# 258
Моето почистване вечер протича така - свалям грима от очите с двуфазния лосион на Нивеа/от синия съм най-доволна/, после измивам с гел/пяна лицето, след това минавам с мицеларна вода/без очите/, едва след това - околоочен крем, серум и крем. Понякога, преди измиването на лицето, го обтривам с шипково масло/или каквото имам под ръка/, отмивам и след това гел/пяна.
Виж целия пост
# 259
Абсолютно да,или ограничете мицеларната вода само за очите.Аз за тях не използвам гел/пяна,защото дразни много.Очите ги третирам отделно.Задължително почистващ продукт за под душа и вече дали очите или цялото лице с тампон с мицеларна,можете спокойно да използвате.Има и друго.. според мен не трябва да използвате серум самостоятелно,не знам дали го правите,но по-добре само крем,но не и серум сам по себе си.
Ползвам и самостоятелно серум, но по-рядко. Повечето пъти го комбинирам с лек крем.
Виж целия пост
# 260
Скрит текст:
или самостоятелно, или със серум
усещането е леко силиконово и не ми опъва

на синьото от бг сайта пише:
■ Слънцезащита, която хидратира и подхранва кожата
■ Висока водоустойчивост и устойчивост на пот
■ Екстрактът от евкалипт осигурява дълготрайно действие, като контролира излишния себум
■ Осигурява най-добрата широкоспектърна защита без каквото и да е омазняване или бял филм.
■ Освежава кожата и има мек матиращ завършек, префектен за използване под грим.
■ Слънцезащитен фактор: SPF50+/PA++++


на зеленото:
■ Слънцезащита под формата на овлажнаваща есенция за ежедневно ползване или за леки занимания на открито през цялата година.
■ Водоразтворимата есенция обгръща слънцезащитната съставка, за да предпази кожата
■ Съдържа успокояващ воден комплекс, който помага за облекчаване на кожата.
■ Освежаващ завърек без бял филм, лепкавост или омазняване.
■ Слънцезащитен фактор: SPF50+/PA+++



на розовото;
■ Слънцезащитно мляко за ежедневна употреба, предпазва от UV лъчите, изглажда и успокоява кожата.
■ Перфектният щит, който предоставя защита срещу стареенето и изгаряне в резултат на действието на UVA и UVB лъчите.
■ Съдържа екстракт от каму каму за блестяща и чиста кожа.
■ Перфектно прилепване на грима върху слънцезащитното мляко
■ Слънцезащитен фактор: SPF50+/PA+++

по тези описания избрах синьото миналото лято, но го носих спокойно и зимата, когато кожата ми е доста по-суха

Mersi, Bubanka, за препоръката, поръчах го току що, утре вечер ще дойде, че в сряда тръгваме на море!
За зимата, когато кожата е доста по-суха и няма нужда от водоустойчив продукт препоръчвам и тази Миша - за мен работи чудесно под грим!
https://www.misshaus.com/default/time-revolution-white-cure-blan … tor-spf50-pa.html


Виж целия пост
# 261
Като човек с много тежки пигментации по лицето - и от бременностите и не само от тях - просто склонност към лунички и цели петна, ви препоръчвам този SPF крем за лице:

https://www.isdin.com/en/product/fotoprotector-isdin/fusion-fluid-spf-50-eng-0

Не предизвиква запушване, хидратира, озарява и като че ли наистина намалява ефекта на стареене, а защитава от слънцето отлично. Моят има цвят, който е много добър, полупрозрачен... идеален е. Пробвала съм всичко - и супер скъпи и евтини... медицинската козметика всичката... това е най-доброто.
Cilantro,от къде купуваш крема?
Виж целия пост
# 262
Скрит текст:
или самостоятелно, или със серум
усещането е леко силиконово и не ми опъва

на синьото от бг сайта пише:
■ Слънцезащита, която хидратира и подхранва кожата
■ Висока водоустойчивост и устойчивост на пот
■ Екстрактът от евкалипт осигурява дълготрайно действие, като контролира излишния себум
■ Осигурява най-добрата широкоспектърна защита без каквото и да е омазняване или бял филм.
■ Освежава кожата и има мек матиращ завършек, префектен за използване под грим.
■ Слънцезащитен фактор: SPF50+/PA++++


на зеленото:
■ Слънцезащита под формата на овлажнаваща есенция за ежедневно ползване или за леки занимания на открито през цялата година.
■ Водоразтворимата есенция обгръща слънцезащитната съставка, за да предпази кожата
■ Съдържа успокояващ воден комплекс, който помага за облекчаване на кожата.
■ Освежаващ завърек без бял филм, лепкавост или омазняване.
■ Слънцезащитен фактор: SPF50+/PA+++



на розовото;
■ Слънцезащитно мляко за ежедневна употреба, предпазва от UV лъчите, изглажда и успокоява кожата.
■ Перфектният щит, който предоставя защита срещу стареенето и изгаряне в резултат на действието на UVA и UVB лъчите.
■ Съдържа екстракт от каму каму за блестяща и чиста кожа.
■ Перфектно прилепване на грима върху слънцезащитното мляко
■ Слънцезащитен фактор: SPF50+/PA+++

по тези описания избрах синьото миналото лято, но го носих спокойно и зимата, когато кожата ми е доста по-суха

Mersi, Bubanka, за препоръката, поръчах го току що, утре вечер ще дойде
И аз благодаря! И аз мисля да го поръчам в размер 70мл, лилав от и бей вече! Simple Smile
MISSHA All Around Safe Block Sun Milk 40, 70mL Waterproof, Essence, Soft, Velvet
Type: Velvet Finish, Size: 70mL
US $14.91

А междувременно попълних запасите в шкафа с ...две кремчета на Фитокод. Нощен и дневен. Дневният го замразих за сега, защото мажа кафеено олио, но нощният крем е разкош! Crazy Flutter Heart Eyes
Виж целия пост
# 263
Това, което дерматолог ми е казвал е първо почистване с тампон и тоалетно мляко или мицеларна вода, после измивен гел. След това вече кремове, тоник или др. Така и процедирам от 20 години. Всеки ден ползвам фон дьо тен, сенки и спирала.
Виж целия пост
# 264
Това, което дерматолог ми е казвал е първо почистване с тампон и тоалетно мляко или мицеларна вода, после измивен гел. След това вече кремове, тоник или др. Така и процедирам от 20 години. Всеки ден ползвам фон дьо тен, сенки и спирала.

Това е и моя начин за почистване на лицето. Първо с тампончета с мицеларна вода /или тоалетно мляко/ минавам цялото лице и свалям грима. След това веднага с измивния гел и изплаквам с много вода. И после съответно серумите и кремовете.
Виж целия пост
# 265
Тук във форума някъде бях чела, че първо се мие лицето с гел/пяна и след това се минава с мицеларна вода, но и аз винаги правя обратното. Явно това е правилния начин наистина, аз мислех, че явно е грешно. Но наистина не мога да си представя първо да мия и търкам грима с препарати на чешмата и след това да доизчиствам с мицеларна, обратното е и по-рационално.
Виж целия пост
# 266
Аз също първо минавам с мицеларна вода-предимно очите(ако съм носила фон дьо тен, минавам и лицето), след това почиствам с гел/пяна.
Виж целия пост
# 267
Избирателно е.Аз първо измивам с една помпа пяна,една помпа гел.Ако ще ексфолирам слагам и една помпа ексфолиант.За очите нищо не използвам,като съответно спиралата се е размазала и директно с тампони започвам да почиствам и очите.(С двуфазно разгримиращо за очи).След като съм готова обтривам с тампон и мицеларна вода цялото лице.От там нататък слагам омекотител,серум,крем и крем за очи.
Виж целия пост
# 268
Някой беше питал дали е е менте азиатската козметика в ebay. Не е, стига да знаете къде да поръчвате. Много от сайтовете за козметика имат и профил в ибей, където продават с долари по-ниско за сметка на разни бонуси, промоции, сделки и т.н.
Гледайте винаги доставката да идва от държавата производител, тоест ако е корейска от Корея, японска от Япония и т.н., и продавачът да е с рейтинг минимум 97%. В темите за азиатска козметика има списък на сигурните продавачи.
И за да не е оф-топик: привършвам на Насифик крема за лице с роза и минавам на Collistar Collagen Cream Balm.
Виж целия пост
# 269
Интересно ми стана, че ползвате мицеларна вода след измиване на лицето. С каква цел?
Аз такова нещо вече не ползвам и едва ли ще почна отново, но винаги съм я смятала за почистващо средство и след нея винаги миех лицето с някакъв почистващ гел или пяна. После вече тоници, серуми, кремове според зависи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия