Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 46 539
  • 733
# 150
@gerda1 секциото го прави АГ при което си се следил или екип, който е на смяна в определения ден за секцио ?
Аз си избрах дата, в която лекарят, който желаех да ме оперира беше на смяна. Официално избор няма, но неформално можеш да си избереш, ако се съобразиш с графика му/и. Не съм се следила в болницата, правех само феталните там, а лекарят, който си избрах, не води ЖК. 
Виж целия пост
# 151
Кога след планово секцио може да имаме свиждане ? Може ли някоя мама с планово секцио да разкаже как протича като цяло операцията ?

Свиждане на следващия ден вечерта Blush

Приемат предния ден - изследвания, преглед, настаняване, консултация с кардиолог и анестзиолог.
На другата сутрин стартираш с клизма и проверка на тоалета, избръсват ако нешо не е ок. Обличаш си операционния тоалет и чакаш да те свалят за операцията. В предоперационна таткото може да е с теб докато чакаш. В операционна първо ти поставят упойка - легнала си настрани сгъната, сестра те придържа, нищо не усетих. След упойката слагат катетър, което е кофти ако не те е хванала, ама се преживява. Вдигат платното и творят, вадят бебето и ти го показват, допират го да го цункаш, понеже си с вързани ръце. Изнасят го на таткото. През цялото време чувах всичко в просъница, единствено анестзиолога до мен ясно. След операцията в коридора се виждаш с таткото и те привеждат в реанимация.
Там те друсат стабилно и спиш, следобед носят бебето да се видите. Като цяло денят и нощта след операцията не чувствах никаква болка.
На другата сутрин ставаш и се раздвижваш и до обед трябва да си фит дс те приведат в родилно. Blush
Виж целия пост
# 152
Кога след планово секцио може да имаме свиждане ? Може ли някоя мама с планово секцио да разкаже как протича като цяло операцията ?

Свиждане на следващия ден вечерта Blush

Приемат предния ден - изследвания, преглед, настаняване, консултация с кардиолог и анестзиолог.
На другата сутрин стартираш с клизма и проверка на тоалета, избръсват ако нешо не е ок. Обличаш си операционния тоалет и чакаш да те свалят за операцията. В предоперационна таткото може да е с теб докато чакаш. В операционна първо ти поставят упойка - легнала си настрани сгъната, сестра те придържа, нищо не усетих. След упойката слагат катетър, което е кофти ако не те е хванала, ама се преживява. Вдигат платното и творят, вадят бебето и ти го показват, допират го да го цункаш, понеже си с вързани ръце. Изнасят го на таткото. През цялото време чувах всичко в просъница, единствено анестзиолога до мен ясно. След операцията в коридора се виждаш с таткото и те привеждат в реанимация.
Там те друсат стабилно и спиш, следобед носят бебето да се видите. Като цяло денят и нощта след операцията не чувствах никаква болка.
На другата сутрин ставаш и се раздвижваш и до обед трябва да си фит дс те приведат в родилно. Blush
На мен упойката ми я сложиха седнала, и като ми показаха бебето с едната ръка си я докоснах, не помня да са ме връзвали. Иначе всичко друго е едно към едно.
Виж целия пост
# 153
Мисля, че всяка операция е с вързани ръце заради възможни неволеви действия към операторите под въздействието на упойката.
Виж целия пост
# 154
Момичета, аз преди обикновен преглед вдигам кръвно и пулс( иначе са ми съвсем нормални), представям си преди евентуално секцио. Сигурно няма да съм единствената, но ако някоя е имала такъв проблем, може да сподели Blush
Виж целия пост
# 155
Могат да те приспят след като извадят бебето за твое спокойствие или по преценка на екипа. Wink
Виж целия пост
# 156
Аз вдигнах кръвно на масата.
Бях закачена за мониторите.
Екипът започна да ди говори с мен, разсеяха ме, разсмяха ме. Показателите се нормализираха.
Имат опит хората.
Виж целия пост
# 157
Моето пък се понижава от упойката и при предното, и при това секцио - много неприятно усещане.
Виж целия пост
# 158
Когато не са излязли резултатите, грешна парола/потребителско име ли дава? Вече поне МБ трябваше да е излязла. Във вторник ги пуснах.
Виж целия пост
# 159
Не, просто няма резултати.
Виж целия пост
# 160
Здравейте!
Насочила съм се за раждане секцио в Надежда. Лежах там в началото на бременността и почти всичко ми допадна. Бях и на ден на отворените врати и нещата изглеждаха добре организирани.
Бих искала да Ви попитам показват ли Ви, как да къпете бебето? Има ли как Вие да го измиете под наблюдението на акушерката или въобще показват ли как да се справите, когато сте вече вкъщи 😁
Също съдействат ли с кърменето?
Ще съм много благодарна и ще ми е полезно всичко, което се сетите, благодаря и прекрасен ден!
Виж целия пост
# 161
В деня на изписването събират момичетата, които ще изписват и показват как се къпе бебето. Не може да го къпеш сама под наблюдение. Ще ви съдействат и с кърменето, има много отзивчиви сестри.
Виж целия пост
# 162
Здравейте!
Насочила съм се за раждане секцио в Надежда. Лежах там в началото на бременността и почти всичко ми допадна. Бях и на ден на отворените врати и нещата изглеждаха добре организирани.
Бих искала да Ви попитам показват ли Ви, как да къпете бебето? Има ли как Вие да го измиете под наблюдението на акушерката или въобще показват ли как да се справите, когато сте вече вкъщи 😁
Също съдействат ли с кърменето?
Ще съм много благодарна и ще ми е полезно всичко, което се сетите, благодаря и прекрасен ден!
2017 г можеше да си заявиш къпане в определен час.Отиваш при тях в на часът и ти показват как да къпеш.Относно кърменето тогава беше ,че трябва да си пойскаш помощ,не ти отказват и като идват обясняват(поне при мен беше така).Даже ми показаха как да се цедя на ръка и това ми беше по-лесно от цеденето с помпа,помогнаха ми когато тръгнаха да ми се запушват каналчетата.Просто си пойскай помощ това е.
Виж целия пост
# 163
[2017 г можеше да си заявиш къпане в определен час.Отиваш при тях в на часът и ти показват как да къпеш.
[/quote]

Раждах февруари тази година и питах дали може аз да изкъпя бебето, казаха не. Сега нещата се случват по посочения горе начин .
Виж целия пост
# 164
Здравейте!
Насочила съм се за раждане секцио в Надежда. Лежах там в началото на бременността и почти всичко ми допадна. Бях и на ден на отворените врати и нещата изглеждаха добре организирани.
Бих искала да Ви попитам показват ли Ви, как да къпете бебето? Има ли как Вие да го измиете под наблюдението на акушерката или въобще показват ли как да се справите, когато сте вече вкъщи 😁
Също съдействат ли с кърменето?
Ще съм много благодарна и ще ми е полезно всичко, което се сетите, благодаря и прекрасен ден!

Аз лично по този показател - персонала на неонатология - не съм доволна, септември 2018. Къпането беше за всички родилки на куп, които не бяха малко, и от коридора не се виждаше много, та мн претупано и проформа.
Като ми го донесоха питаха ще кърмя ли, изрецитираха неква мини лекция - ам той не иска, дайте му шишето. И като цяло ме оставиха с новородено, което можеш дори да не знаеш как да вземеш.
При изписването също, дават ти документите и ако ти не питаш - нищо.

Имаше много мили акушерки, благодарение на Татяна Кирова все пак кърмих.
Отделението беше пълно до пръсване, факт, ама..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия