Дългото чакане след трансфер - Тема 76

  • 54 412
  • 740
# 540
Тестът за констатиране на бременност  е обвързан с прегледа дотолкова, че ако е отрицателен, преглед е излишен или ако е положителен, се определя дата за преглед в зависимост от датата на трансфера.

При отрицателен тест също е задължително да се направи преглед.
Може да е имало някакво имплантиране и да са останали частици, може да е прекалено дебела лигавицата и да трябва да й се помогне да се изчисти, има доста неща, които не трябва да се пропускат, за да не се налага при следваща процедура да се лекуват допълнителни проблеми.
Виж целия пост
# 541
След двтата ми положителни теста ,които бяха на ден 7 ,докторът винаги ме викаше 10 дни по-късно,значи 17 дни след трансфер,и всеки път на прегледа се виждаше точката(след втория трансфер се видя проблема с 3-знаците още тогава,но ми каза да чакам до 9-10 г.с. и после да говорим за редукция,за жалост не стигнах до там)...
Какво се е видяло още тогава Disappointed и в коя седмица приключиха нещата Disappointed
Виж целия пост
# 542
Сега да не се вкараш във филм,това което стана с мен се случва много,ама много рядко.Накратко върнаха ми 2 бластоциста, единият се раздели на 2 и още на първия преглед, док ми каза, че не върви много добре бременноста.Аз се надявах, че поне едно бебе ще запазя,но до 9 г.с. всички спраха развитието си.Беше преди 3 години, вече го преживях...
Виж целия пост
# 543
Би било добре да се направи преглед и при отрицателен резултат, да. Но мен никога не са ме преглеждали, имам 4 трансфера с отрицателен резултат в една и съща болница. Дори и по телефона съм съобщавала резултати и единствено казват да се спират всички лекарства.
Виж целия пост
# 544
мен също не са ме преглеждали след - тест.
сега имах биохимична и още имам ту зацапване,ту кървене-17ден
Виж целия пост
# 545
Здравейте, днес ми беше първият преглед видяхме една точица. Чувствам се много развълнувана и малко уплашена дано всичко да е наред след седмица 🍀🤰
Чудесна новина. Аз съм на 29.07 и вече съм много развълнувана и малко притеснена. На теб от коя дата ти е тестчето?

Женката,  стискам палци да се види и чуе ембриончето /или зародишче се казва на този етап?/. Кажи какво е станало след прегледа. Мислех те тези дни. Нещо изчезна от форума, а с теб вървим заедно от самото начало. Аз съм утре на пръв преглед.
Виж целия пост
# 546
На племенницата ми моментално й направиха преглед. Още в събота, след като в петък установи, че нещата не са наред. Оказа се, че е имало имплантация на поне 2 ембриона и после буквално са се разпаднали на парчета. Т.е. има допълнителен фактор и веднага я изпарти на изследвания - кръв, урина, секрети, имунология. През септември ще правят и генетични.
Идеята е да не предприемат следващ опит, докато не се установи проблемът. При тях е пети опит, като само първият беше успешен, но последва спонтанен аборт след много тежък грипен вирус в 9 г.с. След това винаги са били с отрицателни тестове.
Виж целия пост
# 547
На племенницата ми моментално й направиха преглед. Още в събота, след като в петък установи, че нещата не са наред. Оказа се, че е имало имплантация на поне 2 ембриона и после буквално са се разпаднали на парчета. Т.е. има допълнителен фактор и веднага я изпарти на изследвания - кръв, урина, секрети, имунология. През септември ще правят и генетични.
Идеята е да не предприемат следващ опит, докато не се установи проблемът. При тях е пети опит, като само първият беше успешен, но последва спонтанен аборт след много тежък грипен вирус в 9 г.с. След това винаги са били с отрицателни тестове.
Това в коя клиника е? Със сигурност не ще да е в Бългaрия Simple Smile. Струва ми се изключително правилна практика. Незнаех,че може да се види дали е имало имплантация по този начин...
Виж целия пост
# 548
На такъв ранен етап да се види нещо... че пък и ембриони на парчета...
Виж целия пост
# 549
И как се установява чрез ехографски преглед дали е имало имплантация, че и на колко ембриона, че и се били разпаднали?! Може би някой нещо не е разбрал относно прегледа, но това ми се струва абсурдно. Просто няма как да стане.
Виж целия пост
# 550
Много се съмнявам да се е видяло нещо... Какви генетични са им назначили.. ? След 5 опита според мен отдавна трябваше да ги правят. Аз настоявах, за изследвания още след първия.
Момичета да питам тези от Вас които са в Щерев. Ясно стана, че няма как да изчакам до петък... абсурд... Та реших да направя теста в сряда (тогава ще е 8ми ден след трансфер на 4дневни, ще покаже ако има нещо нали? )за колко време излиза резултата?
Виж целия пост
# 551
Много се съмнявам да се е видяло нещо... Какви генетични са им назначили.. ? След 5 опита според мен отдавна трябваше да ги правят. Аз настоявах, за изследвания още след първия.
Момичета да питам тези от Вас които са в Щерев. Ясно стана, че няма как да изчакам до петък... абсурд... Та реших да направя теста в сряда (тогава ще е 8ми ден след трансфер на 4дневни, ще покаже ако има нещо нали? )за колко време излиза резултата?
Моят днес излезна за 35 мин точно
Виж целия пост
# 552
Axenia, изчакай до петък. Ако ти е нисък резултата само ще се притесняваш още повече-съвет от личен опит. Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 553
В България са си. В София. Бях с нея на прегледа и също видях какво обяснява доктора. В 5-та г.с. се видя току-що прекратена бременност по следните видими с ехограф показатели - удебелена за съответната седмица лигавица, спукано жълтъчно мехурче, парчета тъкан в матката (явно ембрионална, защото лигавицата още беше цяла).
Според чхг-то от предни дни, явно са се били закачили поне 2.
Т.е.диагностиката е на база изследвания, а не е гадаене.
За първи път й правят подобен преглед и аз съм впечатлена. На мен навремето никога не са ми правили преглед при неуспех. Имам 3 процедури, преди да забременея с третата ни дъщеря.
За генетиката наистина е трябвало отдавна, но си загубиха времето с една доскоро популярна клиника, в която им прибираха парите и правеха един след друг трансфери. При сегашният лекар идват за първи път и едва той започна да чисти проблемите един по един. Може би не трябваше да избързват с процедурата, но поне сега вече правят наистина нещо.

Успех, Аксения!
И на всички чакащи!
Виж целия пост
# 554
“парчета тъкан в матката”
Е къде са били тия парчета като стените на матката се допират, особено при удебелена лигавица.
?
Кое този доктор с ехограф-мискроскоп, като на този етап ембриона е не повече от 1-2 мм, че и парчета от него видя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия