Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 108 593
  • 824
# 330
Здравейте, препоръчаха ми доц. Спасов от спортния диспансер в Пловдив. Звънях в спортния диспансер, но казаха че вече не бил там. Случайно някой да знае дали приема пациенти и къде?
Вероятно никъде, последно преди 4г години сме били при него и беше доста възрастен и нямаше частен кабинет, само в диспансера преглеждаше, попитайте най-добре тях.
Педиатъра като го питах за доц. Спасов спомена, че миналата година е бил при него и ми даде направление. Но после пък    от диспансера казаха че не е вече там. Жената на регистратурата каза че имат специалисти.
Незнам дали да идем в диспансера с направлението и който е там да я прегледа дъщеричката. Пък според диагнозата ще мисля после.
Виж целия пост
# 331
а ортопед за пловдив да препоръчате?
С добри впечатления съм от Арнаудов.
А как записвате час?
Постоянно звъня на телефоните' никой не вдига
Записах по телефона, в сайта има два, пробвайте на другия https://arnaudov.info/


budiko
, не знам как е сега и на кой ще попаднете, преди години винаги сме били с час, след като няма вариант Спасов да прегледа детето потърсете друг детски ортопед.
Виж целия пост
# 332
а ортопед за пловдив да препоръчате?
С добри впечатления съм от Арнаудов.
А как записвате час?
Постоянно звъня на телефоните' никой не вдига
Записах по телефона, в сайта има два, пробвайте на другия https://arnaudov.info/


budiko
, не знам как е сега и на кой ще попаднете, преди години винаги сме били с час, след като няма вариант Спасов да прегледа детето потърсете друг детски ортопед.
Свързах се с доц. Спасов. Каза че приема пациенти вече само в частен кабинет. Ще запиша час да я прегледа.
Виж целия пост
# 333
Свързах се с доц. Спасов. Каза че приема пациенти вече само в частен кабинет. Ще запиша час да я прегледа.
с направление работи ли
ако може координати
Виж целия пост
# 334
Свързах се с доц. Спасов. Каза че приема пациенти вече само в частен кабинет. Ще запиша час да я прегледа.
с направление работи ли
ако може координати
Доколкото разбрах не работи с направления. Телефон за записване на часове 032 96 45 23 / център Кинезис/.
Виж целия пост
# 335
Да, каза, че засега се въздържа, защото скоро ще приключи растежът. Но не е сигурен дали ще продължи изкривяването. А 30 градуса са много, гледам, че на другите препоръчват...
Виж целия пост
# 336
Здравейте,събирам мнения за Сколио център,който се намира на Дондуков. Има ли доволни преминали курс от упражнения.Става въпрос за 12 год. дете
Виж целия пост
# 337
Здравейте,
дъщеря ми е на почти 11 години с току-що диагностицирана сколиоза. За терапия се колебая между Сколио центъра на Дондуков или Спайдър спорт. Моля за мнения
Виж целия пост
# 338
Спайдър спорт е фитнес, не е удачен за лечение на сколиоза. Може на сайта им да стои още информация в тази посока, но не знам дали е актуална. По моя опит - не.
Виж целия пост
# 339
Назад съм писала за контакта ми със Спайдър спорт и какво ми казаха. Не се осмелих.
Виж целия пост
# 340
Здравейте,
дъщеря ми е на почти 11 години с току-що диагностицирана сколиоза. За терапия се колебая между Сколио центъра на Дондуков или Спайдър спорт. Моля за мнения
Препоръчвам Сколиоцентъра, ние сме там от както отвори.

Сега хем да се похваля, хем да вдъхна надежда на тези, които се борят със сколиозата, регресия е възможна и у дома сме много щастиливи.
Снимките са от 2020 и от днес, като през 2020 също имаше подобрение, изходното положение беше по-зле /26 градуса/. Терапията е шрот упражнения в Сколиоцентъра и корсет риго-шено. 2 г. носи такъв корсет правен в Загреб.
Виж целия пост
# 341
Браво, само такива новини да има! Hug
Виж целия пост
# 342
Браво, браво! Нека така продължите! Изключително важно е да се написват тук новините за оздравяване!
Виж целия пост
# 343
Anbibian. Много  полезна информация.Благодаря! Радвам се, че се запознахме и лично....За мен твоето дете е със страхотно прав гръб и сега по снимката виждам, че е била в същата ситуация преди година.....(макар и  с по-малки градуси) При нас в момента градусите са 36, но корсета е носен активно едва 4 месеца....Явно трябва да имаме повече търпение и нещата ще се получат....Иначе терапията ни е същата- шрот упражения в центъра и у дома и корсет.
Виж целия пост
# 344
Anbibian. Много  полезна информация.Благодаря! Радвам се, че се запознахме и лично....За мен твоето дете е със страхотно прав гръб и сега по снимката виждам, че е била в същата ситуация преди година.....(макар и  с по-малки градуси) При нас в момента градусите са 36, но корсета е носен активно едва 4 месеца....Явно трябва да имаме повече търпение и нещата ще се получат....Иначе терапията ни е същата- шрот упражения в центъра и у дома и корсет.
Трябва да сте упорити и да не се отказвате.
Ние сложихме корсета на 26 градуса.
Ето първата ни снимка при поставяне на диагнозата, вързаст 6 г., 13 градуса


Ето снимка след 6 месеца и преди да сложи корсета. Вързаст 7 години, 26 градуса S образна сколиоза



И снимка с корсета



Важно е да се проследява и корекцията в корсет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия