Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 28 тема

  • 73 837
  • 739
# 345
И аз въпрос за фотоепилацията,сдобих се с епилатор и искам да третирам между гърдите,че имам няколко косъмчета като мъхче,но пише да не се използва в близост до импланти ?
Виж целия пост
# 346
Преди няколко дни правих PRP, кога да очаквам някакъв ефект? Засега няма индикации за някакво развитие. Май ще си остана разочарована.
Виж целия пост
# 347
Момичета, споделете опит за бръчки по челото - слагала съм 5-6 пъти вече ботокс през 8-10-12 месеца например и като че вече не ми действа - сложих през февруари т.г. и сега пак си правя мимики - а и леки напречни бръчки  се появяват.

Не искам пак да повтарям ботокс - та се чудих за мезоконци??? или нещо друго, което има наистина мощно влияние на бръчките Simple Smile

И как точно мезоконците ще повлияят бръчките?
Виж целия пост
# 348
По-напред в темата бяха писали ,че някои лекари разреждат ботокса , а също и  че имало френски и американски мари ботокс. Може ботоксът ви да е бил разреден или да не е правилната марка за вас. При един и същ лекар ли сте слагали всеки път?
Виж целия пост
# 349
Е, как ще го разреждат ботокса, нали отварят ампулата пред вас?
Виж целия пост
# 350
Ами като слагат на единици за всеки ли цяла ампула изразходват? и не беше ли ботоксът на прах и го разреждат да стане течен? Или нещо не съм разбрала.
Виж целия пост
# 351
Ботокса никога не се използва директно в чистия му вид,а се разрежда с физиологичен разтвор.От там идват и някои спекулации.
Прилагам пример на съотношение ботокс-физиологичен разтвор за определена мускулна група,защото и това е от значение.

Какво представлява интрадермалната инжекционна техника?

Интрадермалната инжекционна техника се използва при напречните линии на врата чрез инжектиране на малки дози в множество точки в дълбоката дерма, а не подкожно. Токсинът се инжектира по-повърхностно в дермата, като се целят повърхностни мускулни влакна, залавящи се в кожата. Използваната концентрация, когато се разрежда флакон от 100 единици onabotulinumtoxinA (BOTOX Cosmetic, Allergan, Inc.) е 5 ml физиологичен разтвор. Така 1 ml съдържа 20 единици. За abobtulinumtoxinA (Dysport, Ipsen Limited) съдържащ 500 s.U разреждане със 7 ml физиологичен разтвор дава приблизително 70 s.U за 1 ml. Процедурата се извършва с 1 ml спринцовка с отделима 13мм, 32 G игла. Инжекционната техника включва стандартна стерилност и почистване на кожата. Локална анестезия може да намали дискомфорта, свързан с инжектирането при някои пациенти.

Прилагам и линк към цялата статия
http://drkavaklieva.blog.bg/drugi/2011/12/20/novo-v-botoks-terapiiata.870069
Виж целия пост
# 352
Аз не разбирам защо някой би го разредил повече, отколкото трябва. Нали после няма пак да прибегнеш до ботокс при тях или бъркам?
Виж целия пост
# 353
Доколкото знам, разтвореният ботокс има годност до 24 часа, т.е. флакон от 50 единици като се разтвори, трябва да се използва веднага. Някъде по темата имаше питане за предлагане на ботокс на единици. Питам се, възможно ли е тези единици да са разтворени ден-два по-рано, и затова да няма желаният ефект...?
Виж целия пост
# 354
Според мен е вьзможно, не зам дали 2 дни оказват такова влияние, но дерматоложката ми тук, ми изтькна като причина да не поставя боткос, факта че не е сигурна дали ще има регулярно достатьчно пациенти, за да постави вече отворения ботокс, или ще трябва да го ижвьрля, защото можел да се сьхранява за много кратко време след отварянето

Виж целия пост
# 355
Здравейте, следя отдавна темата и искам и аз да се включа с отзиви. Ходила съм на консултации в Есте Студио, Дерма Акт и при др Георгиевски в Денкова. Не съм доволна от др Хаджийска в Есте, защото ме отсвири като разбра, че нямам интерес към ботокс, филъри и т.н. Хвърли ми едни кремчета на Ла Рош и ми каза да си направя микродермоабразио, а акнето ми се влоши от тази козметика. В Дерма Акт общо взето същата работа, там не можаха да ме убедят и да ми обяснят от какво имам нужда. Доволна съм от др. Георгиевски, въпреки че ми препоръча лек филър в скулите и малко ботокс на челото.
Само искам да уточня, че тръсих консултации, защото кожата ми беше в лошо състояние - сивкава, дехидратирана, с хормонално акне. Имам малко бръчици (на 35 съм все пак), но само при усмивка и при бърчене на чело.
Георгиевски като че ли усети, че малко ме постресна с препоръките, но направих хиалуронов мезолифт, наред с почистванията на лице. Отрази ми се много добре, кожата се съживи, хидратира се и светна. Пак бих си направила през есента, защото ми хареса как ми се отрази, а догодина може би ще се престраша и за ботокс в челото.
Лично за мен обаче пълната промяна и драстичното подобрение в състоянието на кожата ми се дължи на правилната козметика, която започнах да използвам (за акне, хидратация и анти-ейдж), а в комбинация с мезолифта и редовни терапии (почистване, маски и т.н.) направо се преобразих.
Да завърша с въпрос относно плазмолифтинга или вампирския лифтинг - къде правихте и доволни ли сте от резултата? Някой може и да даде отзиви за клиниката на др Паскова?
Виж целия пост
# 356
Здравейте, следя отдавна темата и искам и аз да се включа с отзиви. Ходила съм на консултации в Есте Студио, Дерма Акт и при др Георгиевски в Денкова. Не съм доволна от др Хаджийска в Есте, защото ме отсвири като разбра, че нямам интерес към ботокс, филъри и т.н. Хвърли ми едни кремчета на Ла Рош и ми каза да си направя микродермоабразио, а акнето ми се влоши от тази козметика. В Дерма Акт общо взето същата работа, там не можаха да ме убедят и да ми обяснят от какво имам нужда. Доволна съм от др. Георгиевски, въпреки че ми препоръча лек филър в скулите и малко ботокс на челото.
Само искам да уточня, че тръсих консултации, защото кожата ми беше в лошо състояние - сивкава, дехидратирана, с хормонално акне. Имам малко бръчици (на 35 съм все пак), но само при усмивка и при бърчене на чело.
Георгиевски като че ли усети, че малко ме постресна с препоръките, но направих хиалуронов мезолифт, наред с почистванията на лице. Отрази ми се много добре, кожата се съживи, хидратира се и светна. Пак бих си направила през есента, защото ми хареса как ми се отрази, а догодина може би ще се престраша и за ботокс в челото.
Лично за мен обаче пълната промяна и драстичното подобрение в състоянието на кожата ми се дължи на правилната козметика, която започнах да използвам (за акне, хидратация и анти-ейдж), а в комбинация с мезолифта и редовни терапии (почистване, маски и т.н.) направо се преобразих.
Да завърша с въпрос относно плазмолифтинга или вампирския лифтинг - къде правихте и доволни ли сте от резултата? Някой може и да даде отзиви за клиниката на др Паскова?

Само да вметна, че филъра в скули и ботокса при мен най-много повлияха при изчистване на кожата. Отдавам го на хидратацията.
Виж целия пост
# 357
Преди няколко дни правих PRP, кога да очаквам някакъв ефект? Засега няма индикации за някакво развитие. Май ще си остана разочарована.


Странно, при мен имаше видим ефект още през първите два дни, който продължи да се развива и след това. Направих три процедури и съм много доволна от ефекта при НБ. Може и да си въобразявам, но мисля, че кожата ми се уплътни и зоната между скулите и НБ ( имаше хлътване, защото съм с тежка кожа) сега е равна и плътна.
Виж целия пост
# 358
По-напред в темата бяха писали ,че някои лекари разреждат ботокса , а също и  че имало френски и американски мари ботокс. Може ботоксът ви да е бил разреден или да не е правилната марка за вас. При един и същ лекар ли сте слагали всеки път?

При мен имам доверие на лекарката и съм сигурна, че спазва всичко, което трябва. Досега съм слагала 4 пъти при нея - първите 3 си бяха ок, но не зная дали по някакъв начин организмът ми един вид да се е наситил и да не отреагира. Така или иначе ще питам и докторката ми скоро. В един форум видях, че "Плюс това ботокса не може се ползва вечно. В една и съща мускулна група може да се инжектира не повече от 7-8 пъти.:"

Слагам иначе френски - на Vistabel
Виж целия пост
# 359
7-8 пъти поред или доживот?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия