За втора година в град Варна пациентите от Черноморието и региона ще имат възможност за лечение при д-р Яир Галили с метода „Ултразвуково контролирана склеротерапия“


Израелският съдов специалист д-р Яир Галили вече 18 години прилага успешно в Израел, Европа, България и САЩ революционния безкръвен метод за лечение на разширени вени, известен с името „Ултразвуково контролирана склеротерапия”.
Д-р Яир Галили е началник на клиниката по съдови заболявания в Института "МОР" в Тел Авив. Зад гърба си вече има над 50 000 манипулации на пациенти от цял свят.   
В България приема пациенти и провежда лечение от 2010 г. в МЦ „Епика” в София.
Хиляди са излекуваните българи, като сред тях има актьори, лекари, аптекари, хора от всякакви професии и възрасти.
Заради силната си генетична обусловеност заболяванията на вените са много разпространени сред всички възрасти и ако не се лекуват, водят до сериозни усложнения, дори  инвалидизация. Ангиолозите съветват веднага при появата на някои от симптомите като: тежест в краката, болки, сърбежи, трудност при стоене по-дълго, изтръпване, чувство на парене по хода на вената, отоци в глезените и други, да се направи преглед с еходоплер, за да се спестят бъдещите страдания.
Съвременната медицинска наука, с помощта на модерните технологии, успя да разработи неинвазивната и безрискова терапия Ultrasound Guided Sclerotherapy (Ултразвуково контролирана склеротерапия), чиито резултати категорично я превърнаха в революция в лечението на коварното заболяване. 




В какво се състои методиката и как я прилага д-р Галили?
Процедурата при д-р Галили започва с прецизен преглед с еходоплеров апарат, при който се установява мястото на увредения участък на вената. Според видяното при прегледа, лекарят преценява количеството склерозиращо вещество, което е необходимо за склерозиране на увредената вена и нейните разклонения. Инжектирането на веществото се извършва под ултразвуков контрол, а целта е да се предизвика реакция на стесняване и слепване на вената и нейното неутрализиране. Склерозирането на вената започва моментално.
То обхваща цялата вена, а не отделни нейни участъци. Инжектираното вещество при „Ултразвуково контролираната склеротерапия“ впоследствие се абсорбира от организма. По време на манипулацията не се засягат други кръвоносни съдове или съседни тъкани. В резултат на процедурата кръвопотокът от нефункциониращите вени на краката се насочва към здравите, функциониращи венозни съдове.
Ултразвуково контролираната склеротерапия няма нищо общо с използваната преди много години обикновена склерозация, при която се инжектираше склерозант само във видимите външни изпъкналости и по никакъв начин не се стигаше до неутрализирането на причината за проблема, а именно повредените венозни клапи.



За кого е подходяща ултразвуково контролирана склеротерапия?
Ултразвуково контролираната склеротерапия е подходящо лечение на всички форми на разширените вени, включително на най-тежките, каквито са отворените язви или състоянията, водещи до инвалидизиране на страдащите. Подходяща е и при козметични проблеми.
Сред големите предимства, които правят ултразвуково контролираната склеротерапия несравнима с известните досега лечения, са: 
- над 95% успеваемост
- извършва се в амбулаторна обстановка, не се налага да постъпвате в болнично заведение
- преди манипулацията получавате пълна информация за нейното провеждане от специализиран медицински  екип, който е на разположение и след процедурата
- манипулацията е безболезнена и кратка, трае секунди
- няма необходимост от анестезия
- резултатите са видими в момента на провеждане на манипулацията и трайни
- няма белези от процедурата
- след манипулацията можете да се върнете веднага към нормалните си задължения и начин на живот




Д-р Галили ще приема пациенти във Варна на 31 август, 1 и 2 септември 2019  г. в МЦ "НАДЕЖДА".
Следващата визита на лекаря в София е от 26 септември до 2 октомври.


За информация и записвания: Phone 02/820 38 55, 0879 853 557, 0879 851 557

Специалистите в клиниката ще отговорят на всички Ваши въпроси, свързани с терапията и възможностите на метода. Можете да зададете въпросите си в консултативната ни тема.