Къде да раждам - София или Чикаго?

  • 6 399
  • 20
Преди няколко седмици разбрах, че съм бременна. С мъжа ми живеем в Чикаго, но се замислям дали да не се прибера в София за по-голямата част от бременността и раждането.
Бих искала да попитам дали някой е раждал в Чикого? Ако сте доволни и при кой лекар? Аз се стряскам от гинеколозите в Чикаго... нямам добри впечатления и съм сменяла много лекари и то за прости неща като рутинен преглед.
Благодаря предварително!

Predi nqkolko sedmici razbrah 4e sum bremenna. S muja mi jiveem v Chicago, no se zamislqm dali da ne se pribera v Sofia za po-golqmata chast ot bremenostta i rajdaneto?
Bih iskala da popitam dali nqkoi e rajdal v Chicago? Ako ste dovolni i pri koi lekar? Az se strqskam ot genekolozite v Chicago..nqmam dobri vpe4atlenia i sum smenqla mnogo lekari i to za prosti neshta kato rutinen pregled.
Blagodarq predvaritelno Simple Smile

Моля, пишете на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Ами предвид състоянието на болниците в БГ и тези в Щатите....аз лично не бих се върнала да раждам тук. Да се приберете и да минете преглед тук е ок, ама чак да раждате. А и така детето няма ли да има само бг гражданство? Иначе аз личен опит нямам, но имам познати и приятели, които са в Чикаго с деца и не съм чувала оплаквания. Даже там мисля, че и епидурална упойка ви слагат при всички случаи.
Виж целия пост
# 2
тъй като бащата е гражданин на щатите, няма да има проблем с гражданството.. Simple Smile аз нeщо нямам късмет с намирането на добри лекари тук в чикаго. благодаря за мнението ralito89..още имам време да помисля и да разпитам
Виж целия пост
# 3
Аз родих преди две години и половина тук в Америка - в Калифорния, не в Илинойс - но от лични впечатления и разкази от други майки, не бих се върнала да раждам в България. С уточнението, че съм сигурна, че има и много добри доктори и болници в родината, някои от нещата, които чух...на едната, в уж хубава, реномирана болница й искали да си донесе лепенки, за всеки случай, ако се наложило да й слагат система, да имало какво да държи иглата; другата - няколко жени раждали заедно, в едно помещение...Ами не, благодаря. Аз съм и малко пристрастна, защото моята лека бременност завърши с драматичен, 6-седмичен престой в болницата и близо милион долара сметка за мен и бебето, която беше покрита от добра застраховка. Не знам как би се развила ситуацията в България и не искам да знам, но тук всичко завърши благополучно.
Виж целия пост
# 4
Въпросът е имате ли добра здравна застраховка в САЩ, ако да, нямате проблем, самият застраховател може да консултира къде. И вие не работите ли? Трябва да съобразите.колко майчинството ще имате. Излишни харчове по самолети. Ако родите в Бг, означава да летите минимум осем часа с малко бебе после, аз не бих си го причинила.
Недейте да обобщавате за Бг, много е зле, в чужбина рай.
Има прекрасни болници и специалисти в София, например.
Виж целия пост
# 5
Не съм раждала в Америка, нито в България, но ако трябваше да избирам бих родила там, където живея в момента. Ако раждането е нормално и леко (като моето второ) даже нямаш нужда от лекар. Ако е преждевременно, тежко, налага се секцио, дълъг болничен престой, пак е по-добре да си си до дома. В много болници в България майката не може да влиза изобщо при недоносеното си бебе докато то е в кувьоз. Като се прибирате ще трябва да носите една камара с багаж. За бащата пристигането на 3-4 месечно бебе може да се окаже шок след дълъг бекярски живот. Ще се привърже по-лесно към бебе, което е видял новородено, когато е сладко и само суче и спи.

Може да потърсите акушерка, а не акушер-гинеколог ако бременността протича нормално. А англо държавите лекар се намесва само ако има проблем и по принцип акушерките следят и израждат нормалните бременности.
Виж целия пост
# 6
Дали са ви добри мнения. Защо да си го причинявате това по самолетите с малко бебче, документи. А имате ли здравни осигуровки и в България? Консултирайте се заедно  със съпруга си с вашия застраховател.  Ако случайно се притеснявате, че нещо няма да разберете, има превод по телефона в момента. Само бих добавила, ако е възможно, поканете мама да бъде до вас поне за 30 дни. Виждала съм тук, даже ако мама не може да дойде, идва млада здрава баба да помогне на внучка за правнуче. Зависи и съпругът ви с какво работно време е и колко ще може да помага в къщи. Успех и здраво бебче, каквото и да решите.
Аз бих се прибрала само ако някой от родителите ми е лекар в един от трите най-големи града.





Виж целия пост
# 7
Аз бих се прибрала само ако някой от родителите ми е лекар в един от трите най-големи града.

Не бих се прибрала точно, защото един от родителите ми е лекар в един от трите най-големи града, хаха.

За  бабите - едно здраво новородено спи, яде, пикае и сере, като кърмените бебета ходят по голяма нужда доста рядко, а не по 5-6 пъти дневно. За първо дете смисъл от баби веднага след раждането не виждам. Предвид, че бабата не може да седи повече от 6 месеца в САЩ е по-удачно да дойде когато майката трябва да тръгва на работа или след 4-6 месеца на бебето и даже година. Бабата е идеална ако има малко дете, за да може майката само да кърми бебето, а докато то спи да се занимава с голямото дете, така че то да не ревнува. Дори и с малко дете на пелени и   бебе на ЕБХ сама жена може да се справи без помощ през деня. Добре ми дойдоха 3м с майка ми след раждането на дъщеря ми, но със сина ми си ми беше добре сама.
Виж целия пост
# 8
Ако имате добри застраховка, родете си тук. Зависи от финансовото ви състояние. В България има прекрасни болници и специалисти също, така не бива да се обобщава. 👌🏻 Аз например родих в Селена в Пловдив и мога да я препоръчам само - чиста от-до, бебчето си е при теб, баня в стаята, кетъринг, любезен и осведомен оерсонал и тн. За мен не отстъпва по нищо от тук. Успех, каквото и да решите! 👍🏻
Виж целия пост
# 9
Да, когато нагласиш съответната сума в България наистина има чудесни болници и лекари и това са фактите. Докато в чужбина раждането не е чист бизнес Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Не е ли? Няма да споря, но не е точно така. 
Виж целия пост
# 11
Точно пък в щатите, без застраховка си умрял, не че в БГ парите не са важни, но не опростявайте така.
Виж целия пост
# 12
Не ме разбрахте, ама както и да е. Навсякъде си има и позитиви и негативи.
Виж целия пост
# 13
Аз лично мисля, че в много отношения здравната система в Америка е ужасна, но както писах по-горе - ние имаме добра застраховка, която покри сметка от близо милион долара. Аз развих много тежки усложнение в третия триместър, лежах в болница две седмици и дъщеря ни се роди секцио в 34 г.с. През тези две седмици до раждането мъжът ми живя с мен - в стаята ми имаше легло за него. Беше с мен по време на секциото. Малката изкара един месец в неонатология и болницата ни предостави стая на етажа, за да живеем на две крачки от нея и да не припкаме от вкъщи до болницата, за да я видим. Разрешаваха ни да сме вътре в неонатологията с нея 24/7. Не знам колко от тези неща са позволени в България.

А иначе без застраховка тук е много трудно. Няма да те върнат от болницата, ако тръгнеш да раждаш и нямаш пари и/или застраховка, не могат, но ще те закрепят и пратят по живо по здраво, колкото може по-бързо. А ако имаш малко пари, но нямаш застраховка, ще те гонят до дупка и ще те разорят. По принцип има държавна медицинска помощ за социално слаби. Сложно е, но аз лично се радвам, че не родих в България.
Виж целия пост
# 14

Няма да те върнат от болницата, ако тръгнеш да раждаш и нямаш пари и/или застраховка, не могат, но ще те закрепят и пратят по живо по здраво, колкото може по-бързо.
..и после очаквай сметката в пощата. Безплатен обяд няма, безплатно раждат социално слабите, ама наистина без доходи, което сами разбирате, че не е живот. Добрата застраховка е ключова тук. 👌🏻
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия