СЕДМИ КЛАС. Точките ще проверим, паралелките ще подредим 20.06 - 30.06.2019

  • 127 891
  • 2 478
# 1 515
Най- голяма е разликата точно във високите балове, до към общ сбор 160.
Виж целия пост
# 1 516
Бърза справка със статистиката за Бургас от тази и миналата година спрямо резултата на дъщеря ми:

2018г.  - в интервала преди дъщеря ми - 60 деца
2019г. - 111 деца.

Ще скача балът, поне в първите по бал гимназии.
То си е направо двойно ... при БЕЛ+МАТ 174
135 сега към 78 миналата година
яко Simple Smile
Виж целия пост
# 1 517
А някой има ли от 2017 за Бургас. Видно е, че са скочили тази година,  но дали са съизмерими с тези от 2107, когато пак бяха високи баловете
Виж целия пост
# 1 518
Като гледам Бургас - борбата ще е по високите етажи т.е. за училищата с най-високите балове ще има покачване.
Виж целия пост
# 1 519
Благодаря!
Виж целия пост
# 1 520
А някой има ли от 2017 за Бургас. Видно е, че са скочили тази година,  но дали са съизмерими с тези от 2107, когато пак бяха високи баловете

На сайта на РУО Бургас си ги има нещата. 2017г. високите резултати и по Бел, и по Мат са повече спрямо тази година. Най-вероятно тазгодишните балове ще са по средата между тези за 2017г. и 2018г. във високите балове.
Виж целия пост
# 1 521
А някой има ли от 2017 за Бургас. Видно е, че са скочили тази година,  но дали са съизмерими с тези от 2107, когато пак бяха високи баловете

Има статистика за 2017 на сайта, но е без натрупване. Сумирах за бал над 160 и излезе, че най-нисък бал е бил през 2018, следва 2017 и 2019 е най-висок.
Виж целия пост
# 1 522
При бал 176,99 миналата година 60 деца, тази - 111. Разлика 51 деца.
При бал 173,99 миналата година 78 деца, тази 135. Разлика 57 деца.
При бал 163,75 миналата година 211 деца, тази - 268. Разлика 57 деца.

При бал 140,25 миналата година - 541 деца, тази - 568 деца. Разлика 27 деца.

Скача балът в по-високия диапазон.
Виж целия пост
# 1 523
За София 2017г. тази ли статистика се гледа?

https://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/kand_7kl_2017_m … EL_matematika.pdf

Не откривам файл на РУО София.
Виж целия пост
# 1 524
Благодаря. Видях и аз. Сравних резултата на дъщеря ми МАТ + БЕЛ за трите години и е 2017 - 52, 2018 - 9, 2019 - 28.
Интересно ще е. Ще има  съспенс до последно Joy Аз предвиждам балът тази година обаче като цяло да е по-нисък от 2017.
Виж целия пост
# 1 525
Най- голяма е разликата точно във високите балове, до към общ сбор 160.

Дам, и миналата година там беше най-голямата разлика, но в обратна посока.
Виж целия пост
# 1 526
Дунди, намираш дете със сбор 340/2 = 170. Със сбор 170 са деца с резултат 100 т мат и 70 т бел, както и 85×2.
Я сега ги пресметни с утрояване на мат!
Моля те, не подвеждай хората!

Казах ти да гледаш отзад напред. Така средният брой точки на едно и също дете за бал за ЕГ и за МГ ще е различен. Относителното място също ще е различно.
Дали балът за МГ е със 100 МАТ и 40 БЕЛ, или 85 МАТ и 85 БЕЛ е все едно. Все е 340.
Досега не съм подвела никого, и не за първа година.   
При точно тези точки ще е едно и също, но от статистиката съвсем не може да се определи какво е съотношението между оценките по БЕЛ и Математика точно  на децата с по-висок  от този бал. Така, че всичко е ориентировъчно.
Виж целия пост
# 1 527
Като гледам Бургас - борбата ще е по високите етажи т.е. за училищата с най-високите балове ще има покачване.
По- скоро ще е за определени паралелки.  Wink. Има повече места от деца с високи балове и в самите училища се оформя конкуренция. Все пак миналата година в английската можеше да се влезе  с  339, а във френската с цели 226.5!. Това не е София.

Момиче от Бургас
БЕЛ 94,50
МАТ 81
Дали ще успее да влезе в математическата?
Ще влезе, но дали ще стигне за всяка паралелка- по- скоро не. Все пак това зависи и от другите, но за училището като цяло още на първо класиране го виждам.
Виж целия пост
# 1 528
Може ли линк към статистиката?
Виж целия пост
# 1 529
Дунди, намираш дете със сбор 340/2 = 170. Със сбор 170 са деца с резултат 100 т мат и 70 т бел, както и 85×2.
Я сега ги пресметни с утрояване на мат!
Моля те, не подвеждай хората!

Казах ти да гледаш отзад напред. Така средният брой точки на едно и също дете за бал за ЕГ и за МГ ще е различен. Относителното място също ще е различно.
Дали балът за МГ е със 100 МАТ и 40 БЕЛ, или 85 МАТ и 85 БЕЛ е все едно. Все е 340.
Досега не съм подвела никого, и не за първа година.   
Дунди, Слънчевата, извинете ме, не исках да всявам спорове. Мир Grinning
Обаче да си кажа, че не разбирам методиката на Дунди73. Казва от обратно да започнем. Но от статистиката като видим примерно МАТ резултатите пред нас, ще видим бройката деца с натрупване, но няма как да знаем точно те, колко имат по БЕЛ.
Или ако гледаме сбора БЕЛ + МАТ, пак няма как да умножа по 3 мат, защото не знам какво е разпределението им.
Знам ли може аз да съм от по-русите, но наистина не разбрах как смятам примерни балове, преди деленето на  2.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия