Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 28 668
  • 730
# 435
Оххх мамчета водих днес малкия на дерматолог, защото му излизат едни червени петна по лицето никъде другаде ту се появяват ту изчезват сами, а малчо се скъсва да се търка.. 🙁нищо не ми каза изписа ми крем за мазане и капки фенистил 2х7 капки. Някоя мама може ли да ми даее съвет къде вече да го водя незнам... Не е от претоляне.
при нас е същото, мазахме с екзодерма, уж мина.. После пак се появиха и по-лошото - до такава степен се раздразниха, че станаха рани и хванаха кори. Педиатърката настоя да продължим с мазането, но поискахме направление за дерматолог. Отодохме взе микробиология, но още преди изобщо да я пусне, с усмивка сподели как това е от много.... миене???? Контактно било от допир на нещо, което кожата му не е понесла, не е алергия или нещо страшно, изписа фусидин h 14 дни го мажем никаква промяна. Оказа се, че има два вида бактерии, които са по повърхността и били страшна напаст, резистентни към антибиотични средства. Чакаме да ни изпише нещо по-силно...
Виж целия пост
# 436
И аз се видях в чудо ходих при дерматолог ама нищо не ми каза само че било алергия и на мен ми изписа фусидин   h да го мажа 14 дни. Когато се родиха малките неанотолога ми беше казал ако 3 дни едно лекарство не подейства значи няма. Отидох при личната изписа ми витамин с 1 път на ден сироп за деца на глицеринова основа и крем за мазане адвантан по два пъти да го мажа.Да ви кажа страшен ефект вчера по 2 пъти давах от всичко днес има само на 2 места по 1 точица, от време на време се потърква, но има ефект. Питай личната си и пробвай това.(не се притеснявай и на твоето бебче ще му мине).
Виж целия пост
# 437
Момичета, как сте след раждането? Корема ми е горе-долу добре, ма гърдите 😅 дясната винаги се е пълнила повече от лявата и въпреки усилията ми да ги изравня вече има видима разлика 🤷 да не кажа един размер разлика...
Виж целия пост
# 438
Момичета, как сте след раждането? Корема ми е горе-долу добре, ма гърдите 😅 дясната винаги се е пълнила повече от лявата и въпреки усилията ми да ги изравня вече има видима разлика 🤷 да не кажа един размер разлика...
Оооо аз коремче имам въпреки всички колани, гащи и тем подобни... Еее все пак ми е втора бременност и са две доста съм се поразпънала и стрии имам. Иначе бързо се възстанових от операцията И на мен дясната се пълни повече, аз кърмя само единия другия се отказа сам на 3 месеца и половина, но и до сега от време на време се изцеждам и му давам.
Виж целия пост
# 439
И аз съм така с гърдите, но имам и корем 😄
Момичета, как сте след раждането? Корема ми е горе-долу добре, ма гърдите 😅 дясната винаги се е пълнила повече от лявата и въпреки усилията ми да ги изравня вече има видима разлика 🤷 да не кажа един размер разлика...
Виж целия пост
# 440
Здравейте!
Чета ви отдавна, за да знам, какво да очаквам (бебето ми е на 30 дни) и сте ми страшно полезни ☺️
Да попитам, ако сте запознати - кога им се затваря на бебчетата тази клапа, заради която връщат след хранене. Понеже моята бебка ака докато яде, искам да сменям памперс след хранене, но тя не повръща само ако изчакам един час, а не ми се чака, че вече лекувам и подсичане 😔 вие кога сменяте?
Благодаря предварително 💛
Ще я научиш, че до като яде не трябва да ака. Моята правеше така и когато започнеше да ака аз я оставях, сменях памперса и чак тогава хранех. А за повръщането - просто я оригвай хубаво, не я оставяй веднага да ляга, моята още повръща. Педиатърката ми каза, че като започне по твърда храна ще спре.
Виж целия пост
# 441
Здравейте. Чета ви редовно , но не пиша. За сега всичко е наред с моята бебка. На 31 август направи 5 месеца и на прегледа беше 8.200 кг и 63 см. Давам и пюрета само от морков , картофи и тиква.
Да питам правихте ли кръщене. Ние живи и здрави на 21 септември ще правим.
Виж целия пост
# 442
Здравейте!
Чета ви отдавна, за да знам, какво да очаквам (бебето ми е на 30 дни) и сте ми страшно полезни ☺️
Да попитам, ако сте запознати - кога им се затваря на бебчетата тази клапа, заради която връщат след хранене. Понеже моята бебка ака докато яде, искам да сменям памперс след хранене, но тя не повръща само ако изчакам един час, а не ми се чака, че вече лекувам и подсичане 😔 вие кога сменяте?
Благодаря предварително 💛
Ще я научиш, че до като яде не трябва да ака. Моята правеше така и когато започнеше да ака аз я оставях, сменях памперса и чак тогава хранех. А за повръщането - просто я оригвай хубаво, не я оставяй веднага да ляга, моята още повръща. Педиатърката ми каза, че като започне по твърда храна ще спре.
За първи път чувам, че може да се учи бебе кога да ака 🥺
Geri, децата ми спряха да акат, докато ги кърмя към края на втория месец. Какъв крем ползваш за дупе? Оставяш ли дупето малко голо, докато сменяш памперса?
Виж целия пост
# 443
Здравей!
През деня използвам Бпантен Унгвент, а през нощта Судокрем.
Започнах от няколко дни да сменям 30 минути след хранене и за сега няма проблем ☺️
Когато сменям памперса, докато спи я оставям директно да спи върху повивалника по голо дупе. За сега подсичането го няма.
Много благодаря! 🤗
Сега ново 20...от вчера в 3 или 4 не последователи памперса има по 1 кървава нишка около 2мм.
Нямам рани по гърдите, ям си, каквото до сега... Днес ще се опитам да засека педиатъра и да питам.
Вие сблъсквали ли сте с такова нещо?
Благодаря Ви отново на всички!
Много сте мили ❤️
Виж целия пост
# 444
Ако ми кажете как да го науча да не ака рано сутрин, ще ви поздравя Grinning
И аз за пръв път чувам за учене кога , но може и да не чета достатъчно Wink

За подсичането ми изписаха схема, но при нас беше почти плюс фаза гъбична инфекция.
Бепантен е най-добрия вариант плюс медицинска козметика за измиване и хидратиране. Аз такава купувам от ден едно, дерматоложката изрично ми каза без бочковци, здравета и т.н.

Да не говорим, че от хора , които работят в Бочко имам брутално ужасни отзиви.
Мами, четете преди да купувате Wink

Усмихнат ден!
Виж целия пост
# 445
Geri, може би си чела сайта на Хедра, но ако не си
https://xedra.wordpress.com/2008/01/17/blut-im-stuhl/
Виж целия пост
# 446
Бебето ми е на 4 ( след дестина дена прави 5) месеца и тежи 4.300 нормално ли е, малко съм притеснена, гледам наборчетата й доста са големи, Педиатърката казва, защото е момиче и защото е лято и за това не наддавала. Та тя наддава по 300гр. Вече сме и на пюрета, кърма, кашички.. Помагайте
Виж целия пост
# 447
Четох го, да ☺️ страшно много благодаря!
Много сте мили и отзичиви, както винаги! ❤️
Бяхме до педиатъра и той каза, че стомахчето й е раздразнено, пита дали съм яла шоколад, мъхести плодове или нещо нетипично, аз не съм. Изписа Ентерол едно прахче разделено на 3 в продължение на 24 часа, за 3 дни. Надявам се да се оправи скоро ☺️
Благодаря Ви отново 💖
Виж целия пост
# 448
Бебето ми е на 4 ( след дестина дена прави 5) месеца и тежи 4.300 нормално ли е, малко съм притеснена, гледам наборчетата й доста са големи, Педиатърката казва, защото е момиче и защото е лято и за това не наддавала. Та тя наддава по 300гр. Вече сме и на пюрета, кърма, кашички.. Помагайте
Колко кг е родена, колко хранения има за денонощие, какво количество?
Виж целия пост
# 449
И аз това щях да питам като Ева... Не се притеснявай ще наддаде. Момчетата се родиха единия 2480, а другия 2320 сега по на 5 месеца са 7200 и 7600 кг, но те са момчета и хапват през 2..3 часа,но правя само домашни пюрета, давам бананови каша много им Харесва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия