Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 28 669
  • 730
# 390
здравейте, мами 😊
Търся съвет тук, защото има по-опитни от мен. Бебка се разболя, първо беше само кашлица, после се появиха сополи, хрипове. Пихме Сумамед, днес ще е последния прием. Бяхме на преглед вчера, педиатърката каза, че няма хрипове вече. Обаче сополите продължават, чувам я че още се обажда да кашля и киха. Ходехме през два дни да ни слушат, вчера й погледнаха и гърлото.  Нормално ли е да продължават симптомите? Имам доверие на педиатърката ни, но съм доста притеснена Confused
Виж целия пост
# 391
здравейте, мами 😊
Търся съвет тук, защото има по-опитни от мен. Бебка се разболя, първо беше само кашлица, после се появиха сополи, хрипове. Пихме Сумамед, днес ще е последния прием. Бяхме на преглед вчера, педиатърката каза, че няма хрипове вече. Обаче сополите продължават, чувам я че още се обажда да кашля и киха. Ходехме през два дни да ни слушат, вчера й погледнаха и гърлото.  Нормално ли е да продължават симптомите? Имам доверие на педиатърката ни, но съм доста притеснена Confused
По мои наблюдения върху баткото кашлицата може да продължи и повече от 2 седмици като се спрат лекарствата. Всяко дете си е различно. Понякога и вирусите се застъпват.
Може да киха ако има кожички в нослето също, може и да кашля от слюнка. Вади ли сополи?
Виж целия пост
# 392
здравейте, мами 😊
Търся съвет тук, защото има по-опитни от мен. Бебка се разболя, първо беше само кашлица, после се появиха сополи, хрипове. Пихме Сумамед, днес ще е последния прием. Бяхме на преглед вчера, педиатърката каза, че няма хрипове вече. Обаче сополите продължават, чувам я че още се обажда да кашля и киха. Ходехме през два дни да ни слушат, вчера й погледнаха и гърлото.  Нормално ли е да продължават симптомите? Имам доверие на педиатърката ни, но съм доста притеснена Confused
По мои наблюдения върху баткото кашлицата може да продължи и повече от 2 седмици като се спрат лекарствата. Всяко дете си е различно. Понякога и вирусите се застъпват.
Може да киха ако има кожички в нослето също, може и да кашля от слюнка. Вади ли сополи?
Чувам как диша и й е запушено нослето. Дърпам с аспиратор и почистване с морска вода
Виж целия пост
# 393
Моето дете кашля От слюнка. Също се бях притеснила точно преди ваксините, но педи го слуша и като го чу каза, че е слюнка. Също и кихаме, но ми обясни, че е нормално бебетата да кихат при преобличане, баня, при промяна в температурата, та до сега не съм се замисляла да се притеснявам повече, ама... сутринта се бях филмирала нещо пак. Мисля, че детето като има кашлица би трябвало периодично да кашля, ако има хрема да е със запушен нос. Като виждам, че е енергичен и си хапва се успокоявам.
Истина е, че като се возим с бебо е доста разсейващо, но ако е отзад мисля, че още повече ще го мисля. Ще си взема огледало и ще пробвам утре до го возя отзад.
И аз си поръчах ерго бейби и я чакам в понеделник. Харесаха ми много и се надявам да ни е удобно и на двамата.
Виж целия пост
# 394
Ние си взехме раница Moby Aria, допадна ми, че има вградена приставка и мрежичка за лятото. Реално почти не ползвахме приставката, тъй като бебка стана над 68см. Гледка си, заспива, екстра й е. Но ми натежава като я нося повече от половин час, та се чудя дали е от раницата или аз не я слагам добре... На таткото му е ок. Трябва да пробвам и с кръстосани презрамки.
Виж целия пост
# 395
Здравейте!
Чета ви отдавна, за да знам, какво да очаквам (бебето ми е на 30 дни) и сте ми страшно полезни ☺️
Да попитам, ако сте запознати - кога им се затваря на бебчетата тази клапа, заради която връщат след хранене. Понеже моята бебка ака докато яде, искам да сменям памперс след хранене, но тя не повръща само ако изчакам един час, а не ми се чака, че вече лекувам и подсичане 😔 вие кога сменяте?
Благодаря предварително 💛
Виж целия пост
# 396
Мисля, че след 3-4 месец се затваря. Моето бебе също акаше винаги по време на хранене, затова му сменях памперса след хранене, като изчаквах 10-15мин. Внимавах да не го лашкам, да не му вдигам крачетата и дупето, но въпреки това е имало случаи на леко връщане. Не исках да го държа умишлено с омацано дупе цял час, а и сега в жегите не ми се мисли.
Виж целия пост
# 397
Както ти е казала Нефертития след около 4 месеца ще се затвори и моя беше така, изчаквах за около 20 мин. и сменях тогава, и при мен е имало случай в които повръща. 💛
Да ви кажа момичета нищо че са на 5 месеца и двамата като ги оставя голи за по 15 минути без памперси се скъсват да се смеят и само си дърпат ръкавчетата. Говорят си, търсят се и когато единия плаче другия и той почва.
Виж целия пост
# 398
Здравейте!
Чета ви отдавна, за да знам, какво да очаквам (бебето ми е на 30 дни) и сте ми страшно полезни ☺️
Да попитам, ако сте запознати - кога им се затваря на бебчетата тази клапа, заради която връщат след хранене. Понеже моята бебка ака докато яде, искам да сменям памперс след хранене, но тя не повръща само ако изчакам един час, а не ми се чака, че вече лекувам и подсичане 😔 вие кога сменяте?
Благодаря предварително 💛
До колкото знам е различно. При някои бебета след 6м,при други след годинка. Малкия е със страшен рефлукс, вече е на 5м и все още има дни, в които на прекъснато връща, или повръща. Ако сменям памперса след ядене, чакам поне 30-40мин.
Виж целия пост
# 399
Привет момичета. Емма вече е на 6месеца и 10 дни, но коригирана възраст 4месеца и една седмица. Още сме само на кърма, от 20ти септември ще започвам захранването. Тогава ще започна да предлагам и вода с чашка. Надявам се да приеме добре новите вкусове моето кърмаче. Тези, които кърмите на поискване - по колко пъти ядат децата на денонощието и нощем спят ли цяла нощ?
Бяхме на море в Гърция, на гости на баба, две седмици пътешествия. Голямо каляване падна и спане по таверни 🤣.
Бяхме отложили ваксините и чак сега започваме.
За возенето в колата - от самото начало я возя на задната седалка с гръб на движението. Имам и допълнително огледало, но не помага много. Тя е кротка и не е имало много плач в колата.
Виж целия пост
# 400
Коя мама беше се борила със стафилококи по кожата? Може ли да пише ?
Виж целия пост
# 401
Привет момичета. Емма вече е на 6месеца и 10 дни, но коригирана възраст 4месеца и една седмица. Още сме само на кърма, от 20ти септември ще започвам захранването. Тогава ще започна да предлагам и вода с чашка. Надявам се да приеме добре новите вкусове моето кърмаче. Тези, които кърмите на поискване - по колко пъти ядат децата на денонощието и нощем спят ли цяла нощ?
Бяхме на море в Гърция, на гости на баба, две седмици пътешествия. Голямо каляване падна и спане по таверни 🤣.
Бяхме отложили ваксините и чак сега започваме.
За возенето в колата - от самото начало я возя на задната седалка с гръб на движението. Имам и допълнително огледало, но не помага много. Тя е кротка и не е имало много плач в колата.
Аз кърмя, но вече сутрин към 5..6 часа и вечер към 8:30,9:00.Изкъпвам ги към 8 часа, нахранвам ги и единия го оставям на леглото и сам си се приспива с възглавницата и чаршафчето, а другия на спалнята се приспива като си приказва.
Виж целия пост
# 402
На нас ни бяха казали уж стафилококи понеже и МБ показа, но то всички имаме и е нормално да се изолира, така или иначе АБ не помогна, нито крема фусидин, който беше показан за тях. Малчо е на 4 + и е с пъпки още предимно по лицето и си е като акне.. Има си мазна кожа и излишен себум, съответно да не ям храни от опаковка по възможност посъветваха и нищо смислено. Сега му чистя кожата с мицеларна вода за бебета на биодерма, бива.
  Кърмя на поискване, взе да бъдува по-дълго. Ако е сукал около 10-11 вечерта, буди се около 5-6..но различно тия дни сякаш по-често, само за храна и пак заспива . Тежи около 8 кг и явно увеличава дозата и се регулира според нуждата.
Виж целия пост
# 403
От два дни моичкия е направо непоносим, по цял ден и по цяла нощ мрънка - постоянно, дори в ръцете, а оставя ли го започва да пищи. Бяхме на разходка в планината и вечерта започна да се буди с писък, мислех, че е прегрял, ма продължава твърде дълго. Заради постоянното лигавене му давам мама натура дентокинд, няма температура, а и не пъха ръцете постоянно, дори е намалил. Вече не знам какво да го правя, с каквото и да опитам да го занимавам си задържа вниманието не повече от 5 минути, през деня ако спи половин час е добре, нощем на час и половина се буди, в количката изобщо не иска.. преди си гукаше на играчките и се унасяше, сега изобщо не излиза от лошото настроение, а за да заспи трябва да го нося и да му пея.. дори и храненето промени, търси си много често но по две глътки и спира, а винаги сам си е определял режима
Виж целия пост
# 404
Vivru, много лесно се превъзбуждат вече. Като сложиш в комплект: топло време, превъзбуда от видяното през деня, дразнене от зъбите, някои и други останали колики или лек запек и се получава едно непрестанно мрънкане. И ние сме така и мисля, че повечето вече са така Confused след време ще викаме как добре си бяха като новородени Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия