2 АЕГ "Томас Джеферсън" - тема 2

  • 67 623
  • 773
# 345
И въпрос към родителските тела на бъдещите осмокласници: как върви социализацията? 10 деца са се събрали засега от техния клас, ще се виждат другата седмица. Та сверявам часовника. 😁
Почти всички деца от класа били в групата. За среща нищо не е споменавала.
Виж целия пост
# 346
Аз също знам, че около 10 деца са се намерили. Говоря за паралелката с НЕ и мат. Имат уговорка  да се срещнат следващата събота, 8.10.
Виж целия пост
# 347
Здравейте , има ли препоръчителна литература за четене през лятото за 8 клас?
Виж целия пост
# 348
От темата за 7 клас:
I.1. Старогръцка митология. Митове за Прометей, за Едип; Троянски митологичен цикъл
І.2. „Илиада“ (Омир): откъси от I, VI, XXII, XXIV песен
І.3. „Любов“ (Сафо)
І.4. „Антигона“ (Софокъл)
ІІ.1. Библия. Библейски сюжети за грехопадението, Каин и Авел, Мойсей; за Исус, за Богородица; откъси от Евангелие от Матей и от Евангелие от Йоан
II.2. „Пространно житие на Константин – Кирил“
II.3. „Азбучна молитва“ (К. Преславски)
ІІ.4. „За буквите“ (Черноризец Храбър)
ІII.1. Из „Декамерон“ (Дж. Бокачо): Ден първи, Новела трета – „Притчата за трите пръстена“
ІII.2. Из „Дон Кихот“ (М. де Сервантес): I и VІІІ глава
ІII.3. „Хамлет“ (У. Шекспир)
III.4. Сонет 91 („Един се хвали с ловкост и успехи...“), Сонет 130 („Очите ѝ не са звезди...“) (У. Шекспир)
Виж целия пост
# 349
Вчера купих Старогръцки митове, Илиада, Хамлет и Дон Кихот от поредица Книги за ученика. Да видим дали ще бъдат удостоени с внимание 😊
Момичетата от 7класната тема препоръчаха и две Христоматии, та в краен случай и тях ще купя😄
Виж целия пост
# 350
Здравейте.
Има ли информация за учебниците за 10 клас?
Виж целия пост
# 351
На нашия 9-ти клас изпратиха списъка с учебниците за купуване. Явно иновацията ще ни заобиколи тази година Simple Smile На АЕ ще бъдат история, физика, биология и химия. За географията не съм сигурна, има издание и на АЕ, но не е отбелязано.
Виж целия пост
# 352
Съни Бъни обясни след мен, че нашата иновация ще е само интегрираните СТЕМ часове.
И нашите получиха списък, някакъв Ексел, в него има и списъка за другите класове.
Девойката ми препрати само картинка на страницата за 9-ти клас.
До 20 трябва да се плати на Руми (явно домакинката).
Виж целия пост
# 353
По география няма учител, който да преподава на английски.
Виж целия пост
# 354
От учебниците Химия, Биология, Физика и История са на АЕ.
Виж целия пост
# 355
Явно вчера на всички е изпратена "офертата" за учебниците.

Доста размисли ме обзеха...

Испанските паралелки са с двойно по-скъпи учебници по втория език Neutral Face А учебниците по английски за осмокласниците са различни от миналогодишните.

Учебниците по разказвателните са на английски, с изключение на географията. Ще са необходими ли и съответните издания на български език? Не са упоменати...

Разочарована съм малко, мислех си, че като предлага училището да закупи учебниците ще има някаква отстъпка....  сега съм в размисли, дали да платим само учебниците по език, а за другите да чакам, дали ще има панаир на книгата/издателствата и от там да търся някои учебници, а други втора ръка Thinking 400 лв на куп си е "забавна" сума
Виж целия пост
# 356
Аз нямам мейл, предполагам щото платих хромбук? Или?
Виж целия пост
# 357
Нашите учебници от миналата година за 9 клас ще ги пускам за продажба. Без тези по английски и по испански.
Ако някой проявява интерес - на лични.
Виж целия пост
# 358
Happy, мейлите са за по-големите класове явно.
Ние платихме учебниците при записване.
Виж целия пост
# 359
От учебниците Химия, Биология, Физика и История са на АЕ.
Интересно - ние ги имахме и на български, и на английски.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия