Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 26 320
  • 738
# 225
Момичета, бебето ми попринцип е много активно. Винаги рита, шава, намества се. Сутрин, вечер, обяд...са едни кълбета, едно чудо...
Но от вчера не го усещам и започвам много да се притеснявам Sad
Пих студена вода, хапнах, сега мисля кафе да си направя....

И аз имах същите притеснения в понеделник, цяла сутрин и половината следобед не мръдна нито веднъж, даже и кола пих, а от години не съм пила. Обадих се на доктора и веднага отидох, всичко беше наред. Точно като чаках да ме приеме се размърда. Ако много се притесняваш отиди на преглед. Аз съм забелязала, че ако много мърда единия ден, на другия - много малко.
Виж целия пост
# 226
Момичета, бебето ми попринцип е много активно. Винаги рита, шава, намества се. Сутрин, вечер, обяд...са едни кълбета, едно чудо...
Но от вчера не го усещам и започвам много да се притеснявам Sad
Пих студена вода, хапнах, сега мисля кафе да си направя....

Хей, не се притеснявай. Полегни малко, при мен действа, особено ако легна по гръб. Преди 2 седмици си бях изкарала акъла, 48 часа никакво усещане, все едно нямаше бебе. Вече късно вечерта на втората вечер изтичахме до спешното, бебка си беше напълно наред, спинкаше и мърдаше, но лекичко. Лекарят ни увери, че имат по-спокойни моменти и дни. Все пак ако до утре не е станало по-активно, за твое успкоение можеш да отидеш, защото знам какво е притеснението и как се вглеждаш за всяко трепване.
Всичко ще е наред 💖
Виж целия пост
# 227
Аз съм възмутена от цените на бархетните и тензухените пелени. Рядко се дразня толкова. Затова ще си купя бархет и тензух, а моята шивачка ще ги мине на оверлог. Преди ползвах много бархетните, за подлагане, след хранене си ги слагах на рамото, под главата. Имат приложение определено, но 3 бр.за 50 лева вече е прекалено, дори за мен!
Виж целия пост
# 228
Аз си купих едни бамбукови пелени от “ Точици” много са хубави, мисля че ще имат широко приложение лятото. Купих и бархет от магазин за платове направо на метър и ще го дам на шивачка да му направи кант 4,50лв. беше линейния метър.

Isaikova легни по гръб и погали/побутни коремчето да го провокираш да отговори. Аз например когато съм на ехограф направо е някакво кунг фу, отвръща на др за притеснението.
Виж целия пост
# 229

Isaikova легни по гръб и погали/побутни коремчето да го провокираш да отговори. Аз например когато съм на ехограф направо е някакво кунг фу, отвръща на др за притеснението.

Laughing Laughing Даа...последно като бях на ехограф я гледах на екрана как най-нахално бута от вътре и в същото време я усещам... Викам си "срама няма" хахаха
Виж целия пост
# 230
При мен помага да я притисна отгоре- било то с ехограф или просто да легна и да сложа лаптопа отгоре. Веднага надава ритници, явно не й е удобно :Д
И при мен от 2 дена я усещам по-слабо, но все пак я усещам. Зависи как са се завъртяли си мисля.
Виж целия пост
# 231
Нямам никаква представа откъде пазарувате, но в хиполенд 2бр бархет + 2бр тензух е под 10лв..... Освен това в петък има Луд петък в хиполенд и всичко е - 25%, включително и от онлайн магазина.
Аз съм възмутена от цените на бархетните и тензухените пелени. Рядко се дразня толкова. Затова ще си купя бархет и тензух, а моята шивачка ще ги мине на оверлог. Преди ползвах много бархетните, за подлагане, след хранене си ги слагах на рамото, под главата. Имат приложение определено, но 3 бр.за 50 лева вече е прекалено, дори за мен!
Виж целия пост
# 232
Благодаря ви! ❣
Да, размърда се.
Но друг път наистина както вие казвате, винаги като легна по гръб го усещам силно. Целия корем се движи...а сега такова спокойствие....
Просто е странно, но важното е че се раздвижи поне малко....но определено не е моето си активно бебенце. Simple Smile
Виж целия пост
# 233
Благодаря ви! ❣
Да, размърда се.
Но друг път наистина както вие казвате, винаги като легна по гръб го усещам силно. Целия корем се движи...а сега такова спокойствие....
Просто е странно, но важното е че се раздвижи поне малко....но определено не е моето си активно бебенце. Simple Smile
не се притеснявай бебенцата ни стават по-големи и трудно се въртят..нямат място човечетата. Моето една седмица е активно една не чак толкова..но не му обръщам внимание чак толкоз.
Иссам да идва юли и да раждам вече, тези хормони ме побъркват само плача за щяло и нещяло и това разтегляне на матката ме вкара в първи клас..казах на ММ, че второ няма да нося..това да ми се роди живо и здраво..
Виж целия пост
# 234
Има муселинови пелени в Уайкики. Направо са без пари. Две за 6лв.
Виж целия пост
# 235
Има муселинови пелени в Уайкики. Направо са без пари. Две за 6лв.
Какво ще рече муселинови? Малко информация.
Виж целия пост
# 236
Има муселинови пелени в Уайкики. Направо са без пари. Две за 6лв.

Какви размери са?
Виж целия пост
# 237
Има муселинови пелени в Уайкики. Направо са без пари. Две за 6лв.
Какво ще рече муселинови? Малко информация.

Днес си рових из старите "записки", намерих това, копирала съм го от някъде:
Цитат
Аз имам три вида пелени: бархетна - най-дебела, тензухена-най -тънка и муселинови - нещо по средата. Тънките използвам да правя сянка в количката понякога, че минава въздух през тях и да не се запарва детето. Също за възглавничка, ако повърне да сменя само пелената и тн. Муселина ми е много любим, използвам за завивка лятото, бархетната я използвам за преобуване, ако се наложи някъде да го сложа извън количката, постилам пелената отдолу и така.
Виж целия пост
# 238
Ами... тензухът е по-рехав, муселинът е фино тъкан памучен плат. Бархета е най - дебелия вид пелена. Ако няма да ги ползваш вместо памперс разликата не е чак толкова съществена. Аз количката никога не съм я покривала с нищо. В коша за новородено е достатъчна жега, дори мноого тънко парче палт ще спари. Ползвах чадър в началото, който се въртеше според това от къде пече, а в количката си влиза въздух.
Виж целия пост
# 239
Аз съм се зачудила от няколко дни за припознаването и адреса..аз живея на един адрес, бащата на друг в друг град (това е по л.к.) а всъщност живеем на 3-ти адрес Grinning бебето на моя адрес ли трябва да го запиша или..нямам идея какво трябва а неискам да си сменям адресната регистрация за сега.. май е малко сложно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия