ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 3

  • 24 028
  • 753
# 120
Засега ще се успокоя, ще видя след две седмици как е.
Два лекари казаха, че сърцето е добре, явно си поддържа просто висок пулс за момента, но все си мисля, че е от нещо.
Виж целия пост
# 121
Всъщност сега като се замисля и си спомних, че преди 2 седмици,  пулса при мен беше 170(даже над).
Но аз имах проблем с плацентата. Сигридов каза, че кръвопотока към бебето е нарушен и функционира само една част от нея. Което означава че въздуха към него стига по трудно и това му ускорява пулса. Но при мен това е заради тромбофилията, която официално открихме. Казах ви, че съм започнала аспирин + едни витамини.
Преди два дни на прегледа, нещата се бяха стабилизирали. За момента всичко е наред. Каза че сме овладяли нещата и дори според показателите, мисли че ще го пренося седмица, две от термина.
Виж целия пост
# 122
И аз мисля, че усетих дребосъка веднъж. Бях си свила краката доста и явно му беше тясно и усетих три леки потупвания и толкова😁 Незнам дали е рано, но беше странно и хубаво
Виж целия пост
# 123
И аз бях с присвити крака, легнала по гръб и леко настрани. ☺Много приятно. Моя приятелка от 14 седмица каза, че е усещала. Мисля, че е възможно от сега да усещаме. Но при всеки е по различно време.
Свекърва ми каза, че е невъзможно още. Въобразявала съм си. 😞 Но аз не я слушам за това.
Дразня се, когато някой съдейки само по собствената си бременност и то от преди 30 и нещо години е толкова категоричен и ми казва, какво аз мога или не мога да изпитвам. А толкова жени казват, че може и да се усети в тези седмици.
Виж целия пост
# 124
И аз си го усещам и със сигурност знам, че е то :-*
Виж целия пост
# 125
Как да не може да се усети, то не е силен ритник, но е съвсем различно усещане и си е бебето. А и дори да си въобразяваме какво лошо щом ни кара да се чувстваме добре и да забравим за малко всички неприятни симптоми досега😇. Моята пък казва постоянно" когато оживее плода". Някога може да са мислили че оживява 4м. Но реалноста е съвсем различна в днешно време. Преди 30г. Е нямало никакви технологии. Така че нека вярваме, че сме усетили бебчето😇
Виж целия пост
# 126
Момичета има ли някоя , коята да има впечатления от ФМ при Давидков /Варна/и при Стоилов /Добрич/. Засега съм се ориентирала към Стоилов , но не съм сигурна дали ще имам възможност да пътувам поради усложнения .
Виж целия пост
# 127
Има ли момичета с болки в кръста. Направо е нетърпимо. И нощем ме боли, а през деня е чудо. Даже леко и кпрем ме понаболва. В 12+ съм. Вярно  впонедешник съм на фм и жк, но нямам търпение и реших и вас да попитам.
Виж целия пост
# 128
Golden Carnival аз съм се насочила към Стоилов в Добрич. Чувам само хубави неща за него. Но още не съм ходила.
За Давидков съм чувала, че е добър и всичко оглежда. Но взима доста пари. И ако примерно не си ходила при него на първа фетална, а отидеш на втора те кара да плащаш и част от пропуснатата. Това го знам от няколко познати, които ходиха на втора при него и се отказаха за трета.
Т.е. доколкото знам от познати и приятели и двамата са добри професионалисти.
Ако решиш за Давидков, бъди подготвена с повече пари, защото взима различно на всеки.
Не претендирам за достоверност. Така съм чувала.
Ще е хубаво, някой който е ходил скоро да каже.
BVRP и аз имам болки в корема и кръста. Особенно ако се движа малко повече, много ме боли кръста. И аз се чудя дали е нормално в толкова ранна бременност.
Отдавам го, че малко повече се залежах предните месеци, но незнам дали е само от това.
Виж целия пост
# 129
Моята първа фетална морфология беше при доктор Стоилов и съм изключително доволна. Не само, че огледа всичко, но и ми обясняваше, така че да мога да разбера. Запазила съм си и за втората вече. За Давидков знам, че наистина е добър, но взима доста.
Виж целия пост
# 130
12+6, ами според мен е на горната граница това. И е леко ускорен.
Но пък намерих тази таблицам според която е добре.
Age   Normal Fetal Heart Rate
5 Weeks (Beginning)   80-85 bpm
5 Weeks   starts at 80 and ends at 103 bpm
6 Weeks   starts at 103 and ends at 126 bpm
7 Weeks   starts at 126 and ends at 149 bpm
8 Weeks   starts at 149 and ends at 172 bpm
9 Weeks   155-200 bpm (average 175 bpm)
12 Weeks   120-180 bpm (average 150 bpm)

И моето фетусче е с висок пулс -175 bpm
Тоест, беше. Преди 3 седмици. Тези дни ще проверим как е. Има тема във форума, която дискутира теорията за определяне на пола според пулса. Според нея ако пулсът е до 140, вероятно е момче, ако е над този диапазон - момиче. Ще видим...
Виж целия пост
# 131
Има ли момичета с болки в кръста. Направо е нетърпимо. И нощем ме боли, а през деня е чудо. Даже леко и кпрем ме понаболва. В 12+ съм. Вярно  впонедешник съм на фм и жк, но нямам търпение и реших и вас да попитам.
Аз, аз. Усещам едно странно напрежение в корема, а кръста си ме боли, нямам идея защо.
Мисля, че не е нищо тревожно.
Виж целия пост
# 132
И при мен има леки стягания ниско в корема, особено ако съм била дълго време на крак. Може би все още се увеличава матката, но се тревожа да не е някоя контракция и веднага пия но-шпа.
Виж целия пост
# 133
12+6, ами според мен е на горната граница това. И е леко ускорен.
Но пък намерих тази таблицам според която е добре.
Age   Normal Fetal Heart Rate
5 Weeks (Beginning)   80-85 bpm
5 Weeks   starts at 80 and ends at 103 bpm
6 Weeks   starts at 103 and ends at 126 bpm
7 Weeks   starts at 126 and ends at 149 bpm
8 Weeks   starts at 149 and ends at 172 bpm
9 Weeks   155-200 bpm (average 175 bpm)
12 Weeks   120-180 bpm (average 150 bpm)

И моето фетусче е с висок пулс -175 bpm
Тоест, беше. Преди 3 седмици. Тези дни ще проверим как е. Има тема във форума, която дискутира теорията за определяне на пола според пулса. Според нея ако пулсът е до 140, вероятно е момче, ако е над този диапазон - момиче. Ще видим...
Пропуква се теорията, моето е момче с този пулс Grinning
Виж целия пост
# 134
Благодаря момичета за отговорите , за Стоилов изчетох доста хубави неща , а и колкото пъти се чухме с него по телефона еинаги е бил много любезен и съсредоточен в разговора , смятам и аз да му се доверя за ФМ , дано имам възможност да пътувам . За Давидков също чух , че е добър специалист, но пък нещата които изчетох и разбрах от частни разговори не ми допадат . В краен случай ще птида при него Simple Smile

За бебето и аз мисля , че го усещам , може и да си въобразявам ,  но ме радва чувството .
А за болките в корема и аз имам леко боцкане от ляво или от дясно все едно яйчниците ме болят , предполагам е от матката и много силно се надявам да не са контракции .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия