16.07 - 27.07.2019 СЕДМИ КЛАС Успех на второ класиране!

  • 125 529
  • 1 854
# 1 305
Гледам от балкона тази година, но съм с питане.

Защо упорито се говори за баловете от първо и второ класиране в паралелката, където се цели детето на трето класиране?
Доколкото разбирам, те нямат никакво значение и четейки тук ще се влезе в заблуда.

Детето има 400 бал. Имало е прозрение и сега иска паралелка с 200 максимален бал.

Ако същото прозрение е споходило и дете с 401 бал и се борят за едно място обявено на трето класиране, детето с 400 си изгаря и никакви статистики не му помагат.

Правилно ли ми е разбирането?
Виж целия пост
# 1 306
Да! Търси се предвидимост, но не виждам база за нея. Тази година всичко е различно. Предната година на второ класиране се освободиха повече места в СМГ. Тази година-в НЕГ. Най-вероятна причина е незаписване на кандидатствали на първо класиране деца от провинцията. А при третото класиране се разиграват хрумки...
Виж целия пост
# 1 307
Оф така си е! Ама какво да го правя пусто, да оустее.. Не искам и да ме обвинява и като излезе 3тото и да ми каже" на виждаш ли щеше да стане работата". Трудно ми е

Вълнувам се с теб и следя как ще ви се развият нещата.  Вашата картина логически я рисувам така. Детето е с висок бал, най-много една две свободни бройки да останат. За трето наблюденията са ми, че преобладават неактивни училища. Джон Атанасов не е лошо училище, но няма гаранция, че на трето няма да се класира на по- лошо училище от това. При вас най - сигурно е 4 класиране. Така няма да си изтървете това място. А що се отнася до децата те след като отидат на първия учебен ден и им се променя отношението. Иначе ако рискувате за трето и дай боже да успеете ще е голям джакпот. Ще ви стискам палци, малък е шанса да се появи някой с по - висок от вашия бал, който разбрах, че е същия като на последното прието дете. Сигурна ли си, че там където искате ще има останали свободни бройки?
Виж целия пост
# 1 308
Здравейте,
аз записах дъщеря ми в Петък сутринта в 1 АЕГ и още нямам сменен, статус на "Записал се". Някой друг подал документ в Петък в 1АЕГ да сподели дали му е сменен статуса? Благодаря!

И статусът на дъщеря ми не е сменен. И ние се записахме в петък в Първа АЕГ.
Виж целия пост
# 1 309
Дидева, незаменима, пак на пост, бдиш. Simple Smile
Значи трябва да видим какви са свободните места и да обмислим добре нещата преди да отидем в училището гнездо и там да ги подреждаме със служителите. Добре че ние сме приети в училище гнездо - с един куршум два заека. Simple Smile
699 неприети деца на второ, 344 не са били приети на първо, предвид малкото мърдане на баловете сигурно са "увиснали" и на второ. Към тях ще добавим и рисковите играчи като нас, готови да се отпишат и опитат отново.
А дали разсъждавам правилно, че вероятно са деца с високи балове, но подлъгани от миналогодишната статистика не са посочили достатъчно паралелки с по-малък бал?
Не мога да открия инфо миналата година колко са били на този етап...
Виж целия пост
# 1 310
От 91 НЕГ отговориха, че ще се променят статусите на всички записали се на второ класиране след приключване на записването. Спокойно!
Виж целия пост
# 1 311
Здравейте,
аз записах дъщеря ми в Петък сутринта в 1 АЕГ и още нямам сменен, статус на "Записал се". Някой друг подал документ в Петък в 1АЕГ да сподели дали му е сменен статуса? Благодаря!

И статусът на дъщеря ми не е сменен. И ние се записахме в петък в Първа АЕГ.
Здравейте,
Току що звънях в училището. Доста лаконично ми отговориха, че не би трябвало да има проблем и до 17.00 часа щели да ги обновят.  Thinking
Виж целия пост
# 1 312
yasmina, какво значи "За трето наблюденията са ми, че преобладават неактивни училища."
Ако имаш предвид неатрактивни, мисля, че не е така Wink
Виж целия пост
# 1 313

699 неприети деца на второ, 344 не са били приети на първо, предвид малкото мърдане на баловете сигурно са "увиснали" ...

Моята щерка е от " увисналите". Но не е с висок бал. Не се класира досега. Тя малко се сърди, че не съм писала всякакви паралелки. Направих го нарочно. Сега ще участва на 3то, 4то, 5то и всички до 20.09. Писах доста паралелки, но не и такива, в които ще влезе от раз. Бях подготвена, че ще чакаме.
Миналата година с големия бързах да го запиша, след обърканите балове не посмях да рискувам. Та после като имаше места, той вече не искаше да се мести.
Та тази година ще съм тук до последно, че не родих трето дете и приключвам.
Виж целия пост
# 1 314
Здравейте,
аз записах дъщеря ми в Петък сутринта в 1 АЕГ и още нямам сменен, статус на "Записал се". Някой друг подал документ в Петък в 1АЕГ да сподели дали му е сменен статуса? Благодаря!

И статусът на дъщеря ми не е сменен. И ние се записахме в петък в Първа АЕГ.
Здравейте,
Току що звънях в училището. Доста лаконично ми отговориха, че не би трябвало да има проблем и до 17.00 часа щели да ги обновят.  Thinking

Съпругът ми звъня в РУО София-град. Отговорът беше, че правели някакви допълнителни защити по системата и забележете “до утре на обяд” най-късно всичко ще е актуализирано😀 Това говори, че свободните места за трето класиране може би ще ги обявят след това - споделям инфото за всички, които ще чакат следващото класиране. Успех!
Виж целия пост
# 1 315
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
Виж целия пост
# 1 316
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
Ами хубава посока на разсъждения, моите адмирации, но ви го обяснявам простичко. Там където сме в момента не е голяма драма, но искаме все пак да опитаме друго. За целта следва да има свободни места. Ако такива няма, то тогава за нас трето не е опция. Но това става ясно след като сме се записали. Не виждам морален казус тук при така изградения регламент.
Виж целия пост
# 1 317
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
На същото мнение съм!
Освен това запушвайки си собственото място, губим възможността да се върнем в изходно положение!
Виж целия пост
# 1 318
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! <3
Ами хубава посока на разсъждения, моите адмирации, но ви го обяснявам простичко. Там където сме в момента не е голяма драма, но искаме все пак да опитаме друго. За целта следва да има свободни места. Ако такива няма, то тогава за нас трето не е опция. Но това става ясно след като сме се записали. Не виждам морален казус тук при така изградения регламент.
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
Ами хубава посока на разсъждения, моите адмирации, но ви го обяснявам простичко. Там където сме в момента не е голяма драма, но искаме все пак да опитаме друго. За целта следва да има свободни места. Ако такива няма, то тогава за нас трето не е опция. Но това става ясно след като сме се записали. Не виждам морален казус тук при така изградения регламент.

Да, недомислено е това с 3-тото класиране, затова че не може да се види предварително къде са останали свободни места. Но за да се освободят тези места, трябва да се поеме риск. А хората, които избират да се запищат след 2-о класиране, е редно то да е окончателно. А тези, които искат да продължат и да участват в 3-то, да го направят, като се откажат от мястото си, на което са приети на 2-о класиране. Освобождавам място, боря се за място - така ми звучи честно и справедливо. Simple Smile Защото сега, утре - на 23.07.2019, Вие ще видите в списъка със свободни места мястото, което дъщеря ми е освободила, а аз няма да видя мястото, което вашето дете евентуално ще освободи, ако има освобедно място в паралелката, в която желае Simple Smile В тази посока се въртят разсъжденията ми. Никого не обвинявам за избора му, моля ви да не ме разбирате погрешно. Желая Ви успех от сърце!
Виж целия пост
# 1 319
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
             Обяснението е елементарно - АЕ/ИЕ или ИЕ/АЕ може и да се учи и в друго у-ще освен в испанската.Елитността на у-щата /по мои наблюдения / вълнува повече майките,а не децата.Който учи ще учи без значение елитността на у-щето и при това мога да кажа пак от практически опит ,че и в най-елитното у-ще може да улучите учител ,дето не ви е по вкуса,както и обратното - в по-неелитно у-щу /ама,че израз употребих/ може да попаднете на страхотен учител.Знам у-ще ,което изобщо не се ползва с някаква особена слава,но учител по английски имат повече от страхотен - среден успех на неговите класове 5.58.
               Така,че записалите се са постигнали изучаване на определен език и са попаднали в паралелка,която все пак са избрали самите те.Когато се освободи място в по-желана паралелка трудно се устоява на изкушението да се прехвърлиш в нея и е съвсем разбираемо колебанието.От тук по-смелите влизат в комбинацията "записване-отписване" и трето класиране.Няма нарушение на морала. Yum До сега не съм срещнала някой ,който ще се откаже от място ,за да се настаня аз.Дори в трамвая! Smiling Imp
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия