Добре дошли в "Родени", ЮЛСКИ бебчета засмени! - Тема 1

  • 20 612
  • 753
# 270
Аз съм с нормално раждане.. И при мен е така.. Страх ме е да отида до тоалетната камо ли да се напъвам.. Мен без да искам ме прокара от натурален сок банан 😬..ама пак не смея да ходя, че после не мога да си седна да задникЪ.. А на преглед при гинеколог какво ще се прави.. Смисъл как ще ме преглеждат 😣 ( тъп въпрос ама ми е важно да знам )😁
Виж целия пост
# 271
Благодаря.. А този сироп лактулоза не е ли с привикване? После да не трябва цял живот да го пия само 😂😂
И още един въпрос имам.. аз като кихна изпускам малко урина. Също така ме боли пикочния канал ( там, от където пишкам), по някое време на деня ме зболява като тъпа болка там. Утре съм на гинеколог и ще питам, но ми е интересно дали някой друг има същия проблем? Първо си мислех, че е нормално при нормално раждане да има такава болка отначало, ама не минава.. Не е постоянно, но понякога го чувствам като ударено, така мога да го опиша..
Виж целия пост
# 272
Благодаря.. А този сироп лактулоза не е ли с привикване? После да не трябва цял живот да го пия само 😂😂
И още един въпрос имам.. аз като кихна изпускам малко урина. Също така ме боли пикочния канал ( там, от където пишкам), по някое време на деня ме зболява като тъпа болка там. Утре съм на гинеколог и ще питам, но ми е интересно дали някой друг има същия проблем? Първо си мислех, че е нормално при нормално раждане да има такава болка отначало, ама не минава.. Не е постоянно, но понякога го чувствам като ударено, така мога да го опиша..
Имах подобен проблем, най-добре си пусни една стерилна урина в някоя лаборатория. Аз така направих, че след раждането ми излезна чиста микробиология на влагалищен секрет и бактерия в урината. Sad А досега през цялата бременност всичко си ми беше стерилно...
Виж целия пост
# 273
Благодаря.. А този сироп лактулоза не е ли с привикване? После да не трябва цял живот да го пия само 😂😂
И още един въпрос имам.. аз като кихна изпускам малко урина. Също така ме боли пикочния канал ( там, от където пишкам), по някое време на деня ме зболява като тъпа болка там. Утре съм на гинеколог и ще питам, но ми е интересно дали някой друг има същия проблем? Първо си мислех, че е нормално при нормално раждане да има такава болка отначало, ама не минава.. Не е постоянно, но понякога го чувствам като ударено, така мога да го опиша..
Имах подобен проблем, най-добре си пусни една стерилна урина в някоя лаборатория. Аз така направих, че след раждането ми излезна чиста микробиология на влагалищен секрет и бактерия в урината. Sad А досега през цялата бременност всичко си ми беше стерилно...

Пуснах урина и няма нищо.. Много е странно
Виж целия пост
# 274
Благодаря.. А този сироп лактулоза не е ли с привикване? После да не трябва цял живот да го пия само 😂😂
И още един въпрос имам.. аз като кихна изпускам малко урина. Също така ме боли пикочния канал ( там, от където пишкам), по някое време на деня ме зболява като тъпа болка там. Утре съм на гинеколог и ще питам, но ми е интересно дали някой друг има същия проблем? Първо си мислех, че е нормално при нормално раждане да има такава болка отначало, ама не минава.. Не е постоянно, но понякога го чувствам като ударено, така мога да го опиша..
Имах подобен проблем, най-добре си пусни една стерилна урина в някоя лаборатория. Аз така направих, че след раждането ми излезна чиста микробиология на влагалищен секрет и бактерия в урината. Sad А досега през цялата бременност всичко си ми беше стерилно...

Пуснах урина и няма нищо.. Много е странно
Това поне е добре. За изпускането на урина съм чела, че може да продължи до 2 месеца след раждане. Ако имаш болка обаче или някакво друго оплакване, най-добре се консултирай със специалист, за твое собствено спокойствие.
Виж целия пост
# 275
Благодаря.. А този сироп лактулоза не е ли с привикване? После да не трябва цял живот да го пия само 😂😂
И още един въпрос имам.. аз като кихна изпускам малко урина. Също така ме боли пикочния канал ( там, от където пишкам), по някое време на деня ме зболява като тъпа болка там. Утре съм на гинеколог и ще питам, но ми е интересно дали някой друг има същия проблем? Първо си мислех, че е нормално при нормално раждане да има такава болка отначало, ама не минава.. Не е постоянно, но понякога го чувствам като ударено, така мога да го опиша..

Аз имам сходен проблем - вечер след душ и тоалет там долу ме заболява, когато отида по малка нужда... като че ли от самото миене и “разтъркване” при миене там 🤷♀ И аз съм нормално раждане. Много се чудя защо... след това, да чукам на дърво, нямам такива проблеми. Иначе и аз мисля имам някаква фисура, защото при по-твърди изпражнения имам леко кръв.
Виж целия пост
# 276
Благодаря.. А този сироп лактулоза не е ли с привикване? После да не трябва цял живот да го пия само 😂😂
И още един въпрос имам.. аз като кихна изпускам малко урина. Също така ме боли пикочния канал ( там, от където пишкам), по някое време на деня ме зболява като тъпа болка там. Утре съм на гинеколог и ще питам, но ми е интересно дали някой друг има същия проблем? Първо си мислех, че е нормално при нормално раждане да има такава болка отначало, ама не минава.. Не е постоянно, но понякога го чувствам като ударено, така мога да го опиша..

Въобще не се притеснявай за Лактулозата, аз го пих поне 3 месеца по време на бременноста, а сега нямам нужда от него, ходя си нормално както преди.
Виж целия пост
# 277
Момичета дали мога да съчетая абоколикен и био гая..до сега давах само абоколикена, но нещо май не помага и мисля довечера да му дам био гая..ама като на 3 часа съм му давала от абоколикена да не предозирам детето..
Виж целия пост
# 278
Момичета дали мога да съчетая абоколикен и био гая..до сега давах само абоколикена, но нещо май не помага и мисля довечера да му дам био гая..ама като на 3 часа съм му давала от абоколикена да не предозирам детето..

До колкото знам са еднакви продукти, био гая го дават по-качествен... Но нека и някой друг каже Simple Smile
Виж целия пост
# 279
Момичета дали мога да съчетая абоколикен и био гая..до сега давах само абоколикена, но нещо май не помага и мисля довечера да му дам био гая..ама като на 3 часа съм му давала от абоколикена да не предозирам детето..
2 различни неща са. Първото разгражда лактаза та, второто е пробиотик. Био гайа е за чревната флора и няма да помогне за колики, а само за "акото". Аз давах био амика (на същия принцип като абоколикен) с био гайа.
Виж целия пост
# 280
Момичета дали мога да съчетая абоколикен и био гая..до сега давах само абоколикена, но нещо май не помага и мисля довечера да му дам био гая..ама като на 3 часа съм му давала от абоколикена да не предозирам детето..
2 различни неща са. Първото разгражда лактаза та, второто е пробиотик. Био гайа е за чревната флора и няма да помогне за колики, а само за "акото". Аз давах био амика (на същия принцип като абоколикен) с био гайа.
Аз давам Лефакс с биогайа... Дали бъркам тогава някъде Confused
Виж целия пост
# 281
Взех си лактулоза 😀 Как го приемате, момичета? Пише като за начало 10 мл, после увеличение на 35-45 по 3 пъти на ден? 🤔
Виж целия пост
# 282
Взех си лактулоза 😀 Как го приемате, момичета? Пише като за начало 10 мл, после увеличение на 35-45 по 3 пъти на ден? 🤔
Аз пих 2 дни по 20мл само сутрин и след това си се нормализираха нещата... Може би трябваше да попиташ в Аптеката как да приемаш, но на листовката имаше май дозировка... Моят организъм реши, че няма нужда да го пия постоянно и още в първите 20-30мин ми подейства... Grinning
Виж целия пост
# 283
А бебетата, които будуват денем, спят ли добре нощем?
Защото това е по-добрият вариант...
Моята вчерс почти цвл ден спа и през нощта ни побърка- от 22ч до 2ч не пожела да спи. Напъваше се (товс ли са колики- напъване, почервеняване и мрънкане? При сина ми беше просто як рев с часове...), мрънкше, хълцаше и така. Днес почти не е спала и имам надеждс за нощес...
а научи един нов номер- докато суче, започва да се напъвя и извива със зърното в уста, познайте колко е приятно.. да я прекъсвам ли? Понеже още захапва трудно и ако засуче добре, хич не ми се иска да я прекъсвам...тъпото е, че с това напъване и прекъсване не знам колко извжда. Нощес яде 5-6 пъти, но по малко, според мен не изпразни гърдите нито веднъж... после спа от 4 до 8 май без ядене и много ме боляха. Абе никакъв режим, мразя така, изкушава ме АМ- знаеш си, че през 3/4 часа, спиш си... ама ше устискам още поне медец преди да заместя да речем едно хранене.
Скоро правим един месец, какво ново да очакваме? Започнала е да се усмихва като й се лигавим, но май е рано да е съзнателно.. заглежда предмети, но маха неориентирсно с ръце. Главата я държи и повдига да ни погледне.


 Моят като будува през деня,вечерта спи като пънче. Същият номер ми го прави и на мен редовно,аз му хващам главичката за да не се върти и леко го побутвам напред,не съм го прекъсвала.Защо те боляха гърдите? Ако са били препълнени,изцеждай малко да ти олекне. След 6-тата седмица започват да се усмихват съзнателно,направо лицето им грейва като се усмихнат,слухът им се подобрява и стават малко по-координирани.
Виж целия пост
# 284
Victoriyadi - лефакса е на принципа на симетиконите (като еспумизан), био гайата е пробиотик. Накратко - капките за колики се делят на два вида - такива разграждащи лактоза (с лактаза вътре като колийф, био амика) и такива със симетикон. Пробиотикът е нещо различно като био гайа, линекс бебе и т. н. Всеки вид капки за колики може да се комбинира с пробиотик, включително някой педиатри препоръчват двата вида капки за колики да се дават заедно за по добър ефект (със симетикон + разграждащи лактаза) и отделно и пробиотик. Дори се смята, че пробиотика подпомага усвояването на ваксините. Така че на въпроса, няма никакъв проблем да ги даваш заедно, те са два различни неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия