Американски колеж - шестнадесета тема

  • 46 450
  • 738
# 120
Chalamba - Тази скала няма нищо общо с резултатите от премния изпит.
Виж целия пост
# 121
Chalamba - Тази скала няма нищо общо с резултатите от премния изпит.
Малко повече разяснения няма да са излишни Simple Smile
Виж целия пост
# 122
Малко повече разяснения няма да са излишни Simple Smile
За кое?
Виж целия пост
# 123
Chalamba - Тази скала няма нищо общо с резултатите от премния изпит.
Малко повече разяснения няма да са излишни Simple Smile

Илюстрация: Решилите една задача от три (33%) на Международната Олимпиада по Математика каква оценка трябва да имат?
Още една: На Олимпийските игри, колко минимум трябва да скочиш на дължина за тройка?
Виж целия пост
# 124
Илюстрация: Решилите една задача от три (33%) на Международната Олимпиада по Математика каква оценка трябва да имат?
Според скалата за оценяване в колежа си е чиста двойка.Smile
Виж целия пост
# 125
Chalamba - Тази скала няма нищо общо с резултатите от премния изпит.
Малко повече разяснения няма да са излишни Simple Smile
Аз дадох, малко ли са?
Допълвам се: Изпита не е на база преподаден материал и оценка на усвоени знания и умения за този материал, каквато е целта на оценяване в училище (всяко училище). Като се оценява спрямо поставени ипостигнати цели за всеки клас...
Изпита е по математика, логика, езикова култура, справяне със стрес, работа за кратко време... Като и 40% може да са абсолютно достатъчни.
Едно сравнение, ако искаш: На овчарски скок височината на държача на летвата е с възможност за качване до 8м, световния рекорд е около 6м, националния ни е малко над 5м... сега тези първи втори и трети на скока двойкаджии ли са или тройкаджии по твоята логика?
Виж целия пост
# 126
Chalamba,

Пенева го е обяснила съвсем ясно!

Изпитът е направен така, че не можеш да изчетеш и отговориш на въпросите в зададенто време, ако ще да си Айнщайн.

Резултат над 80% е рядкост и само единици са го постигали и винаги са били първи с такъв резултат. Има години, в които първият е с 70, че и надолу.

И първите резултати са често (не смея да кажа винаги) на състезатели.

Виж целия пост
# 127
Илюстрация: Решилите една задача от три (33%) на Международната Олимпиада по Математика каква оценка трябва да имат?
Според скалата за оценяване в колежа си е чиста двойка.Smile
Двойка друг път. За двойка трябват (почти) два пъти повече проценти Joy
Виж целия пост
# 128
Kak точно прогнозирахте минималния бал за тая година и изчислихте съответно шанса преди да е излязло на сайта, че се преустановява записването, ако кажете, взехте и купата и бозата....

Не е много сложно Simple Smile При прием на около 90 момичета, трябва доста да се откажат, за да съумее 136-тото да се запише Simple Smile


Миналата година 136-тото момиче беше прието - с втората порция поканени резерви.
Виж целия пост
# 129
Някой ни взе за мезеееее... Smiling Imp
Пък и аз шаранчето, кълва ли кълва и обяснявам Stuck Out Tongue Winking Eye

...Миналата година 136-тото момиче беше прието - с втората порция поканени резерви.
А по-миналата и 101вото не влезе, щото нямаше порция поканени резерви... Та затова казвахме, че от тази статистика извод не може да се прави, защото числата са малки (несравнимо по-малки отколкото за десетки хиляди кандидати в София за ДГ, където статистиката говори и могат да се правят предвиждания)
Виж целия пост
# 130
Някой ни взе за мезеееее... Smiling Imp
Пък и аз шаранчето, кълва ли кълва и бяснявам Stuck Out Tongue Winking Eye
Някой безотговорно внася смут в системата. И се кефи, че някой забърсва след него...
Виж целия пост
# 131
Илюстрация: Решилите една задача от три (33%) на Международната Олимпиада по Математика каква оценка трябва да имат?
Според скалата за оценяване в колежа си е чиста двойка.Smile
Двойка друг път. За двойка трябват (почти) два пъти повече проценти Joy

Аааа не! Тази вече е висока двойка! Satisfied
Виж целия пост
# 132
"Висока двойка" е вече АК сленг!

Понеже подкарахме АК сленга, да ви доразсмея. Чавето има 126.8% по ИТ (профилното).
Виж целия пост
# 133
"Висока двойка" е вече АК сленг!

А моя синковец беше изкарал по нещо /най-вероятно по математика, че там имат задачи бонус/ 101.7%
Баба му го пита: Това 6 + ли е?
А той отговаря: Не, това е "висока" шестица:satisfied:
Виж целия пост
# 134
И аз така, на "висока шестица" го конвертирам, ама пак ми е смешно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия