16.07 - 27.07.2019 СЕДМИ КЛАС Успех на второ класиране!

  • 125 528
  • 1 854
# 1 320
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart

Аз също не пиша, но следя почти всички коментари, защото са ми полезни. При подредбата, ние сме заложили на 4 желани училища от детето, разбира се в различна степен. Най-желаната паралелка е в НПМГ, но за нейно съжаление не успя да влезне, но все пак успя да се класира в паралелка, която е желана(в по-малка степен). Според статистиката 2 години назад за тези паралелки на трето класиране досега не е имало свободни места Sad . В случая е неоправдан риск. Вероятността да има свободни места и нищожен. Ако няма свободни места, детето си остава с това училище, за което се е класирала от втория етап и няма да правим тези гимнастики. Определено не си заслужават риска. Но изненади винаги може да има, може да се появи дете с много по-висок бал и реално да не се класираме в нито едно от желаните училища.
Виж целия пост
# 1 321
Стратегията да се гледат предишни години, не върши работа. Всяка е различна. Кога и кой, откъде, поради какви причини може да не се запише е различно. Просто защото са 1 или 2 човека, не може да се вади извод. Ако ти се рискува - рискуваш. Стиска очи и толкоз.
Аз днес цял ден ходя с подкосени крака с документите на рамо и по едно време чувам едно "дзън" в ушите. И се сещам че цял ден не съм слагала нищо в уста. Така е...
Виж целия пост
# 1 322
Пето класиране - като обявят свободни места през годината.
В изказаното мнение е хипербола.
Виж целия пост
# 1 323
И при нас все още не е променен статуса на “Записан”. Става въпрос за Първа АЕГ София, а сме се записали в петък около 9.30 ч.

В 1-ва качват всички записали се деца на куп и има известно забавяне. Ако имате притеснения, звъннете на един от обявените на страницата им телефони. Винаги вдига човек и са любезни.
Виж целия пост
# 1 324
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
Едното е насляпо да се откажеш от мястото си, без да знаеш какви свободни места ще има, а другото е да се запишеш и само ако има свободно място, което те интересува и преценяваш че си струва риска, да участваш.

По същата логика аз мога да Ви запитам защо паралелка, в която по никакъв начин не желаете да се записвате фигурира в желанията Ви?

Освен това, помислете и по това - друго дете е прието на място, което вашето желае,  (понеже другото дете е с по-висок бал), дори първото дете да не се запише на второ класиране и да участва на трето, ако то не бъде прието на мястото което иска, по-високият му бал пак ще го изпрати в паралелката от второ класиране, и вашето пак няма да се класира за там.
Виж целия пост
# 1 325
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
Едното е насляпо да се откажеш от мястото си, без да знаеш какви свободни места ще има, а другото е да се запишеш и само ако има свободно място, което те интересува и преценяваш че си струва риска, да участваш.

По същата логика аз мога да Ви запитам защо паралелка, в която по никакъв начин не желаете да се записвате фигурира в желанията Ви?

Освен това, помислете и по това - друго дете е прието на място, което вашето желае,  (понеже другото дете е с по-висок бал), дори първото дете да не се запише на второ класиране и да участва на трето, ако то не бъде прието на мястото което иска, по-високият му бал пак ще го изпрати в паралелката от второ класиране, и вашето пак няма да се класира за там.
Може и да не е съвсем на сляпо. Училищните секретари ми отговориха има ли шанс за място. Разбира се не е 100 про сигурно. Но това е по добър вариант от записване отписване, където донякъде режеш и собствените си възможности да се върнеш където си бил.
Виж целия пост
# 1 326
Аризона , Elena. Emalina и двете имате различни гледни точки, и двете сте прави Hands Plus1
Успех, защото двете рискувате по своему
Виж целия пост
# 1 327
Моя близка пък се подготвяли и кандидатствали само паралелки с рисуване и на изпита по рисуване излязъл не добър резултат и не е прието детето никъде. Чакат сега какво изобщо ще се появи като избор. А можеше да добавят и някои удобни и не лоши училища с по-нисък бал. Сега с резултат бел + мат 55 т.  защото разчитали на рисуването и не е имало сериозна подготовка за НВО се чудят какво да правят. Ако чете някой за догодина да има предвид, не залагайте само на едно нещо.
Виж целия пост
# 1 328
Аризона , Elena. Emalina и двете имате различни гледни точки, и двете сте прави Hands Plus1
Успех, защото двете рискувате по своему
Аз не съм със седмокласник, за догодина се готвя. Simple Smile
Но по принцип не бих рискувала с трето класиране.

Но това е по добър вариант от записване отписване, където донякъде режеш и собствените си възможности да се върнеш където си бил.
Да, така може още на трето да попадне на старото си място и деца с по-нисък бал не могат да го изместят.
Виж целия пост
# 1 329
Аризона, като не ти е до главата.... извинявай но просто си чети. И когато ти се тръшкат вкъщи, че не щат и не искат. И когато точно преди 2 седмици го е определил за 3то желание. Тогава ще разбереш, за какво иде реч... Аман... Като Роки се чувствам, крошета, насинени очи. Ха, дано сме победители.
Виж целия пост
# 1 330
Cool baby, извинявай, че питам и можеш да не отговаряш, но...
Вярно е, че от дете до дете има големи разлики, но вие не сте ли си говорили с детето през годината? Не сте ли обсъждали варианти, желания, перспективи? То и моето дете, миналата година сменяше първите две желани училища(5 паралелки) час по час, но в крайна сметка в което и от двете да беше попаднал, щеше да е щастлив.
Много сме говорили за шансовете, за желанията... На първо класиране беше приет в ЕГ, което не му беше най-голямата мечта, но пък беше подготвен, че и там да остане, езикът си е богатство. Не, че първия ден не рева, че няма да влезе в НПМГ, но на втория вече беше философски настроен. Губи едно, ще спечели друго....
Струва ми се, че цяла учебна година, не е никак малко време да се изяснят желанията на детето. Особено пък ако детето знае какво иска, каквото явно е твоето.
Не знам, просто си говоря, но ми се струва странно. Извинявай, не искам да съм груба! Ако ти се споделя, разкажи как стигнахте до тук, може историята ви да е полезна за някого.
Виж целия пост
# 1 331
Слънчевата, не си груба. Онзи от САЩ бърка мозъка на малкия. Значи до момента на кандидатстване големия беше безгласна буква. Не му се сърдя, защото и той си има свои неща. И ние с малкия си правехме сметки. И бяхме си решили професионално с компютри... Изведнъж... Глас в пустиня след 2рото класиране... От големия. Важна била математиката... И айде завой по никое време
Виж целия пост
# 1 332
Имате ли алтернативи на училища с математика - под форма на желания за поне няколко училища?
На етап трето и четвърто класиране всичко е доста рисково и е добре предварително да се договорят приемливи варианти. Не бива всичко да се залага на една карта.
С най-добри чувства казвам всичко това. Не е лесно с тийнейджъри.
Виж целия пост
# 1 333
Аз пък си мисля, че специалностите в ТУЕС не са чак толкова по - различни от тези в Джон Атанасов. Има доста деца, които кандидатстват и на двете места и да, ТУЕС е с по - трудния прием, но както много потребители тук споделят, не се знае какво печелиш като губиш. Аз мога да споделя, че така имах подобни вълнения когато в 4 клас синът ми се подготвя и кандидатства в СМГ, но.. не го приеха. И по същия начин като резервен вариант бяхме избрали 125то. Е, не беше първо желание, но там го приеха. И после установих, че много добре стана така. Попаднахме на страхотен учител по математика, прекрасен клас, страхотни приятелства завърза, заинтересовани родители, а не се налагаше да пътува всеки ден по 1 час в двете посоки, защото ни е много по -близо. И средата беше добра, и обучението и си казах тогава, че съдбата си знае работата и тука явно си му е мястото. Опитайте и вие да погледнете в една по - спокойна перспектива на развитието на нещата. И все пак, успех и на 3тото класиране, ако това решите да предприемете!
Виж целия пост
# 1 334
Момичета, просто не знам. Надявам се да помагате. Наистина не знам. Като излязат свободните места... Помагайте. Плийз!
Главата ми е каша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия