В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!

  • 37 827
  • 726
# 465
Има правило за обличане, както е облечена мама+1дрешка. Спазвам го когато се чудя дали е леко облечен, но и моя още е млад на 10дни.Вчера беше доста топло през деня и беше по боди с дълъг ръкав и ританки. Вчера излязохме чак в 7ч вечерта и беше облечен с късо боди и цяла горна дрешка, беше заавит с леко одеалце.
Времето още е много променливо, снощи само махах и слагах зимното покривало на количката. На места си духаше силно, на места грам ветрец нямаше и си беше топло.
Възможно е честото хранене да е скок в растежа. За мен няма строги правила кога се случват промените при бебетата-кога ще почнат колики, кога зъби, кога скокове. За кърменето - давам на поискване, само го будя когато направи 4-5часа разлика с последното хранене през деня(ех, защо не го прави и през нощта🤔). Ако поиска през 1,30-2 му давам да яде, не чакам да станат 3.
С килата ще се боря есента. Сега ще разчитам на разходките, скоро ще излизаме всеки ден. За упражнения нямам време за това,ще го мисля след няколко седмици, още се прибира естествено корема.
Виж целия пост
# 466
Честити бебенца! Бъдете всички здрави и безкрайно щастливи!

Момичета, аз не успях да ви се похваля, но на 15.05 се появи и моето голямо щастие - Михаил - 3.830/53см, нормално, индуцирано раждане. Доста се поизмъчих, два дни ме стимулираха, имам доста шевове, но вече минава болката. Малкият е прекрасен шишко - пухкав и мекичък, само за целувки и гушкане.  Аз ви пиша със закъснение, защото леко го закъсах - вероятно от бременността, големият бебко, жлъчката ми се оказа пълна с песъчинки, които бяха тръгнали по канала и след една страшна криза миналият четвъртък, преди 2 дни ме оперираха и я махнаха. Малко ми се насъбра, но ще мине. Днес се очаква да ме изпишат и да си се прибера при мишлето, защото ми се къса сърцето вече. Цедя се в болницата и се надявам да задържа кърмата, защото с изключение на тези няколко дни, бебко е на кърма.
Виж целия пост
# 467
Честито и на последните бебета в темата! Да са ви живи и здрави момичета! Yellow HeartBlue HeartSparkling HeartGreen Heart
За обличането ние сме в Пловдив, тук е по-топло от София. Вече го държа и вкъщи и навън само по една цяла пижама с дълъг ръкав. Не обичам облеклата в 2 части, че са много занимавка за смяна на памперс и обслужване. Само за навън ги оставям за официален повод Satisfied Завивам го с една пелена само през деня. Навън като е я сгъвам на две пелената. Ориентирам се като го пипам по вратлето и по торса. Ако е топъл, значи съм прекалила.
Дозировката на кърмата е колкото на АМ или по-малко. В момента за първия месец е около 700 мл за 24 часа. Вече се разпределя там по броя на храненията. (Това ми е според личната, но и като гледам детето толкова си яде, повече не успявам да натъпча, а от по-малко се буди скоро гладен).
С моето кърменен се случи точно каквото не исках - само на цедене и шише съм. PerseverePersevere Голяма хамалогия, предния път така карах половин година. Но няма как. Един ден се заинатих, че ще го кърмя и няма да  давам шише. Всяко кърмене продължаваше по 2 часа. След третото вече бях доста изнервена, а и трябваше да взимам баткото от градината. Отказах се и пак си дадох шишето. 2 часа е нечовешко просто. Той заспива докато суче и след 10 минути се събужда и реве, че е гладен. Аз като се изцедя виждам, че кърмата си стои. И така пак си минаваме на шишето и на робуването на помпата. Иначе си наддава добре.
За скока в растежа - > с №1 нямаше такова нещо, но №2 имаше. Чела съм, че има такива скокове на 3-тата седмица, 5тата, 6тата и после вече на 3-ия месец, 6-ия и евентуално 9-ия. Точно като стана на 3 седмици и изкарахме едни 2 дни с хранене на 2 часа. А той така се хранеше съвсем в началото. Тъкмо вече го свикнах на 3 часа и хоп, пак на 2. Но мина, де. Само 2 дни беше. Малко ми дойде в повече, че и нощното хранене мина на 2 часа за едната нощ. Докато го нахраня, докато се изцедя, докато измия шишетата....
Дами, мен треска ме тресе - прибирам се от болницата с бебето и баткото тъкмо чисти храчки от болдеуване. Само ходи и се вре в бебето и му кашля на главата.MaskMask Тъъъкмо се оправи. Хоп пак се разболя след една седмица. Тъъъкмо се подобри, простудиха ги всички деца на една екскурзия от градината. Тъъъкмо 2 дни го стабилизирах и вече викам Айде, размина се. Тая сутрин повърна. Оффффф, малко трудно се гледат две деца като се опитваш постоянно да ги дръжиш с отделни стаи. Добре, че и аз се разболях, та имам антитела в кърмата. (С какво взех да се утешавам, нямам думи Rolling Eyes ) С това се успокоявам. А той милият батко такъв мерак има за бебето. Сърце не ми дава да му кажа да не го доближава. Все гледам да измисля нещо - ела да ти пусна детско, ела да ядем, ела да си играем в другата стая. Но той не, искал при Сами да стои.
Виж целия пост
# 468
Момичета, кърмя и давам АМ, та въпроса ми е за АМ - не мога да намеря никъде терм. За храна. Как мерите температурата на млякото?
Също така има ли някъде таблици за ориентир колко горе долу трябва да над дава на седмица/месец, колко см грубо растат на седмица /месец 🙄
Че с първа рожба и още непристигнали книги от БГ, съм мнооого боса по темите
Виж целия пост
# 469
Вчера взех АМ на Nan, по препоръка на педиатърката (за спешни случаи само) и забелязох, че на кутията си има таблица именно с тези неща. Не знам дали помагам по някакъв начин.
Виж целия пост
# 470
Никога не съм мерила температура на млякото. Капеш на китката и трябва да е същата темп.
Виж целия пост
# 471
Никога не съм мерила температура на млякото. Капеш на китката и трябва да е същата темп.
И аз засега с китката меря, но откакто ММ се включи да помага, за мен примерно е идеално АМ като китката, на неговата било студено...
И затова търся термометър, че един от двама ни е с развален термостат 😁😁
А относно кутията с АМ, на Хипп сме. Няма за колко см трябва да е през месеците, а само ориентир в грамажа...
Виж целия пост
# 472
Ще ви кажа ММ как процедира и аз одобрявам. Слагаме от изстиналата прев.вода примерно 30 мл, преварям нова и добавяме нови 30, слагаме млякото и воала.
Виж целия пост
# 473
Също така има ли някъде таблици за ориентир колко горе долу трябва да над дава на седмица
Правилото е: за 1 седмица след изписване трябва да си възвърне рожденото тегло и след това по 30 гр на ден качват
Аз пък да ви се похваля вече тотално приключих с лохиите. От няколко дни захвърлих и ежедневните превръзки 😄
Виж целия пост
# 474
И аз да се похваля.. в родилно ме наплашиха, че съм задържала кръв под формата на съсирек с размер 7см (!!) 😱, днес отидох при следящия ме АГ и каза, че няма нищо такова. Иначе моите лохии много намаляха, чакам да свършат. Малкият се поуспокои, явно е било скок.
Виж целия пост
# 475
Моя човек явно ега преживява скок в растежа. От два дни е залепен за мен през деня. Поне нощем си е нормално положението.
Дано мине по-скоро, че баткото остава на заден план...
Лохиите вече 20 ден...уж почти ги няма, ама от време на време пак се засилват. С миналата бременност на 15-16 ден приключихме, ма тогава бяха много обилни. Сега едвааа едва и явно си има да се влача още...
Виж целия пост
# 476
Здравейте момичета,
аз съм от Юнските мами, но минавм да попитам нещо.
Има ли някоя от вас, която да е раждала секцио в Торакс Пловдив? Интересува ме на кой ден изписват от там в най-добрият случай.
Виж целия пост
# 477
Здравейте момичета,
аз съм от Юнските мами, но минавм да попитам нещо.
Има ли някоя от вас, която да е раждала секцио в Торакс Пловдив? Интересува ме на кой ден изписват от там в най-добрият случай.

Tsonito, една приятелка роди там декември секцио и я изписаха след 5 нощувки. Не знам дали това е оптималното време за изписване, предполагам че да.
Виж целия пост
# 478
[на quote author=Tsonito link=topic=1111903.msg38805823#msg38805823 date=1559315903]
Здравейте момичета,
аз съм от Юнските мами, но минавм да попитам нещо.
Има ли някоя от вас, която да е раждала секцио в Торакс Пловдив? Интересува ме на кой ден изписват от там в най-добрият случай.
[/quote]
Да, аз, родих във вторник. Пуснаха ни в събота, а по документи в неделя.
Виж целия пост
# 479
Autumn magic* дори да има някакъв съсирек,докато са лохиите не мисля,че е проблем.Миналото раждане още в болницата ми казаха,че имам някакво малко съсирече,ама няма страшно,той ще падне.Еми като излезна бях в шок какво излиза от мен,че го усетих стабилно,еми малкото съсирече беше колкото юмрук.Ако не ми бяха казали сигурно щях да припадна и да ме карат с линейка до спешното.
П.п.След секцио май на всякъде е 5 дни,нас ни задържаха 6,че малкия беше с жълтеница и трябваше да мине под лампата още веднъж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия