Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 48 691
  • 797
# 495
Здравейте, аз съм носила скоби в 7-и клас, ефектът беше доста дълготраен, но сега (на 24 години съм)забелязах, че има разместване. Мислех, че е от мъдреците, но отидох на ортодонт  в Пловдив за консултация, и тя твърди, че не е от мъдреците, което ми е странно, защото преди да започнат да растат всичко беше наред. Иска да ми вади два здрави зъба преди поставяне на брекети, аз обаче не съм много съгласна с идеята, тъй като досега  зъбите ми бяха добре и единствено ме притеснява един зъб, който тръгна да се обръща и излиза от правата редица (кучешкия отгоре, който според нея трябва да се извади). Ако въпросът опира само до естетика, не бих се съгласила, но тя ми каза, че имам повече зъби на долната челюст  и  по този начин те се оголват и не са устойчиви.
Искам да ви попитам това за оголването вярно ли е и защо има общо с много зъби, и имали ли сте такава дилема за ваденето?
Моля също препоръчайте добър ортодонт в София, за да потърся и друго мнение.
Благодаря.
Виж целия пост
# 496
Здравейте, аз съм носила скоби в 7-и клас, ефектът беше доста дълготраен, но сега (на 24 години съм)забелязах, че има разместване. Мислех, че е от мъдреците, но отидох на ортодонт  в Пловдив за консултация, и тя твърди, че не е от мъдреците, което ми е странно, защото преди да започнат да растат всичко беше наред. Иска да ми вади два здрави зъба преди поставяне на брекети, аз обаче не съм много съгласна с идеята, тъй като досега  зъбите ми бяха добре и единствено ме притеснява един зъб, който тръгна да се обръща и излиза от правата редица (кучешкия отгоре, който според нея трябва да се извади). Ако въпросът опира само до естетика, не бих се съгласила, но тя ми каза, че имам повече зъби на долната челюст  и  по този начин те се оголват и не са устойчиви.
Искам да ви попитам това за оголването вярно ли е и защо има общо с много зъби, и имали ли сте такава дилема за ваденето?
Моля също препоръчайте добър ортодонт в София, за да потърся и друго мнение.
Благодаря.

Аз не бих вадила здрави зъби и то само заради един крив зъб . Отидете на няколко места за мнение . Ако моята ортодонтка държеше да се изкара зъб ,просто аз щях да държа да не вадя и вече нямаше да й имам доверие . Определено се консултирайте с някой друг . Назад в темата има препоръчани ортодонти . Трябва да четете мненията
Виж целия пост
# 497
Здравейте,вчера бях на контрола,смениха ми дъгите,връчиха ми ластиците, преди да изляза от кабинета всичко беше ок,нооо като се прибрах забелязах че долен брекет на резец ми удря в преден горен зъб 😕На някой от вас случвало ли му се е?
Да, даже на двата ми резеца се затъпиха поради триенето с долните брекети.
Виж целия пост
# 498
Ренета Цветанова 619482, аз съм ползвала ел.четка на Браун, въпреки че ОД беше против. Ползвала съм я и със стандартните глави (като обикновена четка) и със специални ortho. Няма голяма разлика, нито пък имам отлепени брекети.
Ralliee, доколкото знам не се вадят тези зъби, които са извън редицата, още по-малко кучешките. Обикновено се вадят четвъртите зъби и то по двойки. Отиди и на друга консултация
Виж целия пост
# 499
Ел. четки имат по - голям натиск ли Confused?
Защо са противопоказни за брекети?
Виж целия пост
# 500
Здравейте, от вчера съм с брекети(метални, самолегиращи се) също така имам и трансплатинална дъга, защото носих апарат за разширение на горна челюст поради хлътването на 5и 6зъб в дясно, но нямам на 4тите зъби залепени, тъй като се налага да ги извадим, та въпроса ми е на някой вадили ли са му зъби, боли ли и колко време отнема затварянето на пространството? За момента са ми много изтръпнали зъбите, на крем супи съм, до колко време при вас е отшумяла тази първоначална болка ? И как се справяте с храненето след това?
Виж целия пост
# 501
Здравейте, от вчера съм с брекети(метални, самолегиращи се) също така имам и трансплатинална дъга, защото носих апарат за разширение на горна челюст поради хлътването на 5и 6зъб в дясно, но нямам на 4тите зъби залепени, тъй като се налага да ги извадим, та въпроса ми е на някой вадили ли са му зъби, боли ли и колко време отнема затварянето на пространството? За момента са ми много изтръпнали зъбите, на крем супи съм, до колко време при вас е отшумяла тази първоначална болка ? И как се справяте с храненето след това?
Здравей! В момента съм с два извадени, поради ортодонтска причина, останаха ми два кариеса и слагаме брекетите 🤓Ваденето не боли, болка 1-2 дни след вадене има, но не е нетърпима, по-деликатен е въпроса с храненето, защото трябва да се внимава с раната, иначе бързо зараства до към една седмица вече всичко е отшумяло! Не го мисли толкова! Успех!
Виж целия пост
# 502
Аз съм с 4 извадени (две горни четворки и двете долни четворки),не боли кой знае колко,до два дни ще отшуми☺️моята ОД ме предупреди да не консумирам топли напитки и храна!А относно затварянето на празните места....на мен за 3 месеца носене на брекети (юни ги сложих като първо на горна челюст,а август на долна) и към днешна дата са почти затворени.
Виж целия пост
# 503
Здравейте, от малко повече от година съм с брекети и имам 2 въпроса:
1. Нормално ли е долните зъби да са значително по-жълтички?
2. Вече съм с  метална верижка(не съм сигурна,че така се казва), просто едно телче, което е завъртяно около брекетчетата и доколкото знам,това е последната фаза.НО имам малки дупчици, между горните предни зъби. Нормално ли е зъбите да не се наредят в перфектна форма , в зависимост от формата им и тн?
Виж целия пост
# 504
    Здравейте , аз съм с извадени зъби , на горната челюст ми се затвори пространството  за 5, 6 месеца.  Болка няма , евентуално при слагане на упойката и то за секунди.  Поне при мен беше така.
    Болката, която беше , когато ми поставиха брекетите отшумя за седмица.  След това съм имала дискомфорт по ден до три дена на всяко затягане докато ми се затвори пространството от изваденият зъб.  
    *******
    Пс. За да не пиша нов пост , ползвам електрическа четка на орал б от ден 8ми на самото поставяне и нямам нито един отлепен брекет вече година и половина.
    Виж целия пост
    # 505
    Пак ще се повторя при дъщеря ми как е. Долният изваден зъб се затвори за около 3-4м, горният все още има малко разстояние. Януари са извадени и двата.
    Виж целия пост
    # 506
    Здравейте, от малко повече от година съм с брекети и имам 2 въпроса:
    1. Нормално ли е долните зъби да са значително по-жълтички?
    2. Вече съм с  метална верижка(не съм сигурна,че така се казва), просто едно телче, което е завъртяно около брекетчетата и доколкото знам,това е последната фаза.НО имам малки дупчици, между горните предни зъби. Нормално ли е зъбите да не се наредят в перфектна форма , в зависимост от формата им и тн?

    1. Нормално е. Опитай се да минаваш с интердентална четка между зъба и венеца.
    2. Мойте от самото начало са завързани с телчета, не мисля, че е последна фаза. Малките дупчици са вероятно от отдръпнат венец -- може да се направи лек стрипинг и да се изпилят и после да се сложи верига да затвори разстоянията. Зъбите се нареждат правилно спрямо дъгата, просто могат да изглеждат не много "прави" заради формата си. Но това не значи, че не са прави, просто формата им ги прави да изглеждат така.
    Виж целия пост
    # 507
    Здравейте, от малко повече от година съм с брекети и имам 2 въпроса:
    1. Нормално ли е долните зъби да са значително по-жълтички?
    2. Вече съм с  метална верижка(не съм сигурна,че така се казва), просто едно телче, което е завъртяно около брекетчетата и доколкото знам,това е последната фаза.НО имам малки дупчици, между горните предни зъби. Нормално ли е зъбите да не се наредят в перфектна форма , в зависимост от формата им и тн?

    1. Нормално е. Опитай се да минаваш с интердентална четка между зъба и венеца.
    2. Мойте от самото начало са завързани с телчета, не мисля, че е последна фаза. Малките дупчици са вероятно от отдръпнат венец -- може да се направи лек стрипинг и да се изпилят и после да се сложи верига да затвори разстоянията. Зъбите се нареждат правилно спрямо дъгата, просто могат да изглеждат не много "прави" заради формата си. Но това не значи, че не са прави, просто формата им ги прави да изглеждат така.
    Благодаря, доста ги четкам - с обикновена, с интердентална, с конец, с орален душ... 40 мин всяка вечер, а сутрин и след хранене- по-бъзичко.
    2. Да и аз така мисля, единия ми зъб е някак си като конус и затова мисля, че няма как 🙄
     А за какво слуои тази тел, с коята съм в момента? В началото бях със стандартните ластици, след това с ластични верижки и сега  с тел...
    Виж целия пост
    # 508
    На мен ми слагаха тел на един брекет за по-голям натиск, че явно с обикновените лигатури нямаше добър резултат. Определено се усещаше повече напрежение с тел.
    Виж целия пост
    # 509
    По-стегнати са така и няма да се отпуснат  както при ластиците.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия