ние започваме процедура по емиграция в Канада.
Ще съм ви благодарна за всякаква информация, защото все още се съм сигурна дали си струва...
има4е сме семейство с 2 деца. Мъжо програмист, аз счети
Благодаря ви
Мога да кажа само, че когато аз започнах преди 4 години не вярвах, че в България човек може да живее нормално и се дразнех от най-различни неща - бюрократични, медицинско обслужване, заплати и т.н. като не осъзнавах колко абсурдна, бавна и бюрократична може да бъде самата канадска процедура (поне за мен понеже съм по федералната програма). Чакането доста проемни представите ми за това какви професионални цели да имам тук, в България, кога да мисля за деца и т.н. и в известен смисъл мисля че ме направи по-малко борбена и старателна да се развивам на момента; въпреки това постигнах известна стабилност в сравнение с времето преди 4 години, не знам какво би било ако не бях решила въобще да се захващам, мисля че би бих била много по-напред в професионален и по-щастлива в личен план. След 4-те години чакане вече не вярвам на много от нещата, които се рекламират за Канада, минах и възрастта когато бих се радвала да започна от нулата; живота ме научи също че България може да не избяга, но не мога да съм сигурна дали близките ми винаги ще ме чакат и дали няма да се нуждаят от мен, а те са важна част от живота ми. И така ... Независимо от това докато са валидни визите ще продължа да мисля, така или иначе 4 години от живота си живях с тази мисъл ... Ако мислите че греша като губя ентузисъм ще се радвам да ме поправите Поздрави на всички


, които са живяли доста добре в Бг - сега толкова много съжаляват и мислят да се връщат, докато все още могат да се върнат на старите си работни места. Преди малко повече от месец ние посрещахме едно друго семейство, на които тук им харесва и започват живота си Отначало 
)
а ако стане така, че се изправим пред редица трудности - ами ще се върнем тук, надявам се да имаме все още имаме възможност 
Де да бяха всичките така наясно когато правят подобна съдбовна стъпка. 

Препоръчани теми