Майчинството счетоводно-81

  • 33 614
  • 760
# 570
Здравейте... малко "след дъжд качулка" ми е положинието и моля, ако някой знае какви ще са последсвията за мен да сподели. В болничен съм от 21.01.2019 г., първо 5 дни от ЛЛ, 35 дни от Пирогов и следващите са от АГ без прекъсване. От 26.07.2019 ще съм в 45-дневен отпуск преди термин. Току що си сметнах, че съм "пролежала" 186 дни като никой (вкл. ЛКК) не е сигнализирал за надвишението. И сега??? ... болничният ми е в НОИ и чака обработка.

Виж целия пост
# 571
Здравейте,

в болничен съм от 25. 06. до 24. 07.
За м. юНи получих плащанията, но за юЛи не ми е платено нито 1 ден. Може ли да ме ориентирате как ги изплащат?

Имам ПИК и там е входиран коректно болничния, но не знам кога да очаквам паричките.
Виж целия пост
# 572
Здравейте,

в болничен съм от 25. 06. до 24. 07.
За м. юНи получих плащанията, но за юЛи не ми е платено нито 1 ден. Може ли да ме ориентирате как ги изплащат?

Имам ПИК и там е входиран коректно болничния, но не знам кога да очаквам паричките.
Обикновено е до 5 работни дни след изтичане на периода.Та очаквай пари вероятно другата седмица.
Виж целия пост
# 573
Здравейте, първоначално имах определен термин за 29.10., но в последствие терминът ми е изместен за 22.10. Болничните ми (180дни) изтичат на 28.08., а 45дневния спрямо първия термин (29.10) е от 14.09. Колко дни отпуска трябва да си пусна?
Виж целия пост
# 574
Здравейте! От 02.07 съм в 45- дневния болничен. Родих на 17.07 и съответно съм с нов болничен, кога мога да очаквам плащане? В сайта на НОИ все още нямам никаква въведена информация за нито един от двата.
Виж целия пост
# 575
Аз да попитам, ако работите, заплатата за юли кога я получавате...в повечето случаи след като изтече месеца, нали.
Защо обезщетението тогава да ви го преведат по-рано?
За това кога е срока за подаване на болничните...до десето число на месеца, следващ този, в който сте го предали на работодателя.


Здравейте, първоначално имах определен термин за 29.10., но в последствие терминът ми е изместен за 22.10. Болничните ми (180дни) изтичат на 28.08., а 45дневния спрямо първия термин (29.10) е от 14.09. Колко дни отпуска трябва да си пусна?
А 45 дневния спрямо кой термин ще ви го издадат? Пуснете отпуск до тази дата. И да сте поискали повече отпуск, болничният ще го прекъсне. Ако е по-мало, може да се удължи предполагам.
Виж целия пост
# 576
Здравейте... малко "след дъжд качулка" ми е положинието и моля, ако някой знае какви ще са последсвията за мен да сподели. В болничен съм от 21.01.2019 г., първо 5 дни от ЛЛ, 35 дни от Пирогов и следващите са от АГ без прекъсване. От 26.07.2019 ще съм в 45-дневен отпуск преди термин. Току що си сметнах, че съм "пролежала" 186 дни като никой (вкл. ЛКК) не е сигнализирал за надвишението. И сега??? ... болничният ми е в НОИ и чака обработка.



Може ли някой компетентен да вземе отношение по моят казус? Не знам какво следва? Болничният ми ще бъде анулиран ли... на ТЕЛК ли ще ме пратят? Кой би хванал несъответстието от НОИ ли, работодателят ми ли? Не мога и да ползвам платена/ неплатена отпуска със задна дата Sad
Виж целия пост
# 577
Имам един въпрос-колко месеца връщат назад осигуровките,за да се изчисли размера на майчинството? 12 или 24 месеца,защото ми казват различни неща
Виж целия пост
# 578
Изчакайте обработка от НОИ, те ще решат колко да платят. Възможно е да не броите дните правилно.
Кога е подаден от работодател болничния, дата?
Виж целия пост
# 579
Здравейте, първоначално имах определен термин за 29.10., но в последствие терминът ми е изместен за 22.10. Болничните ми (180дни) изтичат на 28.08., а 45дневния спрямо първия термин (29.10) е от 14.09. Колко дни отпуска трябва да си пусна?

Не е ли по-удобно да се мине през ТЕЛК
Виж целия пост
# 580
24, но за да получите право на такова обещетение трябва да имате най-малко 12м осигурителн стаж
Виж целия пост
# 581
Ала-Бала, на 12.07 е входиран, статуса на болничният е "обработва се" към днешна дата.
Виж целия пост
# 582
Тук е темата за майчинството
https://m.bg-mamma.com/?topic=1119796
Майчинството се изчислява на база 24 месеца назад,а за да го получавате трябва да имате минимум 12 месеца трудов/осигурителен стаж.
Виж целия пост
# 583
Здравейте, първоначално имах определен термин за 29.10., но в последствие терминът ми е изместен за 22.10. Болничните ми (180дни) изтичат на 28.08., а 45дневния спрямо първия термин (29.10) е от 14.09. Колко дни отпуска трябва да си пусна?
А 45 дневния спрямо кой термин ще ви го издадат? Пуснете отпуск до тази дата. И да сте поискали повече отпуск, болничният ще го прекъсне. Ако е по-мало, може да се удължи предполагам.

[/quote]
 
Проблемът е, че не знам спрямо кой термин ще издадат 45 дневния и към кой да се обърна за да разбера.
Относно ТЕЛК от клиниката ми обясниха, че нещата понякога доста се бавят и има случай на майки родили и още чакащи решения от ТЕЛК. Ще има ли някакви последствия от това, че ще имам отпуска вместо болничен?
Виж целия пост
# 584

Madlen123
Пусни спрямо първоначалния термин. За мен навсякъде той е вписван до сега по документите.
Питаш АГ, който ще издаде 45 дневния, кой термин ще гледа.
 Дори и да е по-ранния, болничния ще прекъсне отпуска.


Lali1504
Не знам какво да те посъветвам. Може да изчакаш, до другата седмица, за да минат 10 работни дни.
Ако има проблем НОИ ще сигнализират работодателя и теб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия