Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 45 240
  • 740
# 135
Здравей Денис отново! Доктора ми беше изписал dhea, която по твоя препоръка смених с кето 7.Направих си контрола сега и ето го резултата:
LH 6.44 /2.40-12.60/
FSH 10.25 /3.5-12.5/
Esradiol 48.5 /12.5-166ng/L/
Testosteron 1.63 /0.29-1.67/
Dhea s 5.86 /1.65-9.15/
Когато започнах бях с тестостерон 0.59 и 2.25 dhea. Струва ми се доста качен тестостерона, за естрадиола не знам какво да мисля, така се случи че мин. път го мерих на 1 ден че пътувах и беше 17.9. Сега на 2 ден е изследването. Според теб да го спра ли вече keto-то, така май изглежда? С доктора др. месец ще се видим чак, в Турция е, не че не мога да го питам сега, но ми се искаше да чуя твоето мнение, ако е възможно! На 43 г. съм.
Виж целия пост
# 136
Здравейте! Моля за коментар на тези резултати. ТСХ преди два месеца беше 3,34, така че има подобрение (не пия лекарства, само хранителни добавки). Другите два пускам за първи път.
Здравей!
ТСХ трябва да е под 2.0 - добре е, че се е понижил, но тъй като Т4 е нисък, показва че си с Хипофункция, макар че тялото, засега, успява да компенсира това.
Твое решение е дали ще прилагаш терапия, но при опити за бебе е добре да се консултираш с Ендокринолог, защото е важно, през първите месеци на бременността, ЩЖ да осигурява хормон (Т4 => Т3) и за бебето - за неговото нормално развитие.
При зачеванене и Хипофункция на ЩЖ, ТСХ много бързо скача и е нужно време за да се нормализира функцията на ЩЖ с помоща на медикамент - а това е времето, което е особено важно за ембриона.
 
Виж целия пост
# 137
Много благодаря за отговора! Ще се консултирам Relaxed
Виж целия пост
# 138
Имам въпрос, извинявайте, ако не е за тук.
Гинеколожката ми назначи изследвания на хормони FSH,LH, естрадиол и прогистеон на 3-ти, 15-ти и 21-ви ден от цикъла. Но! Моят цикъл е 22 дни. Това пропуснах да и го кажа и предполагам, че тя ми ги е назначила като при обикновен цикъл от 28 дни, което ще рече, че ако ги пусна на 15-ти и 21-ви ден, няма да види, това което всъщност иска да проследи. Моля за съвет как да процедирамм, тъй като нямам номер да и се обадя, а тя е много заета и часът,който съм си записала е чак за през август за да и занеса резултатите.
Пусни всичките на 3 ден от МЦ.
На 7-8 ден - пусни ЛХ и Е2
и на 14-15 ден Прогестерон и Е2.
Прави тестове за О. и мери БТ - в деня на положителния тест за О., трябва да си пуснала ЛХ и Е2 ( аз предположих, че това ще е 7-8 ден на МЦ ( това е 24-48 часа преди О.)
Ще чакам да пишеш. Peace


Здравей Денис отново! Доктора ми беше изписал dhea, която по твоя препоръка смених с кето 7.Направих си контрола сега и ето го резултата:
LH 6.44 /2.40-12.60/
FSH 10.25 /3.5-12.5/
Esradiol 48.5 /12.5-166ng/L/
Testosteron 1.63 /0.29-1.67/
Dhea s 5.86 /1.65-9.15/
Когато започнах бях с тестостерон 0.59 и 2.25 dhea. Струва ми се доста качен тестостерона, за естрадиола не знам какво да мисля, така се случи че мин. път го мерих на 1 ден че пътувах и беше 17.9. Сега на 2 ден е изследването. Според теб да го спра ли вече keto-то, така май изглежда? С доктора др. месец ще се видим чак, в Турция е, не че не мога да го питам сега, но ми се искаше да чуя твоето мнение, ако е възможно! На 43 г. съм.
Здравей!
Според мен, трябва само да се намали дозата.
ДХЕА и Е2 са добре, това е важно.
Пусни ми да видя и другите хормони, които си правила преди приема на ДХЕА.
Виж целия пост
# 139

[/quote]
Пусни всичките на 3 ден от МЦ.
На 7-8 ден - пусни ЛХ и Е2
и на 14-15 ден Прогестерон и Е2.
Прави тестове за О. и мери БТ - в деня на положителния тест за О., трябва да си пуснала ЛХ и Е2 ( аз предположих, че това ще е 7-8 ден на МЦ ( това е 24-48 часа преди О.)
Ще чакам да пишеш. Peace
[/quote]

Благодаря! Аз вече си пуснах тези на 3-тия ден. Може ли мнение?
Скрит текст:
Виж целия пост
# 140
Благодаря! Аз вече си пуснах тези на 3-тия ден. Може ли мнение?
Скрит текст:
Добре са. ЛХ е малко нисък и може да има и по-късна О. ( от нормалното за теб)
ФСХ е висок, но може да е от годините ( ако си над 35-38г.)
Виж целия пост
# 141
Благодаря! Аз вече си пуснах тези на 3-тия ден. Може ли мнение?
Скрит текст:
Добре са. ЛХ е малко нисък и може да има и по-късна О. ( от нормалното за теб)
ФСХ е висок, но може да е от годините ( ако си над 35-38г.)

На 28 години съм и овулацията ми е на 11-12 ден. (ходих да ми я следят предните 2 месеца) Това значи да си пусна следващите на 10-тия ден, нали така? Ще ти ги пусна като са готови Simple Smile Благодаря ти!
Виж целия пост
# 142
rallytsa
Провери АМХ и Инхибин В на 3 ден от МЦ, защото ФСХ е много висок за тези години ( освен, ако не си и с един яйчник)
По-добре пусни ЛХ и ФСХ на 7-8 ден, защото на 10-ти може да е късно.
Прави тестове за О. и мери БТ - те ще покажат кога да се пуснат другите изследвания - поне са някакъв ориентир.
Другият вариант е да те видят на УЗ ( 7-8 ден от МЦ и ако има ДФ, тогава да ги направиш и да е преди О.)
Виж целия пост
# 143
Имам въпрос, извинявайте, ако не е за тук.
Гинеколожката ми назначи изследвания на хормони FSH,LH, естрадиол и прогистеон на 3-ти, 15-ти и 21-ви ден от цикъла. Но! Моят цикъл е 22 дни. Това пропуснах да и го кажа и предполагам, че тя ми ги е назначила като при обикновен цикъл от 28 дни, което ще рече, че ако ги пусна на 15-ти и 21-ви ден, няма да види, това което всъщност иска да проследи. Моля за съвет как да процедирамм, тъй като нямам номер да и се обадя, а тя е много заета и часът,който съм си записала е чак за през август за да и занеса резултатите.
Пусни всичките на 3 ден от МЦ.
На 7-8 ден - пусни ЛХ и Е2
и на 14-15 ден Прогестерон и Е2.
Прави тестове за О. и мери БТ - в деня на положителния тест за О., трябва да си пуснала ЛХ и Е2 ( аз предположих, че това ще е 7-8 ден на МЦ ( това е 24-48 часа преди О.)
Ще чакам да пишеш. Peace


Здравей Денис отново! Доктора ми беше изписал dhea, която по твоя препоръка смених с кето 7.Направих си контрола сега и ето го резултата:
LH 6.44 /2.40-12.60/
FSH 10.25 /3.5-12.5/
Esradiol 48.5 /12.5-166ng/L/
Testosteron 1.63 /0.29-1.67/
Dhea s 5.86 /1.65-9.15/
Когато започнах бях с тестостерон 0.59 и 2.25 dhea. Струва ми се доста качен тестостерона, за естрадиола не знам какво да мисля, така се случи че мин. път го мерих на 1 ден че пътувах и беше 17.9. Сега на 2 ден е изследването. Според теб да го спра ли вече keto-то, така май изглежда? С доктора др. месец ще се видим чак, в Турция е, не че не мога да го питам сега, но ми се искаше да чуя твоето мнение, ако е възможно! На 43 г. съм.
Здравей!
Според мен, трябва само да се намали дозата.
ДХЕА и Е2 са добре, това е важно.
Пусни ми да видя и другите хормони, които си правила преди приема на ДХЕА.
Много ти благодаря! Не са при мен старите ми изследвания, но по спомен LH   ми е около тази стойност, а fsh повече пъти съм го мерила, от 7.9 до 12.00 ми е било, варира. Понеже развасовката 7 keto ми  е от 50 mg, може ли веднъж на ден да го пия, или трябва да си взема от 25 за 2 приема? И друго да те питам, какво да очаквам ако ми скочи още тестостерона, не е ли проблем?
Виж целия пост
# 144
Денис, нормално ли е от 240 пролактин преди пункция (норма от 102 до 496) - на 3-ти ден след трансфера да скочи на 620?
Докторът предписа Достинекс и твърди, че за него е добър знак, но момичето се притрснява. Контролата е след 5 дни.
Какви естествени мерки може да се вземат?
Виж целия пост
# 145
Скрит текст:
Имам въпрос, извинявайте, ако не е за тук.
Гинеколожката ми назначи изследвания на хормони FSH,LH, естрадиол и прогистеон на 3-ти, 15-ти и 21-ви ден от цикъла. Но! Моят цикъл е 22 дни. Това пропуснах да и го кажа и предполагам, че тя ми ги е назначила като при обикновен цикъл от 28 дни, което ще рече, че ако ги пусна на 15-ти и 21-ви ден, няма да види, това което всъщност иска да проследи. Моля за съвет как да процедирамм, тъй като нямам номер да и се обадя, а тя е много заета и часът,който съм си записала е чак за през август за да и занеса резултатите.
Пусни всичките на 3 ден от МЦ.
На 7-8 ден - пусни ЛХ и Е2
и на 14-15 ден Прогестерон и Е2.
Прави тестове за О. и мери БТ - в деня на положителния тест за О., трябва да си пуснала ЛХ и Е2 ( аз предположих, че това ще е 7-8 ден на МЦ ( това е 24-48 часа преди О.)
Ще чакам да пишеш. Peace


Здравей Денис отново! Доктора ми беше изписал dhea, която по твоя препоръка смених с кето 7.Направих си контрола сега и ето го резултата:
LH 6.44 /2.40-12.60/
FSH 10.25 /3.5-12.5/
Esradiol 48.5 /12.5-166ng/L/
Testosteron 1.63 /0.29-1.67/
Dhea s 5.86 /1.65-9.15/
Когато започнах бях с тестостерон 0.59 и 2.25 dhea. Струва ми се доста качен тестостерона, за естрадиола не знам какво да мисля, така се случи че мин. път го мерих на 1 ден че пътувах и беше 17.9. Сега на 2 ден е изследването. Според теб да го спра ли вече keto-то, така май изглежда? С доктора др. месец ще се видим чак, в Турция е, не че не мога да го питам сега, но ми се искаше да чуя твоето мнение, ако е възможно! На 43 г. съм.
Здравей!
Според мен, трябва само да се намали дозата.
ДХЕА и Е2 са добре, това е важно.
Пусни ми да видя и другите хормони, които си правила преди приема на ДХЕА.
Много ти благодаря! Не са при мен старите ми изследвания, но по спомен LH   ми е около тази стойност, а fsh повече пъти съм го мерила, от 7.9 до 12.00 ми е било, варира. Понеже развасовката 7 keto ми  е от 50 mg, може ли веднъж на ден да го пия, или трябва да си взема от 25 за 2 приема? И друго да те питам, какво да очаквам ако ми скочи още тестостерона, не е ли проблем?
А тестостерон преди приема на ДХЕА, няма ли?
Приемай 2х25 мг и трябва да е точно на 12ч. - сутрин и вечер и си спазвай часа.
Ако след месец прием, тестостеронът не се е понижил трябва да спреш ДХЕА.


Денис, нормално ли е от 240 пролактин преди пункция (норма от 102 до 496) - на 3-ти ден след трансфера да скочи на 620?
Докторът предписа Достинекс и твърди, че за него е добър знак, но момичето се притрснява. Контролата е след 5 дни.
Какви естествени мерки може да се вземат?
Може да е скочил от стреса - пункцията, и да му трябва време да се понижи.
Решението на лекаря е правилно - по-добре да се вземат мерки и да се намали риска от евентулни проблеми. Достинексът е по-малкото зло. Няма добавка, която да постигне това, което се очаква от медикамента.
Виж целия пост
# 146
Скрит текст:
Имам въпрос, извинявайте, ако не е за тук.
Гинеколожката ми назначи изследвания на хормони FSH,LH, естрадиол и прогистеон на 3-ти, 15-ти и 21-ви ден от цикъла. Но! Моят цикъл е 22 дни. Това пропуснах да и го кажа и предполагам, че тя ми ги е назначила като при обикновен цикъл от 28 дни, което ще рече, че ако ги пусна на 15-ти и 21-ви ден, няма да види, това което всъщност иска да проследи. Моля за съвет как да процедирамм, тъй като нямам номер да и се обадя, а тя е много заета и часът,който съм си записала е чак за през август за да и занеса резултатите.
Пусни всичките на 3 ден от МЦ.
На 7-8 ден - пусни ЛХ и Е2
и на 14-15 ден Прогестерон и Е2.
Прави тестове за О. и мери БТ - в деня на положителния тест за О., трябва да си пуснала ЛХ и Е2 ( аз предположих, че това ще е 7-8 ден на МЦ ( това е 24-48 часа преди О.)
Ще чакам да пишеш. Peace


Здравей Денис отново! Доктора ми беше изписал dhea, която по твоя препоръка смених с кето 7.Направих си контрола сега и ето го резултата:
LH 6.44 /2.40-12.60/
FSH 10.25 /3.5-12.5/
Esradiol 48.5 /12.5-166ng/L/
Testosteron 1.63 /0.29-1.67/
Dhea s 5.86 /1.65-9.15/
Когато започнах бях с тестостерон 0.59 и 2.25 dhea. Струва ми се доста качен тестостерона, за естрадиола не знам какво да мисля, така се случи че мин. път го мерих на 1 ден че пътувах и беше 17.9. Сега на 2 ден е изследването. Според теб да го спра ли вече keto-то, така май изглежда? С доктора др. месец ще се видим чак, в Турция е, не че не мога да го питам сега, но ми се искаше да чуя твоето мнение, ако е възможно! На 43 г. съм.
Здравей!
Според мен, трябва само да се намали дозата.
ДХЕА и Е2 са добре, това е важно.
Пусни ми да видя и другите хормони, които си правила преди приема на ДХЕА.
Много ти благодаря! Не са при мен старите ми изследвания, но по спомен LH   ми е около тази стойност, а fsh повече пъти съм го мерила, от 7.9 до 12.00 ми е било, варира. Понеже развасовката 7 keto ми  е от 50 mg, може ли веднъж на ден да го пия, или трябва да си взема от 25 за 2 приема? И друго да те питам, какво да очаквам ако ми скочи още тестостерона, не е ли проблем?
А тестостерон преди приема на ДХЕА, няма ли?
Приемай 2х25 мг и трябва да е точно на 12ч. - сутрин и вечер и си спазвай часа.
Ако след месец прием, тестостеронът не се е понижил трябва да спреш ДХЕА.


Денис, нормално ли е от 240 пролактин преди пункция (норма от 102 до 496) - на 3-ти ден след трансфера да скочи на 620?
Докторът предписа Достинекс и твърди, че за него е добър знак, но момичето се притрснява. Контролата е след 5 дни.
Какви естествени мерки може да се вземат?
Може да е скочил от стреса - пункцията, и да му трябва време да се понижи.
Решението на лекаря е правилно - по-добре да се вземат мерки и да се намали риска от евентулни проблеми. Достинексът е по-малкото зло. Няма добавка, която да постигне това, което се очаква от медикамента.
Аз понеже бях го написала в предишния пост, 0.59 тестостерон и 2.25  dhea преди приемането, сега след приема 1.63 тестостерон и 5. 86 dhea s. Благодаря ти!!
Виж целия пост
# 147
Скрит текст:
Скрит текст:
Имам въпрос, извинявайте, ако не е за тук.
Гинеколожката ми назначи изследвания на хормони FSH,LH, естрадиол и прогистеон на 3-ти, 15-ти и 21-ви ден от цикъла. Но! Моят цикъл е 22 дни. Това пропуснах да и го кажа и предполагам, че тя ми ги е назначила като при обикновен цикъл от 28 дни, което ще рече, че ако ги пусна на 15-ти и 21-ви ден, няма да види, това което всъщност иска да проследи. Моля за съвет как да процедирамм, тъй като нямам номер да и се обадя, а тя е много заета и часът,който съм си записала е чак за през август за да и занеса резултатите.
Пусни всичките на 3 ден от МЦ.
На 7-8 ден - пусни ЛХ и Е2
и на 14-15 ден Прогестерон и Е2.
Прави тестове за О. и мери БТ - в деня на положителния тест за О., трябва да си пуснала ЛХ и Е2 ( аз предположих, че това ще е 7-8 ден на МЦ ( това е 24-48 часа преди О.)
Ще чакам да пишеш. Peace


Здравей Денис отново! Доктора ми беше изписал dhea, която по твоя препоръка смених с кето 7.Направих си контрола сега и ето го резултата:
LH 6.44 /2.40-12.60/
FSH 10.25 /3.5-12.5/
Esradiol 48.5 /12.5-166ng/L/
Testosteron 1.63 /0.29-1.67/
Dhea s 5.86 /1.65-9.15/
Когато започнах бях с тестостерон 0.59 и 2.25 dhea. Струва ми се доста качен тестостерона, за естрадиола не знам какво да мисля, така се случи че мин. път го мерих на 1 ден че пътувах и беше 17.9. Сега на 2 ден е изследването. Според теб да го спра ли вече keto-то, така май изглежда? С доктора др. месец ще се видим чак, в Турция е, не че не мога да го питам сега, но ми се искаше да чуя твоето мнение, ако е възможно! На 43 г. съм.
Здравей!
Според мен, трябва само да се намали дозата.
ДХЕА и Е2 са добре, това е важно.
Пусни ми да видя и другите хормони, които си правила преди приема на ДХЕА.
Много ти благодаря! Не са при мен старите ми изследвания, но по спомен LH   ми е около тази стойност, а fsh повече пъти съм го мерила, от 7.9 до 12.00 ми е било, варира. Понеже развасовката 7 keto ми  е от 50 mg, може ли веднъж на ден да го пия, или трябва да си взема от 25 за 2 приема? И друго да те питам, какво да очаквам ако ми скочи още тестостерона, не е ли проблем?
А тестостерон преди приема на ДХЕА, няма ли?
Приемай 2х25 мг и трябва да е точно на 12ч. - сутрин и вечер и си спазвай часа.
Ако след месец прием, тестостеронът не се е понижил трябва да спреш ДХЕА.


Денис, нормално ли е от 240 пролактин преди пункция (норма от 102 до 496) - на 3-ти ден след трансфера да скочи на 620?
Докторът предписа Достинекс и твърди, че за него е добър знак, но момичето се притрснява. Контролата е след 5 дни.
Какви естествени мерки може да се вземат?
Може да е скочил от стреса - пункцията, и да му трябва време да се понижи.
Решението на лекаря е правилно - по-добре да се вземат мерки и да се намали риска от евентулни проблеми. Достинексът е по-малкото зло. Няма добавка, която да постигне това, което се очаква от медикамента.
Аз понеже бях го написала в предишния пост, 0.59 тестостерон и 2.25  dhea преди приемането, сега след приема 1.63 тестостерон и 5. 86 dhea s. Благодаря ти!!
Да, сега си спомних Peace
Тогава е много вероятно, след като намалиш дозата, той отново да влезе в нормални граници.
Виж целия пост
# 148
Денис HugFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 149
Здравейте! Бихте ли коментирали резултатите, направени на 3ти ден от цикъл:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия