Градинарство - моето хоби 22

  • 34 299
  • 758
# 315
Страхотни градини, момичета! Завиждам благородно!
Нямам търпение някой ден и моята градина да се разлисти. Утре засаждам последните туи и треви, и смятам да спирам ))).



Виж целия пост
# 316
Много хубав цвят клематис, Милита.
А терасираната градинка ми хареса, защото е малка и лесна за поддръжка.
На Любознателна не ми се мисли какво й коства.

Цъфна ми и трендафилът.
Виж целия пост
# 317
Ама как да не ми се бърка, бърка ми се и още как! Постоянно носи нови растения, а място никакво. ММ е любител на гори и храсталаци, и постоянно мрънка, че режа и фризирам, а не си дава сметка, че няма как да оцелеят, ако няма слънце за всички. Тази джунгла в Пловдив няма как да вирее, ако не се полива. И тук се е набъркал, много ползотворно, поливната система си е негово дело. В летните месеци докато се изредят всички кръгове, системата работи 5-6 часа. Всеки ден. Това си върви и с торене, защото веществата се отмиват от водата. И всичко расте като бясно, плевелите ми също. Жиловляка е като хоста Simple Smile
 Даже е решил и на зеленчука да слага осветление, все едно по нощите ходя да бера домати Simple Smile
Градината отнема много от времето ми, но носи голямо удоволствие, дори самата работа разтоварва.
Виж целия пост
# 318
Ама как да не ми се бърка, бърка ми се и още как! Постоянно носи нови растения, а място никакво. ММ е любител на гори и храсталаци, и постоянно мрънка, че режа и фризирам, а не си дава сметка, че няма как да оцелеят, ако няма слънце за всички. Тази джунгла в Пловдив няма как да вирее, ако не се полива. И тук се е набъркал, много ползотворно, поливната система си е негово дело. В летните месеци докато се изредят всички кръгове, системата работи 5-6 часа. Всеки ден. Това си върви и с торене, защото веществата се отмиват от водата. И всичко расте като бясно, плевелите ми също. Жиловляка е като хоста Simple Smile
 Даже е решил и на зеленчука да слага осветление, все едно по нощите ходя да бера домати Simple Smile
Градината отнема много от времето ми, но носи голямо удоволствие, дори самата работа разтоварва.
И при теб не е лесно Simple Smile
Виж целия пост
# 319








Кактусови красоти
Виж целия пост
# 320
не мога да те гледам! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
мналата година докарах едно дребчо до цвят - само един, но много ме радваше. ако тази година пак успея, ще се самопочерпя и самопотупам по двете рамена. Simple Smile
не искат да ми цъфтят кактусите и това е. Sad
Виж целия пост
# 321
Любознателна,благородно завиждам! ММ само ме реже,като кажа,че искам нещо да засадя. 😂 Бурени били,не знам какво... Ама ще изчакам някоя и друга година да направи барбекю ли каквото там иска и после вече ще си действам даже без да го питам. 😊
Виж целия пост
# 322
Аз си продължавам с моите рододендрони и с флокса.  Mr. Green Голяма са ми радост.
Белият няколко години се мъдри преди най-после да започне да цъфти.









Виж целия пост
# 323
Красота!
Виж целия пост
# 324


Въпреки дъжда цъфна геройски кактусът.



Прекрасно с капки дъжд.
Виж целия пост
# 325
Нелка, ти си в рододендроновият  рай Dizzy Face
danilu, човек наистина да ти "завиди" за тези цъфтящи кактуси Simple Smile
Виж целия пост
# 326
Така е, МилитаHug Даже имам един, който се беше самопосадил в гората. Преместих го, сега цъфти.

А докато работя навън, винаги има и кой да се грижи за доброто настроение.
Как не пресипна, как не си изгуби гласа, голяма подсвиркване пада по цял ден.  Heart Eyes

Виж целия пост
# 327
Нелка, не само градината, целият пейзаж около вас е красив. Друго е да имаш подобен фон, на който да градиш красоти. Щом и гора си имате...
Виж целия пост
# 328
Здравейте,
нова съм във вашата тема и като ви гледам красотите просто нямам думи. Браво на всички за труда, който полагате.

Аз имам един въпрос. Астрите ми изникнаха, но имам проблем с тях и не знам какъв е. Дали е от слънцето или нещо ги яде?
Виж целия пост
# 329
Хм, астрите изглеждат съвсем различно, поне моите. Така изглеждат едни плевели. Астрите изникват със светлозелени бадемовидни листенца, които с времето потъмняват много.

Нелка, фантастична градина! Пускай ни повече снимки! И мястото е невероятно, сред гора! Косът даже ти е позволил да го снимаш! Simple Smile
При мен славеят спря да пее, сигурно вече вият гнездо.
Странно, че и кукумявката не чувам, дано не са й направили нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия