Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 86 819
  • 755
# 540
Готов ли е пътя до Гьола?
През 2019 го правеха, но май повече почиваха под сянката на маслините.
Виж целия пост
# 541
Бетонов е от главния път до първата таверна. После - чакъл и пръст. Ние оставихме колите на първия паркинг (има ги в мапса). После пеша. За таралежите се ползват акваобувки. Тъй като бяхме само с едни женски и едни мъжки, младежта се редуваше Simple Smile
Виж целия пост
# 542
Здравейте, планувам почивка на Тасос около 20-ти юни. По това време водата става ли за къпане или е студена?
Виж целия пост
# 543
Ние сме били преди години на почивка в Тасос точно след 20.06 и водата си беше чудесна, дори детето се обрина от претопляне(беше си доста топло). Но тази година с това време не знам какво ще е. Дано рязко се затопли и има шанс. Наш близък често е там тази година и каза, че макар по прогноза температурите да са сходни между Варна и Тасос, там е осезаемо по-топло и приятно.
Виж целия пост
# 544
Много пъти сме ходили на море в Гърция без никакви проблеми, но сега се зачетох дали няма някакви изисквания и чудо - големи талони на колата, пълномощно на гръцки за колата и прочее...
Искат ли изобщо такива неща? А за фирмен автомобил?

Да си кажа - върнахме се и никой нищо не иска. Освен лични карти, разбира се. Нито за зелена карта питат, нито за пълномощно, нито за голям талон - поглеждат картите и минаваш.
Виж целия пост
# 545
Здравейте, за дете освен паспорт и акт за раждане, друг документ необходимо ли е да носим? Благодаря!
Виж целия пост
# 546
Ако сте и двамата родители с детето, друго не е необходимо.
Виж целия пост
# 547
Здравейте, за дете освен паспорт и акт за раждане, друг документ необходимо ли е да носим? Благодаря!

Е то други документи за детето има ли изобщо..? Flushed

Едит: Сега се присетих, че трябват пълномощни, ако един от родителите не пътува с детето.
Виж целия пост
# 548
Ние носихме паспорт само. Акт за раждане никой не изисква, нито ще ви потърси. Не само за Гърция, а за където и да пътувате, ако сте с двамата родители и детето, граничните власти изискват само международен паспорт.
Виж целия пост
# 549
Ние носихме паспорт само. Акт за раждане никой не изисква, нито ще ви потърси. Не само за Гърция, а за където и да пътувате, ако сте с двамата родители и детето, граничните власти изискват само международен паспорт.
Ако фамилиите на родителите са различни, носете и акта за раждане. Пести се време и излишни разправии с нервозни гранични полицаи.
Виж целия пост
# 550
Здравейте, за дете освен паспорт и акт за раждане, друг документ необходимо ли е да носим? Благодаря!

Е то други документи за детето има ли изобщо..? FlushedLaughing
Никога не съм носила акт за раждане, независимо, че сме пътували доста

Ние носихме паспорт само. Акт за раждане никой не изисква, нито ще ви потърси. Не само за Гърция, а за където и да пътувате, ако сте с двамата родители и детето, граничните власти изискват само международен паспорт.
Ако фамилиите на родителите са различни, носете и акта за раждане. Пести се време и излишни разправии с нервозни гранични полицаи.
Това са глупости. Гранична полиция имат връзка с ЕСГРАОН и само при сканиране на паспорта, знаят не само майката и бащата, но и роднините до 9 коляно
Виж целия пост
# 551
И къде сканират паспортите на Кулата посред километричните опашки лятото и полицаите между колите?
Много добре знам, че имат връзка, затова уточних, че е за пестене на време и нерви. Едно копие няма да натежи на никого.
Виж целия пост
# 552
А какво става, ако няма ток или системата е с ограничен достъп ? Един лист хартия, дали би натежал на някой?
Виж целия пост
# 553
Не зная, нашите фамилии са еднакви, женени сме. Но наистина системите са свързани и не ви е необходим акт за раждане.
Носете акт , ако се чувствате по- сигурни, но на мен не ми се занимава с допълнителни хартии и излишни документи.
Ходили сме в цяла Европа и извън нея с детето досега не е имало спрял ток и никой не е искал акт за раждане.
Виж целия пост
# 554
А какво става, ако няма ток или системата е с ограничен достъп ? Един лист хартия, дали би натежал на някой?
като спре тока, не пускат никого.
И къде сканират паспортите на Кулата посред километричните опашки лятото и полицаите между колите?
Много добре знам, че имат връзка, затова уточних, че е за пестене на време и нерви. Едно копие няма да натежи на никого.
Гранична полиция сканира паспортите и на Кулата., и лятото. То за това се вият и такива опашки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия