Любители на кучета - 93

  • 29 133
  • 744
# 270
И аз си мисля, че по скоро е глътнал нещо. Опитва се да го откашля. Толкова кашляне и 40 пъти да връща по малко. Ако беше натровен щеше и да е унил. А той и сега ходи и зяпа по дежурния прозорец хората. Поведението му е ок. Звъним на ветеринаря да. Обаче в Пловдив. А ние сме във Виена и тук досега не съм го водила. Чакам ги да отворят, явно ще го водя. Ако е предмет не знам как да го откашля...
Виж целия пост
# 271
Вероятно повръща от кашлицата,по описаното от теб. И според мен си е за ветеринар. Оздравявайте !
Виж целия пост
# 272
despicable той Макс си е истински хипопотам, само локви му дай да разлее туловище вътре 😂😂😂
amy_nka давам му да пие вода от всякъде - локви, реки, канали. В жегата ми е важно да може да се охлади, пък каква е водата хич не ме притеснява.. вода да е 😁
Josefin най-добре на ветеринар за да го прегледа. Не му давай ядене или му свари ориз. Видях, че си писала преди да публикувам. Ако е предмет няма да го откашля. Или ще успее да го повърне или ще го изходи за задната дупка. Но може и да запуши някое черво докато се движи. Възможно е и кучешка кашлица да е лепнал, но не знам дали при нея има повръщане, иначе звучи точно все едно се опитва да повърне и има нещо залепнало за гърлото. Но при всички случаи ветеринар, щом отворят кабинета.
Виж целия пост
# 273
Да. След като и мъжа ми каза , че на входа му е вадил някаква пластмаса от устата, но бил я извадил...аз си мисля, че вероятно е извадил част от нея. И как ще му извадят останалата според вас? Промиват ли ги , бъркат ли им? Горкото ми то.
Виж целия пост
# 274
Сварен картоф изкарва чужди предмети, действа като обвивка, за да не разранят стомаха, ако са остри. Нищо не пречи да опитате, направете му едно пюре, но честно казано и на мен ми звучи като куч. кашлица.
Аз вода от локви не давам да пие, но когато е много жадна не ме слуша особено.
Вчера се овъргаля в риба/рибешки неща и я къпах два пъти с шампоан и пак мирише. Сутринта хванах и от къде мирише-ухото и. Напълнила го е като чекмедже сигурно, ама там как да жуля с шампоан? Сега ще я търпя няколко дни..
Абе, не ми е скучно..
Виж целия пост
# 275
Брус един път така, след вечерна разходка започна да повръща пяна и аз много се уплаших. Веднага звъннах на ветеринарната и полека стигнахме до извода, че е близнал една жаба, която срещна долу (беше валяло) и от нея така. Но му мина сравнително бързо, на следващия ден до обяд беше пушка.
Виж целия пост
# 276
И Нора така повръща като ходи по двора и убива буболечки и подобни.
Виж целия пост
# 277
При кучешка кашлица кашлят и все едно се давят и повръщат пяна. Моята и сополи имаше.
Но това си е за ветеринар при всички случаи.
Виж целия пост
# 278
Ето ни и благодаря на всички за съпричастността. Оказа се, че нищо не е гълтал или ял ами има инфекция, ной вероятно от друго куче е заразен. Явно и по тях ходят вируси. Има си всички ваксини и т.н. Като му стисна лекарката гърлото атвън и веднага се закашля. Удари му 2 инжекции, каза , че няма температура и няма да му дава антибиотик засега. Изписа му едно сиропче за кашлицата да му помага. И утре ще й докладваме как е и дали има леко подобрение. Каза ни да не бързаме и ще отнеме 2 дни поне да спре с тази кашлица, не минава отведнага...
Сега макар, че е инфекция съм по спокойна. А и той намали кашлянето. Вечерта на 5 мин. Сега прави паузи по 10 15 20...душичка.
Виж целия пост
# 279
Познахме за кучешката кашлица, значи.
Тука няколко са я карали, включително моята кифла.
 Има ваксина и за нея, питайте ветеринарите си.
Да се оправя бързо пухчето.
Виж целия пост
# 280
За ваксина не казаха сега, но сигурно трябва да е здрав, за да му я сложат. Ще попитам, те са ми мнг наблизо и съм доволна от приема и отношението.
Виж целия пост
# 281
Да, 6м след като преболедува си има имунитет.
След това се прави май и важи 1 година
Виж целия пост
# 282
Да, 6м след като преболедува си има имунитет.
След това се прави май и важи 1 година
Не съм съгласна,Фея два пъти в рамките на три месеца я преболедува тази кучешка кашлица.След втория път сложихме ваксината.
Виж целия пост
# 283
Възможно, бях чела, че организмът изгражда имунитет за 6м след преболедуване, но питай патило, нали знаете!
Аз сложих сама ваксината още есента, за шавливи кучета си е вариант и в дом. условия, защото е през носа.
Виж целия пост
# 284

Ееей, не ме оставиха да дремна, бе. Лежа си аз спокойно и ми го носят това бебе, а то се хили, дърпа ми опашката. И все по-зле ще става... Утре може да реши и в купичката ми да бръкне, знам ли. Ех, тежък стана живота ми, ама обичам го това хлапе, какво да го правя.
Хибискус, благодаря. Не знам защо така се обърках. Даже не бях забелязала, че пиша в старата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия