16.07 - 27.07.2019 СЕДМИ КЛАС Успех на второ класиране!

  • 125 528
  • 1 854
# 1 335
Ох, няколко пъти пиша и се трия.
Баткото е много прав, според мен!
Единственият смисъл, на цялото това упражнение и нерви, е да смените ТУЕС/Джон Атанасов с МГ или паралелка с математически профил. Сега влязох да погледна учебните програми за професионалното обучение на специалностите от компютърни науки и пак разгледах тези за профилираното обучение по математика.
Както и да го погледна, освен ако не пропускам нещо, ако си в гимназия, с профилираща математика, имаш мин. 268 ч повече математика (това е мин.брой часове, които са заложени за профилирана подготовка). Ако сложим и ФУЧ и ИУЧ мат, в периода 8-10/12 клас, то направо няма какво да сравняваме.
Пробвайте... СМГ,  НПМГ, аз лично не бих отписала и мат.паралелка на 125то, при така създалата се ситуация. В НПМГ пишете и СХН, математиката е един от профилиращите предмети, а и си програмират, каквото е желанието на детето.
Предвид ситуацията тази година, многото деца от СМГ, които не реализираха желанията си, личният ми съвет е да пишете повече паралелки с мат.профили в сносни училища, не само изброените!
Виж целия пост
# 1 336
И в 31СУЧЕМ има математическа паралелка.
Виж целия пост
# 1 337
Cool Baby, надявам се да успете! Толкова треперене, сигурно има защо- ще се увенчае с щастлива развръзка. Разгледах математическите паралелки в София, на търсачка в таблицата от класиранията ми излизат СМГ, НПМГ, 125 и 31 СУЧЕМ Математически с АЕ (не съм знаела, че там има). Пишете ги всичките, ако има свободни места, щом държите на хорариума от часове по мт. Плюс ТУЕС, Джон Атанасов и разни други софтуерни и нататък още достатъчно други, за да се подсигурите, където има свободни места.
Стискам палци!
Честито записване на всички записали се! Късмет на разчитащите на трето!
Виж целия пост
# 1 338
И аз мисля, че Санака е права. В ТУЕС също няма да учи математика. Имала съм пряк досег със 125то и наистина помислете и за там.  Сигурна съм, че много ще се стараят за децата, които са избрали да учат гимназиален етап там. Разполагат с добри математици.
Виж целия пост
# 1 339
Благодаря много за отговорите!!!
Изобщо тези паралелки не ми бяха познати.
Но да дойде утре. Ще измислим. Радвам се, че ви има, щото аз съм "гола вода". Изобщо не съм проучвала варианти.
Виж целия пост
# 1 340
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! <3
Едното е насляпо да се откажеш от мястото си, без да знаеш какви свободни места ще има, а другото е да се запишеш и само ако има свободно място, което те интересува и преценяваш че си струва риска, да участваш.

По същата логика аз мога да Ви запитам защо паралелка, в която по никакъв начин не желаете да се записвате фигурира в желанията Ви? Разбира се, че имаме желание за всяка от паралелките, които сме записали, включително и в тази, в която е приета. Балът и за там е достатъчно висок, и се надявам, че ще влезе там и на 3-то класиране, но стремежа е, да попадне в паралелката, която е поставила на 1-во място. Затова рискуваме и участваме на 3-то класиране. Simple Smile

Освен това, помислете и по това - друго дете е прието на място, което вашето желае,  (понеже другото дете е с по-висок бал), дори първото дете да не се запише на второ класиране и да участва на трето, ако то не бъде прието на мястото което иска, по-високият му бал пак ще го изпрати в паралелката от второ класиране, и вашето пак няма да се класира за там. Тук не съм сигурна в логиката ви, защото ако моето дете напише като първо желание паралелката, която другото дете (това с по-високия бал е освободило), а то напише тази парлелка на 2-о или 3-то място в желанията си, крайният резултат не е в негова полза.
Привет и от мен. Чета чата от няколко дена и не мога да си отговоря на въпроса: Защо се записвате след 2-о класиране, след като искате да участвате в 3-то. За мен това е некоректно: към детето, което чака точно за това място. Ние също решихме да изчакаме 3-тото класиране, колкото и да е рисково. И не, не записах детето си в училището, в което е прието на 2-о класиране, защото смятам, че е некоректно да блокирам място, което ще остане чак за 4-то класиране. Като ще рискуваме и искаме да участваме в 3-то класиране, нека да сме смели и да освободим местата, на които сме приети на 2-о. Иначе откъде да дойдат тези свободни места???
Процедурата "записване-отписване" ми е ясна, моралният елемент ми убягва Simple Smile
Успех на всички смели деца, които до последно ще преследват мечтата си. И кураж на родителите! Heart
Едното е насляпо да се откажеш от мястото си, без да знаеш какви свободни места ще има, а другото е да се запишеш и само ако има свободно място, което те интересува и преценяваш че си струва риска, да участваш.

По същата логика аз мога да Ви запитам защо паралелка, в която по никакъв начин не желаете да се записвате фигурира в желанията Ви?

Освен това, помислете и по това - друго дете е прието на място, което вашето желае,  (понеже другото дете е с по-висок бал), дори първото дете да не се запише на второ класиране и да участва на трето, ако то не бъде прието на мястото което иска, по-високият му бал пак ще го изпрати в паралелката от второ класиране, и вашето пак няма да се класира за там.
Виж целия пост
# 1 341
Аз всъщност имах предвид паралелки, за които поне един от профилиращите предмети е Мат, не само профил Математически, което е различно. Една такава паралелка може да е профил Чуждоезиков, но в 3 профилиращ да е мат. Има такива в 1 АЕГ и 2АЕГ, примерно. Хорариума за профилираща подготовка по мат си е хорариум....
Мисля, че Русалка беше споделяла, че девойките са били с такъв профил в НЕГ и беше доволна.
И, да, смятам че в 125то има хора, които могат да дадат много на децата, по математика!
Виж целия пост
# 1 342
Аз всъщност имах предвид паралелки, за които поне един от профилиращите предмети е Мат, не само профил Математически, което е различно. Една такава паралелка може да е профил Чуждоезиков, но в 3 профилиращ да е мат. Има такива в 1 АЕГ и 2АЕГ, примерно. Хорариума за профилираща подготовка по мат си е хорариум....
Мисля, че Русалка беше споделяла, че девойките са били с такъв профил в НЕГ и беше доволна.
И, да, смятам че в 125то има хора, които могат да дадат много на децата по математика!


Да, права е Слънчева, освен паралелките Математически, пишете и от езиковите гимназии с профилираща математика, разбира се ако (дано) има места на 3-то. Но вече дали ТУЕС/Джон Ат. или Езикови с МАТ, да пишете първо, не знам. Но примерно в 125-то математиката сигурно ще е по силно застъпена  от математиката в една езикова гимназия/паралелка. За 31 също си спомням, че имаше добри отзиви от наши набори. Но пък в езикова гимназия детето ще научи език.  Скоро ще стане ясно какъв ще е изборът Ви, още малко търпение...
Виж целия пост
# 1 343
Аз пък си мисля, че специалностите в ТУЕС не са чак толкова по - различни от тези в Джон Атанасов. Има доста деца, които кандидатстват и на двете места и да, ТУЕС е с по - трудния прием, но както много потребители тук споделят, не се знае какво печелиш като губиш. Аз мога да споделя, че така имах подобни вълнения когато в 4 клас синът ми се подготвя и кандидатства в СМГ, но.. не го приеха. И по същия начин като резервен вариант бяхме избрали 125то. Е, не беше първо желание, но там го приеха. И после установих, че много добре стана така. Попаднахме на страхотен учител по математика, прекрасен клас, страхотни приятелства завърза, заинтересовани родители, а не се налагаше да пътува всеки ден по 1 час в двете посоки, защото ни е много по -близо. И средата беше добра, и обучението и си казах тогава, че съдбата си знае работата и тука явно си му е мястото. Опитайте и вие да погледнете в една по - спокойна перспектива на развитието на нещата. И все пак, успех и на 3тото класиране, ако това решите да предприемете!
В Джон Атанасов  класовете са предимно от момчета.  Има паралелки без нито едно момиче.
Виж целия пост
# 1 344
Здравейте,
аз записах дъщеря ми в Петък сутринта в 1 АЕГ и още нямам сменен, статус на "Записал се". Някой друг подал документ в Петък в 1АЕГ да сподели дали му е сменен статуса? Благодаря!

И статусът на дъщеря ми не е сменен. И ние се записахме в петък в Първа АЕГ.
Здравейте,
Току що звънях в училището. Доста лаконично ми отговориха, че не би трябвало да има проблем и до 17.00 часа щели да ги обновят.  Thinking
Нашият статус все още стои на "Незаписал се", почвам да се притеснявам утре пак ще звъня в 1АЕГ. Някой получил ли е входящ номер при подаването на документите? на мен не ми дадоха и аз забравих да потърся....
Виж целия пост
# 1 345
yasmina, какво значи "За трето наблюденията са ми, че преобладават неактивни училища."
Ако имаш предвид неатрактивни, мисля, че не е така Wink

Ами във Варна са обявени повече от 400 свободни места  масово са училища за които няма много желаещи, не престижни с лоша слава, а за тези които има бройките са една две.
Виж целия пост
# 1 346
Моя близка пък се подготвяли и кандидатствали само паралелки с рисуване и на изпита по рисуване излязъл не добър резултат и не е прието детето никъде. Чакат сега какво изобщо ще се появи като избор. А можеше да добавят и някои удобни и не лоши училища с по-нисък бал. Сега с резултат бел + мат 55 т.  защото разчитали на рисуването и не е имало сериозна подготовка за НВО се чудят какво да правят. Ако чете някой за догодина да има предвид, не залагайте само на едно нещо.

Сега  трябва да чакат да останат свободни бройки по училищата. И да запише където има места. Тактиката е да изберат училище със същия учебен план, за да може на по късен етап лесно да се премести, когато има места в желаното за което не са успели.
Виж целия пост
# 1 347


Освен това, помислете и по това - друго дете е прието на място, което вашето желае,  (понеже другото дете е с по-висок бал), дори първото дете да не се запише на второ класиране и да участва на трето, ако то не бъде прието на мястото което иска, по-високият му бал пак ще го изпрати в паралелката от второ класиране, и вашето пак няма да се класира за там. Тук не съм сигурна в логиката ви, защото ако моето дете напише като първо желание паралелката, която другото дете (това с по-високия бал е освободило), а то напише тази парлелка на 2-о или 3-то място в желанията си, крайният резултат не е в негова полза.
Не сте разбрала логиката на класирането. Ще бъде прието детето с по-висок бал, независимо от реда на желанията.
Виж целия пост
# 1 348
Санака, така е. Като се замислих от поста на Еlena. Emalina, обаче ми хрумна друго. И не става въпрос за честно или не и морално или не, а само за хипотези.
Двете деца с бал 400 и 401 от вчерашния ми пример. Детето с 401 е играла вабанк и не се е записало на второ, с което е сложило в раздаването своето място. Детето с 400, така или иначе си губи мястото, но не предлагайки своето място, губи хипотезата детето с 401 да предпочете неговото място и да му даде път за неговото желано. То така или иначе няма да заеме 2 места. За твоето си място тези с по-ниските балове, така или иначе не са конкуренция.
Та незаписасвайки се на второ, може и да си увеличаваш шансовете.
Така или иначе влизайки в лотарията трето, трябва да си подготвен за всякакви изходи.
Виж целия пост
# 1 349
Здравейте,
аз записах дъщеря ми в Петък сутринта в 1 АЕГ и още нямам сменен, статус на "Записал се". Някой друг подал документ в Петък в 1АЕГ да сподели дали му е сменен статуса? Благодаря!

И статусът на дъщеря ми не е сменен. И ние се записахме в петък в Първа АЕГ.
Здравейте,
Току що звънях в училището. Доста лаконично ми отговориха, че не би трябвало да има проблем и до 17.00 часа щели да ги обновят.  Thinking
Нашият статус все още стои на "Незаписал се", почвам да се притеснявам утре пак ще звъня в 1АЕГ. Някой получил ли е входящ номер при подаването на документите? на мен не ми дадоха и аз забравих да потърся....
И аз не получих входящ номер.
По - горе някой спомена, че от РУО са казали,  че днес до обяд ще ги обновят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия