ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 3

  • 24 028
  • 753
# 135
12+6, ами според мен е на горната граница това. И е леко ускорен.
Но пък намерих тази таблицам според която е добре.
Age   Normal Fetal Heart Rate
5 Weeks (Beginning)   80-85 bpm
5 Weeks   starts at 80 and ends at 103 bpm
6 Weeks   starts at 103 and ends at 126 bpm
7 Weeks   starts at 126 and ends at 149 bpm
8 Weeks   starts at 149 and ends at 172 bpm
9 Weeks   155-200 bpm (average 175 bpm)
12 Weeks   120-180 bpm (average 150 bpm)

И моето фетусче е с висок пулс -175 bpm
Тоест, беше. Преди 3 седмици. Тези дни ще проверим как е. Има тема във форума, която дискутира теорията за определяне на пола според пулса. Според нея ако пулсът е до 140, вероятно е момче, ако е над този диапазон - момиче. Ще видим...
Пропуква се теорията, моето е момче с този пулс Grinning

Ооо, и аз страшно много се надявам да не е вярна...
Виж целия пост
# 136
... Моята пък казва постоянно" когато оживее плода". Някога може да са мислили че оживява 4м. ...
Ей на това се смях с глaс Laughing
И аз го усетих 2 или 3 пъти вече. Двата пъти, когато съм сигурна, че беше то беше, когато си изпъвах кръста (защото и мен ме боли когато стоя дълго време права). Та опитвайки се малко да си изправя кръста, явно ми се опъва корема отпред и то няма място и веднага започва да се върти за да се намести. Heart

Четох някъде по-назад, че на едното момиче са й объркали изследванията за Хепатит В в Рамус. Аз също бях писала при първоначалните изследвания и на мен ми бяха подчертали стойностите за Хепатит В както подчертават тези, които са извън референтните (в лаборатория  Synevo). Последва паниране, веднага правене на нови в Cibalab,  където излезна негативен. Също и Ph на урината ми беше над нормата в Synevo, a в  Cibalab в норми (предполагам замърсена проба, тъй като я дадох там.) Разликата между едните и др изследвания е 3 дни. Една седмица по-късно влезнах отново с профила си в  Synevo и там Хепатитът вече нямаше стойности, ами само пишеше "отрицателен". Оказа се, че въпреки че ми казаха, че изследванията ще са готови на другия ден са се били забавили почти седмица и междувременно там е изписвало тези стойности незнайно защо подчертани все едно теста е положителен....
С две думи не се доверявайте никога на лоши изследвания от първия път. С детето веднъж изживях кошмар с ненормални стойности на профилактични изследвания и вече на нищо не вярвам ей така.
Виж целия пост
# 137
... Моята пък казва постоянно" когато оживее плода". Някога може да са мислили че оживява 4м. ...
Ей на това се смях с глaс Laughing
И аз го усетих 2 или 3 пъти вече. Двата пъти, когато съм сигурна, че беше то беше, когато си изпъвах кръста (защото и мен ме боли когато стоя дълго време права). Та опитвайки се малко да си изправя кръста, явно ми се опъва корема отпред и то няма място и веднага започва да се върти за да се намести. Heart

Четох някъде по-назад, че на едното момиче са й объркали изследванията за Хепатит В в Рамус. Аз също бях писала при първоначалните изследвания и на мен ми бяха подчертали стойностите за Хепатит В както подчертават тези, които са извън референтните (в лаборатория  Synevo). Последва паниране, веднага правене на нови в Cibalab,  където излезна негативен. Също и Ph на урината ми беше над нормата в Synevo, a в  Cibalab в норми (предполагам замърсена проба, тъй като я дадох там.) Разликата между едните и др изследвания е 3 дни. Една седмица по-късно влезнах отново с профила си в  Synevo и там Хепатитът вече нямаше стойности, ами само пишеше "отрицателен". Оказа се, че въпреки че ми казаха, че изследванията ще са готови на другия ден са се били забавили почти седмица и междувременно там е изписвало тези стойности незнайно защо подчертани все едно теста е положителен....
С две думи не се доверявайте никога на лоши изследвания от първия път. С детето веднъж изживях кошмар с ненормални стойности на профилактични изследвания и вече на нищо не вярвам ей така.

Ужас...моите изследвания бяха объркани...със Synlab не съм имала проблем, с Цибалаб също.... Определено вече ще проверявам по няколко пъти 😁
Виж целия пост
# 138
Момичета, добре, че сте вие!
Вчера си изследвах витамините- вин D ми е 20 единици при норма 50-120 !!!
Имам час за гинеколог след цели 2 седмици. Междувременно не ми се ще да бездействам...
Моля да споделите вие под каква форма приемате вит. Д? Интересума ме конкретно за тези, които имат такъв проблем като моя. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 139
Моят вит. Д беше 13,6. Гинекологът ми предписа 25 капки вигантол седмично, но според мен все пак се обади на твоя утре, не чакай чак прегледа, за да го питаш.
Виж целия пост
# 140
Малка е тази доза 25к.седмично при дефицит и то при бременност...
При вит.Д -79 (при референтни от 75 нагоре оптимална стойност) ми изписаха 40 капки седмично...
Така че, докато ти дойде време за преглед може да започнеш прием и док.ще ти каже как да продължиш....едва ли за 2 седмици ще го вдигнеш толкова , че да предозираш , така че според мен започни да приемаш
Виж целия пост
# 141
На мен ми предписаха вит.Д на doopelherz от 400I.u., всеки ден вземам по едно хапче.
Виж целия пост
# 142
Тази доза е нищожна, особено, ако си с дефицит Simple Smile Нищо няма да постигнеш така. Изследвай го, ако не си
Виж целия пост
# 143
Тази теория с пулса на бебето и пола му е чисто налучкване. С първата бременност питах акушерките и това беше тяхното мнение. Синът ми беше с момичешки пулс😂

Не бих вземала добавки на своя гласа и различна доза от предписаната от лекаря.
Виж целия пост
# 144
Момичета, добре, че сте вие!
Вчера си изследвах витамините- вин D ми е 20 единици при норма 50-120 !!!
Имам час за гинеколог след цели 2 седмици. Междувременно не ми се ще да бездействам...
Моля да споделите вие под каква форма приемате вит. Д? Интересума ме конкретно за тези, които имат такъв проблем като моя. Предварително благодаря!
За вит. Д се консултирам с ендокриноложката и гинеколожката ми. При стойности от 16 до 26, който съм имала и двете са на мнение да приемам по 5/ 6/7 капки дневно Вигантол. Мин 5, максималната доза е 8 капки, но не ти препоръчвам 8 капки без лекарска консултация.
 Вигантол ми казаха, че е пречистен и добре за бременни и кърмачета. Така че, приемай поне по 5/ 6 капки дневно до прегледа. Няма да ти навреди.
 Моя приятелка дава на 6 месечния си син 2 капки на ден.
Доколкото знам след прием поне 2 часа не трябва да се излагаш на слънце.
Ако приемаш други добавки, гледай да има няколко часа разлика.
Понеже вит Д е мастноразтворим, ендокриноложката ме посъветва да слагам капките в лъжичка с прясно мляко и сок.
Виж целия пост
# 145
Как съм изпуснала новата тема....
Виж целия пост
# 146
Моя витамин Д на изследванията беше 9. Изчисаха ми и на мен вигантол 2х10 за 2 седмици, след това ще повторя изследването,но предполагам ще продължа да си ги пия капките, просто в по-малка доза.
Виж целия пост
# 147
И моя Витамин Д е нисък, както и всички останали...
Конкретно за него ми изписаха Вигантол х 8 капки/ дневно + спрей витамин Д за впръскване.
Вигантола се приема с нещо мазно, тъй като е мастноразтворим и така по -добре се усвоява.
Другите стойности как са ти?
Виж целия пост
# 148
При мен Витамин Д беше 18 единици. Изписаха ми всеки ден по 10 капки Вигантол.
Виж целия пост
# 149
Друго не съм изследвала аз. Сега другата седмица като повтарям витамин Д може да пусна и за нещо друго. Какво ще ми препоръчате?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия