2 АЕГ "Томас Джеферсън" - тема 2

  • 67 622
  • 773
# 300
Инфо от последните 3години - 8 клас само на два класа бяха учителките по английски, едната водеше 5 от осмите класове, класната беше по информатика, като преподаваше на половината клас Simple Smile Но пък много готина, харесваха си я много. В 9 клас ги пое учителката по история (класа беше с профил География и Математика), хем й имат страха, хем са си приятелчета... и аз много я хатесвам като класен. За 11 и 12 клас не е ясно с допълнителния избор на профил... повече от половината клас го сменят, конкретния клас с геограгичката не мелят хич, та масово заявленията бяха с друг профил. Още нямаме информация как ще е организацията по класове и часове.
Виж целия пост
# 301
Инфо от последните 3години - 8 клас само на два класа бяха учителките по английски, едната водеше 5 от осмите класове, класната беше по информатика, като преподаваше на половината клас Simple Smile Но пък много готина, харесваха си я много. В 9 клас ги пое учителката по история (класа беше с профил География и Математика), хем й имат страха, хем са си приятелчета... и аз много я хатесвам като класен. За 11 и 12 клас не е ясно с допълнителния избор на профил... повече от половината клас го сменят, конкретния клас с геограгичката не мелят хич, та масово заявленията бяха с друг профил. Още нямаме информация как ще е организацията по класове и часове.

Няма как един учител да води на 5 класа АЕ едновременно в 8 клас с тези 18 часа седмично. 5х18=90 часа, тя тази жена в училището ще да е спала Joy
Виж целия пост
# 302
Двама учители водят тези всичките часове, но единия беше с по-малко (4-5-6 от всичите). А може и да съм се объркала, но не бяха всеки клас с класен преподавателя по английски. Thinking
Виж целия пост
# 303
Имам следния въпрос, породен от това, че вече ми се е случвало. Има ли разделение на паралелките според елитбост, а б да са най-обичани, съответно е ж пренебрегнати?
Виж целия пост
# 304
Добре дошли на новите майчета! Hug Попътен вятър на децата ви в гимназията. Дано се пооживим, че доста сме "кротички" тук Wink
Happy, като цяло наблюденията са ми оскъдни за конкретната една година, но се надявам, че паралелките не са разделени по елитност. Дори точно "ж" клас беше единствената иновативна паралелка миналата година. А колкото до учителката по английски, за която питаш имам чувството, без лични наблюдения, че е една от най-изявените  и наперени (в хубавия смисъл), води и някакви извънкласни занимания по лидерство.
Също мисля, че миналата година всеки клас си имаше собствен учител по езика.

peneva_a, от това, което пишеш за профилите, да разбираме ли ,че се очаква преформиране на паралелките според профилите?
Виж целия пост
# 305
Силно се мадявам, че не. Но със сигурност ще има промяна на профилите (сина ми като първо и трето желание за 3-4 профил писа комбинации, която ги нямаше като планирана при приема). Надявам се паралелките да са както са си по общите предмети (АЕ, втори език, БЕЛ), а по профилиращите да са по други групи. Т.е. часовете за всички класове по 3 и 4 профил да са в едно и също време - блок "профил" Simple Smile
Експерименталният набор 2003 още няма яснота Wink
Виж целия пост
# 306
Благодаря, ще се радваме да споделиш впечатления. И да, тази година промениха някои профили. Като цяло 2 аег май е гимназията, в която по  профилирането има яснота от години.
Виж целия пост
# 307
Здравейте, и моята дъщеря е приета, вчера я записах. В 8а клас ще е, с НЕ/М/ФА.
Силно се надявам да няма ДО, въпреки че май само с надеждата ще си останем. Simple Smile
Виж целия пост
# 308
Имам следния въпрос, породен от това, че вече ми се е случвало. Има ли разделение на паралелките според елитбост, а б да са най-обичани, съответно е ж пренебрегнати?
За един срок реално прекаран в училище, синът ми не е усетил такова деление. Може да видиш и разпределението на стипендиите. От всеки клас горе долу еднакъв брой деца. СМ е в испанска паралелка, въобще не беше писал немските.
Неговата класна беше по АЕ и още на първата РС каза, че води само подготве, така че очакваме смяна. И аз забелязах, че  от 9 клас ги поема преподавател от ПП, но сега с тази възможност за смяна на профилите незнам.
Още веднъж добре дошли на новия набор и дано оживим темата. Тук сме за да си помагаме и споделяме🍀
Виж целия пост
# 309
HAPPY, Red пиша тук, за да не разводнявам общата тема. Има обща група в месинджъра за новоприетите в гимназията. Моят синковец го включиха, но той още на първия час се подмаи от съобщения и се отказа да я следи ( групи, чатове и телефон, не са му стихия).
 HAPPY ако имат отделна група за техния клас, дай сигнал, може да му стане интересно. Днес сподели, че 7 деца (за толкова е разбрал) от випуска им, 4 от неговия стар клас са приети във 2АЕГ и нито един не е в неговата паралелка.
Виж целия пост
# 310
Ще кажа утре за групата
От нашите познати и стария клас ни едно дете няма
Виж целия пост
# 311
HAPPY, да те успокоя: няма деление на децата от паралелките по елитност. Въпрос на късмет е да попаднете на добър учител, основно по езика. Има много добри преподаватели - знаещи, можещи, изискващи, но за съжаление има и не добри. Като разберете кои ще са ви преподавателите, на лични мога да дам мнение за някои от тях, предвид на факта, че имам преки наблюдения за начина на преподаване в няколко  различни паралелки. Определено има разлики и те не се дължат на ДО (както в един виц се казваше -  задкормилното устройство е важно, а не автомобила)!
Виж целия пост
# 312
Благодаря!
На мен в две училища ми се случи това деление, за което не би ми дошло на ум иначе....затова питам Hug
Виж целия пост
# 313
Позволявам си да се присъединя към темата.
Онзи ден записахме девойка в 8д клас.
И тя ми спомена между другото за някаква група в месинджър, но не знам подробности. Ще я поразпитам.
Надявам се децата да учат достатъчно време "присъствено" не само заради учебния процес, но и за да си създадат много нови и незабравими приятелства. И двете неща стават по-трудно дистанционно.
Виж целия пост
# 314
Групата е в Месинджър и е тайна, само за тях. Пишат във фейсбук, под поста за 2 аег, и една девойка ги добавя Simple Smile
Това е, момичета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия