Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 49 662
  • 739
# 210
И на мен това ми е болна тема. Във Франция съм. Личния даже рецепта ми изписа. Питах майките на по-големи девойки, ваксинирани са. Имам още няколко месеца да се по чудя. Страх ме е да ваксинирам и ме е страх да не ваксинирам.
Виж целия пост
# 211
Доколкото знам в чужбина масово се ваксинират. В Австралия 100% се ваксинират всички и има огромен ефект. Ваксинират се и момчетата.
Преди време бях пускала видео, в което се дискутират ползите и вредите.
Аз сякаш съм по-скоро за, но все още не мога да се реша.
naslada_99, на колко е детето ти, защо да е късно?
Виж целия пост
# 212
Да, в чужбина масово ваксинират децата. Тук като че ли масово ваксината се отрича. И няма начин да не се запитам защо?! Защото сме страхливци ли, защото сме невежи, защото по дифолт българите не приемаме новостите... Аз самата съм на кантар относно ваксината, въпреки че личната ни лекарка е твърдо ЗА.
Виж целия пост
# 213
Да, в чужбина масово ваксинират децата. Тук като че ли масово ваксината се отрича. И няма начин да не се запитам защо?! Защото сме страхливци ли, защото сме невежи, защото по дифолт българите не приемаме новостите... Аз самата съм на кантар относно ваксината, въпреки че личната ни лекарка е твърдо ЗА.
Всичките накуп.
И аз съм на кантар, макар и по-скоро За.
Виж целия пост
# 214
Колебаех се, но няма да сложа.
Виж целия пост
# 215
Тази ваксина не я ли обсъждахме скоро?

Ваксинирахме не само дъщеря ни, но и синовете ни. До 14 навършени години са 2 приема, след 14 години са 3 приема.  Няма "късно е за ваксина".
Решението взехме след разговор с ЛЛ и педиатър, след четене на медицински статистики от Германия, САЩ и Австралия и след четене на критики срещу ваксината. Съвсем скоро правилността на решението ни  беше потвърдена от познат фармацевт,  много в час с материята.
Всичките ни познати деца в тази възраст са ваксинирани. За протокола - в Германия живеем.
Виж целия пост
# 216
Да, в чужбина масово ваксинират децата. Тук като че ли масово ваксината се отрича. И няма начин да не се запитам защо?! Защото сме страхливци ли, защото сме невежи, защото по дифолт българите не приемаме новостите... Аз самата съм на кантар относно ваксината, въпреки че личната ни лекарка е твърдо ЗА.
Всичките накуп.
И аз съм на кантар, макар и по-скоро За.
И аз много се чудя... но съм по-скоро "за". Ако мога да й спестя преживените ми притеснения, докато чакам кой щам точно е при мен, както и неколкократните биопсии и чакане на резултати, редовния дискомфорт от кисти на жлезите, които са запушени заради коагулации (щото по онова време още не беше ясна връзката с HPV и първото горене беше и преди цитонамазка даже)... май ще й сложа!
Виж целия пост
# 217
Допълвам се. Ваксина не се поставя,  ако детето вече е имало полов контакт.
Виж целия пост
# 218
Биопсиите и притесненията как се спестяват? Аз не съм носител на високорисковите, които покрива ваксината, и въпреки това имам немалко проблеми с шийката.
Виж целия пост
# 219
И на мен това ми е болна тема. Във Франция съм. Личния даже рецепта ми изписа. Питах майките на по-големи девойки, ваксинирани са. Имам още няколко месеца да се по чудя. Страх ме е да ваксинирам и ме е страх да не ваксинирам.

Ние сме в Канада. Тук ваксинират масово децата между 10 и 13 години и имунизац. календар на 11 годишната ни дъщеря идва от у-ще където мед. сестри слагат всички ваксини, попълват имунизац. календар и ние даваме съгласие за всяка ваксина.
В 6ти клас тук са 11 годишни и по календар са дадени ваксини за варицела, менингти, хепатит и ХПВ.
Доста ми е объркано и не дадох съгласие засега, но след година ще сменяме провинцията и там се ваксинират децата на 12 и 13 с нея и ще взема решение дотогава.
Виж целия пост
# 220
И аз съм от колебаещите се. С ЛЛ не съм говорила, но моята АГ е категорично ЗА.
Виж целия пост
# 221
На колко години се слага тази ваксина в България ?
Виж целия пост
# 222
ЛЛ ми каза, че на 12.
Виж целия пост
# 223
Категорично, не. Има по-ефикасни средства за предпазване от предавани по полов път болести, отколкото фалшивата сигурност на ваксината.
Виж целия пост
# 224
Какви са те?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия