Подготовка за малкия човек - тема 6

  • 37 939
  • 751
# 405
Благодаря за отговора ☺️
Виж целия пост
# 406
Здравейте,
Да се включа и аз. Може и да сте обсъждали преди това, за което се извинявам, но не намерих инфо. Споделете мнението си относно носенето на беберо в ергономична раница. Аз от каките си имам кенгуру и се чудя да инвестираме ли в тази покупка🤔!
Виж целия пост
# 407
Здравейте,
Да се включа и аз. Може и да сте обсъждали преди това, за което се извинявам, но не намерих инфо. Споделете мнението си относно носенето на беберо в ергономична раница. Аз от каките си имам кенгуру и се чудя да инвестираме ли в тази покупка🤔!
Темата е много обширна. Ето я и настоящата във форума, тук ще намериш много инфо - https://bg-mam.ma/t/1068758 . Аз също съм на път да купя, но преди това чакам да пристигне една раница под наем да пробвам дали ще се получи, че все пак не са малко пари. Кенгуруто направо го забравете е моят съвет.
Виж целия пост
# 408
Здравейте,
Да се включа и аз. Може и да сте обсъждали преди това, за което се извинявам, но не намерих инфо. Споделете мнението си относно носенето на беберо в ергономична раница. Аз от каките си имам кенгуру и се чудя да инвестираме ли в тази покупка🤔!
В самото начало не е препоръчително да се слага в раницата, по-добре слинг. Ако не искате да инвестирате, макар че има доста бюджетни варианти, има библиотеки които дават слинг за новородено с безплатен наем за 1месец. Аз бях намерила на добра цена в/у слинг, а след това си купих раница (също нямах възможност да давам по 200лв. за раница и затова си взех реплика). Аз не нося активно, основно вкъщи или ако излизам да пазарувам. Ако въпреки всичко сте решили да инвестирате по-голяма сума за раница, бих ви посъветвала да наемете първо и да пробвате.
Виж целия пост
# 409
От къде мога да поръчам изгодно шишета medela от английски сайт моля
Виж целия пост
# 410
Аз не виждам разлика между кенгуру и раница. Моят baby carrier е за бебета между 3 и 10 кг.
Виж целия пост
# 411
 Има огромна разлика между кенгуру и ергономична раница https://www.shushulka.com/kenguru-ili-ergonomichna-ranica-vazhnite-razliki/
Виж целия пост
# 412
Раницата/кенгуруто вляво от линк ти е видимо за по-малко дете. Просто примерът не е показател.

Би ли ми обяснила разликата между раница на Кико и Ергобейби, освен значителната разлика в цената? И защо в онлайн магазина долу всички са в раздел 'кенгура'? Simple Smile

https://www.roshko.bg/razvitie/kengura?p=1
Виж целия пост
# 413
Разликата между кенгуро и ергономична раница е една и тя е най-основната и важната! Позицията на гръбнака и крачетата в раницата са в ергономична поза и носенето не вреди по никакъв начин. Носенето в кенгуро е вредно за ставите и гръбнака на детето. За това е и значителната разлика в цената. Има цяла тема тук във форума, където човек може да се запознае с ергономичните раници и слинговете. Не е лоша темата, дори и от обща култура да я прегледа човек. Simple Smile От там нататък всеки си преценява кое е най-добро за неговото дете Simple Smile
Виж целия пост
# 414
Добре, щом така ви харесва. Simple Smile Нещо като Стоке и бебешка количка. Не врат ами шия...Laughing
Виж целия пост
# 415
Има цяла тема за това . Отнесли въпроса си там. Аз не съм специалист и нямам голям опит с раниците. Това , което знам е от четене тук и статии онлайн. Има много компетентни в темата  за бебеносенето, които могат да разяснят с подробности.
Виж целия пост
# 416
Добре, щом така ви харесва. Simple Smile Нещо като Стоке и бебешка количка. Не врат ами шия...Laughing

Бе хич не е тъй. Носилката (каквото и заглавие да са й сложили), в която на детето му висят крака, не е ок.
За да е ок носенето крачетата трябва да са в позиция жабче и да има стабилна опора за гърба и врата.
Срещала съм и неща, кръстени ерго раници, които нямат нищо общо.
Та тъй.
Виж целия пост
# 417
Няма нужда, аз си имам бейби кериър. Просто ми стана интересно. Simple Smile Не се съмнявам, че бг мамите са много компетентни.
Виж целия пост
# 418
Така е, бг-мамите сме номер едно... Simple Smile
Нищо, че хора с години са работили, за да го докажат. Да не говорим пък за ортопедите, които също са учили и работили години наред, за да стигнат до това ниво. Ама какво ли да ти обясняваме на теб, небг-мамата.
Само човек, който желае да получи знание, ще намери начин да го направи. Hug

Трябва ми съвет, купих възглавничка с черешови костилки, ама се зачудих на голо се слага, нали? Ама как да го разсъблека гол, за да я сложа и да стои сума време гол... Не върви...

И друго, как разбирате, че един памперс е умалял? Взела съм 1-ца памперс бял, обаче доста често се буди опикан. И се замислих дали не са му малки... Thinking
Изпробвах преди този Памперс, Пуфис 1-ца около 20-25 броя и с тях нямах проблем. Май ще купя Пуфис двойка направо. Persevere
Виж целия пост
# 419
А слагах възглавничката между мен и детето, а той беше по боди.
Аз разбирам , че е омалял памперса, когато започне да пропуска
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия